Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Solo | Build do Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Build nastawiony na rozgrywkę solo w grze Tom Clancy's The Division 2 to w tym momencie prawdopodobnie najpopularniejszy wybór. Tak zbudowana postać świetnie sprawdza się w rozgrywce solowej, doskonale poradzi sobie także w drużynie, w Strefach Mroku, czy w trybach PvP (gracz kontra gracz). W tym rozdziale znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, by zbudować postać pod rozgrywkę solową.

Solo build

Budując postać pod rozgrywkę solową, musisz zadbać o dwie rzeczy - wysoki współczynnik zadawanych obrażeń, a także odpowiednia wytrzymałość i/lub możliwość przywracania utraconych punktów zdrowia i pancerza. Do tego celu skupić warto się na:

 1. Współczynniku zwiększającym obrażenia przeciwko elitarnym przeciwnikom (+% Damage to Elites). Elitarni wrogowie będą jedynymi, którzy przysporzą ci problemów podczas rozgrywki solowej. Przeciwnicy ci mają żółty pasek zdrowia.
 2. Zwiększeniu zadawanych obrażeń - tutaj skupić należy się na zwiększeniu obrażeń do aktualnie wykorzystywanej broni, szansy na trafienie krytyczne (Critical Hit Change) i obrażeniach od trafień krytycznych (Critical Hit Damage).
 3. Regeneracji utraconego pancerza - czy to dzięki odpowiednim statystykom przedmiotów (np. zestaw Badger Tuff), czy umiejętnościom specjalnym (opisanym w rozdziale "Najlepsze umiejętności leczące").

Warto dobierać przedmioty w oparciu o trzy wymienione wyżej cechy - pozwoli to na sprawną rozgrywkę w pojedynkę i szybką eliminację przeciwników, przy jednoczesnym utrzymaniu postaci przy życiu. Build ten świetnie sprawdza się tak w rozgrywce solowej, jak i podczas gry w grupie.

Zdolności aktywne

Do rozgrywki solowej warto wybrać następujące zdolności:

 1. Wieżyczka (Turret) jako pierwsza zdolność - świetnie sprawdzi się do odciągania uwagi wrogów od Twojej postaci, pozwoli też zadać trochę dodatkowych obrażeń. Co interesujące, wieżyczka jest bardzo odporna na ogień wrogów. Możesz stosować domyślną wersję wieżyczki, bądź ulepszenie zmieniające ją w miotacz ognia - drugi wariant pozwoli nakładać na wrogów efekt ograniczający kontrolę (podpalenie).
 2. Uzdrowienie jako druga zdolność. Tutaj do wyboru masz kilka zdolności - może to być Wyrzutnia Chemiczna z ulepszeniem Wzmacniacz, Ul z ulepszeniem Odnowiciel, bądź Dron z ulepszeniem Naprawiacz. Dokładny opis działania tych zdolności znajdziesz w rozdziale "Najlepsze umiejętności leczące".

Drugą zdolność warto podmienić na Ul z ulepszeniem Ożywiacz. Nie pozwala ona leczyć postaci, jednak w momencie powalenia przez wroga, zdolność automatycznie się aktywuje i przywróci ją do życia. Jest to szczególnie ważne podczas, na przykład, polowań (Bounty), gdzie śmierć gracza kończy całą misję.

Ekwipunek

Odpowiedni dobór ekwipunku również jest tutaj kluczowy. Dobierając przedmioty, warto zainteresować się następującymi:

 1. Lekki karabin maszynowy (LMG) jako broń główna. Bronie z tej kategorii zadają wysokie obrażenia, posiadają spore magazynki i umożliwiają sprawną eliminację wielu wrogów, nim konieczne będzie przeładowanie. Doskonale sprawdzą się w walce na krótkim i średnim dystansie.
 2. Karabinek (Rifle) bądź karabin snajperski (Marksman Rifle) jako druga broń - oba typy broni pozwolą bez problemu eliminować wrogów z bezpiecznej odległości.
 3. Zestaw Douglas & Harding - wszystkie 3 przedmioty z zestawu pozwolą zyskać +5% celności, +10% obrażeń od trafień krytycznych i +7% szansy na trafienie krytyczne. Nie ma w tym momencie lepszego zestawu przedmiotów dla postaci solowej.
 4. Dwa elementy zestawu Badger Tuff - dzięki nim zwiększysz obrażenia przeciwko elitom o 7%, a zabicie wroga przywróci 15% maksymalnego pancerza, pozwalając leczyć postać podczas zadawania obrażeń.
 5. Rękawice (Gloves) z talentem Clutch - sprawia on, iż trafienia krytyczne przywracają 15% zdrowia i 2% pancerza, dając dodatkowe leczenie postaci.

Taki dobór ekwipunku pozwoli postaci zadawać olbrzymie obrażenia, jednocześnie dając jej sporo możliwości przywracania sobie zdrowia poprzez atakowanie i/lub zabijanie wrogów.

Specjalizacja

Jeśli chodzi o dobór specjalizacji, do rozgrywki solowej najlepiej nadaje się Niszczyciel (Demolitionist). Specjalizacja ta posiada zdolności pasywne zwiększające obrażenia od LKM (LMG), z którego najpewniej będziesz korzystać, a wyrzutnia granatów świetnie spisuje się przeciwko grupom wrogów, pozwala szybko strzelać i nie wymaga ciągłego przeładowywania, które na kilka sekund wyłącza postać z walki.

Sposób gry + porady

Na koniec garść informacji dotyczących sposobu gry przy wykorzystaniu tego właśnie buildu:

 1. Pamiętaj, iż nie ma nikogo, kto by mógł cię wskrzesić. Jeśli padniesz podczas walki, konieczne będzie odrodzenie - w przypadku misji typu Bounty utracisz możliwość wykonania zadania, podobnie jak przy niektórych aktywnościach na mapie (jak Konwój). Problemowi temu zaradzić można przy wykorzystaniu zdolności aktywnej Ul z ulepszeniem Ożywiacz.
 2. Koniecznie zaopatrz się w pełny zestaw Douglas & Harding i przynajmniej dwa elementy Badger Tuff. Znacząco zwiększy to zadawane przez postać obrażenia i umożliwi łatwe odzyskiwanie punktów pancerza.
 3. Grając solo, KONIECZNIE korzystaj ze zdolności Wieżyczki (Turret). Jest to na ten moment jedna z najlepszych zdolności w grze w ogóle i bezapelacyjnie must-have podczas solowej rozgrywki.
 4. Nie ograniczaj się jedynie do lekkich karabinów maszynowych - karabiny szturmowe (Assault Rifle) świetnie sprawdzają się w walce na średnim i dalekim dystansie, pistolety maszynowe (SMG) z kolei doskonale spisują się na krótkich dystansach. Warto zadbać o odpowiedni balans - byś bez problemu mógł eliminować wrogów na każdej odległości.
 5. Nie rzucaj się do przodu, między wielu wrogów - szybko zakończy się to zgonem postaci. Lepiej jest wybić część wrogów z bezpiecznej odległości przy pomocy snajperki.
 6. Cały czas monitoruj pole walki. Wrogowie będą ciskać w Twoją postać granatami i cały czas próbować będą flankować. Z tego też powodu trzeba mieć oczy dookoła głowy i płynnie przemieszczać się pomiędzy osłonami.