Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka w Division 2 - porady The Division 2 poradnik, wskazówki

Z uwagi na fakt, iż Tom Clancy's The Division 2 to cover shooter, w grze nie zabraknie walki. Mimo drobnych elementów gatunku RPG, próżno tu szukać pokojowych rozwiązań konfliktów i zadań - wszystko sprowadza się do wymiany ognia. Warto więc wiedzieć, jak skutecznie radzić sobie na polu walki - o czym przeczytać można niniejszym rozdziale.

Strzelaj w konkretne części ciała wrogów

Jedyny sposób na pokonanie opancerzonych wrogów, to skupienie ognia na jednym elemencie ich pancerza, by go rozbić. - Walka w Division 2 - porady - The Division 2 - poradnik do gry
Jedyny sposób na pokonanie opancerzonych wrogów, to skupienie ognia na jednym elemencie ich pancerza, by go rozbić.

Podczas pierwszych godzin rozgrywki nie trzeba specjalnie martwić się o dobór miejsca, w które planujesz strzelać - nie licząc trafień w głowę, nawet strzelanie w korpus powinno doprowadzić do zgonu wrogów po kilku trafieniach. Wszystko jednak zmienia się na wyższych poziomach - spora część wrogów wyposażona będzie w pancerz, który uniemożliwi zadawanie im obrażeń do momentu, aż się przez niego przebijesz. Gdy to nastąpi, pancerz się rozleci i odsłoni część ciała, w którą będzie można następnie strzelać, by powalić wroga. Warto więc skupić swoją uwagę na konkretnej części ciała i w nią ciągle strzelać, zamiast zasypywania wroga ogniem i strzelania na oślep - w tym drugim scenariuszu przebicie się przez pancerz będzie utrudnione, wręcz niemalże niemożliwe i pochłonie sporo amunicji.

Korzystaj z osłon terenowych

Umiejętne korzystanie z osłon terenowych to połowa sukcesu. - Walka w Division 2 - porady - The Division 2 - poradnik do gry
Umiejętne korzystanie z osłon terenowych to połowa sukcesu.

Jak zostało wspomniane we wstępie, The Division 2 to cover shooter - chowanie się za osłonami jest absolutnie kluczowe i trzeba to robić zawsze. Jedynym wyjątkiem jest tutaj zbudowanie postaci w oparciu o zdolność Tarczy Balistycznej (Ballistic Shield), która w założeniu ma cały czas przebywać pomiędzy przeciwnikami i osłaniać sojuszników. Nie korzystanie z osłon terenowych w kilka sekund (a na wyższych poziomach i w sekundę) doprowadzi do powalenia postaci. Korzystaj z osłon i płynnie się pomiędzy nimi przemieszczaj, reagując na ruchy wroga, by nie pozwolić mu się oflankować. Pamiętaj też, iż zza osłony można strzelać "na oślep", nie wychylając się - jest to szczególnie przydatne, gdy ostrzeliwuje cię wróg wyposażony w CKM, bądź jeśli przeciwnik jest na tyle blisko, by negatywny wpływ na celność tego manewru nie wpłynął zbyt bardzo na szansę trafienia w cel.

Uwaga - podczas ukrywania się za osłoną terenową, możesz bardzo szybko przemieścić się za następną przeszkodę. Do tego celu wystarczy skierować wzrok w stronę interesującej Cię osłony i przytrzymać klawisz ukrywania się za osłoną terenową - postać rzuci się do sprintu i szybko dobiegnie do bezpiecznego miejsca. Manewr ten można także wykorzystać do szybszego poruszania się.

Korzystaj ze zdolności

Zdolność Wieżyczka idealnie nadaje się do odciągania uwagi wrogów od Twojej postaci. - Walka w Division 2 - porady - The Division 2 - poradnik do gry
Zdolność Wieżyczka idealnie nadaje się do odciągania uwagi wrogów od Twojej postaci.

Odpowiedni dobór zdolności specjalnych - pasujących do stylu gry i ekwipunku - a także umiejętne korzystanie z nich jest kluczowe, jeśli chcesz wyjść zwycięsko ze starć z nieprzyjacielem. Warto uprzednio odblokować wszystkie dostępne w grze zdolności i przetestować je w boju, by znaleźć dla siebie taki zestaw, który idealnie pasował będzie do stylu gry.

Uwaga - świetnym wyborem jest zdolność wieżyczki (Turret) i Drona. Ta pierwsza bez ulepszeń świetnie nada się do kontroli tłumu i odciągnięciu uwagi wrogów od Twojej postaci, druga z odpowiednim ulepszeniem (Naprawiacz) pozwoli regenerować pancerz Twojej postaci bądź sojusznika, gdy zajdzie taka potrzeba. Jest to też bardzo skuteczny zestaw do gry solo.

Stosuj odpowiednią taktykę przeciwko konkretnym wrogom

W grze jest sporo typów przeciwników - ich rodzaj poznasz po ikonce przy ich pasku zdrowia. - Walka w Division 2 - porady - The Division 2 - poradnik do gry
W grze jest sporo typów przeciwników - ich rodzaj poznasz po ikonce przy ich pasku zdrowia.

W grze The Division 2, podobnie jak w "jedynce", trafisz na sporo typów przeciwników. Różnić się będą oni zachowaniem, a przez to różne będą metody walki z nimi. Dla przykładu:

  1. Snajper będzie ciągle próbował utrzymać bezpieczny dystans, a do przeprowadzenia ataku potrzebował będzie kilku sekund na przymierzenie. Możesz spokojnie wychylić się, oddać kilka strzałów i następnie schować się za osłonę, gdy pojawi się błysk lunety. Pamiętaj też, by unikać "granatów" ciskanych przez tych wrogów - do tego celu wystarczy po prostu schować się za osłonę, a ten spudłuje.
  2. Przeciwnik szarżujący (Rusher) będzie próbował zaatakować cię w bezpośrednim starciu, z możliwie najbliższego dystansu. Wrogowie Ci nie korzystają z osłon i należy skupić na nich swoją uwagę, gdyż mogą błyskawicznie powalić postać. Korzystanie ze zdolności wieżyczki (Turret) znacznie ułatwia z nimi walkę.
  3. Inżynierowie nie są zbyt skuteczni w bezpośredniej walce, z tego też powodu będą starać się utrzymać bezpieczny dystans i nękać cię zdolnościami specjalnymi, w głównej mierze wieżyczką obronną bądź snajperską. Wyeliminuj wroga, by stworzony przez nich sprzęt stał się bezużyteczny.
  4. Wrogowie wyposażeni w granaty. Przeciwnicy z ikonką granatu będą ochoczo ciskać swoimi "zabawkami" w gracza, by wykurzyć go zza osłony. Możesz przerwać animację rzutu zadając wrogowi obrażenia, przez co granat wpadnie mu pod nogi i go rani, często zabijając przeciwnika. Jeśli granat już został wyrzucony, możesz zestrzelić go w locie. Walcząc z tego typu przeciwnikami, warto często zmieniać osłony terenowe i zwracać uwagę, czy pod nogami nie wylądował granat.
  5. Ciężko opancerzeni wrogowie z karabinami maszynowymi. Ci przeciwnicy będą wolno przemieszczać się po polu walki i nękać graczy przy pomocy CKM-u. Podczas walki z nimi należy regularnie zmieniać osłony terenowe i skupić się na przebiciu pancerza na konkretnej części ciała, a potem na ich eliminacji. Wrogowie Ci mają tendencję do tego, by wykonywać szarżę i niszczyć rozstawione przez gracza konstrukcje, np. wieżyczki.
  6. Ciężko opancerzeni wrogowie wyposażeni w młoty bojowe. Wrogowie Ci są łudząco podobni do poprzedniego typu, z tym, że walczą wręcz. Normalnie poruszają się bardzo wolno, jednak gdy znajdą się w promieniu kilkunastu metrów od gracza, rozpoczną szarżę, która zakończona jest potężnym atakiem młotem, zdolnym powalić gracza jednym uderzeniem. Najłatwiej pokonać ich utrzymując postać w ciągłym ruchu i odskakując w momencie, gdy zamierzają się zamachnąć.

Odpowiednio dobieraj broń

Dobór odpowiedniej broni - jak np. snajperki na otwartym terenie - ma olbrzymie znaczenie. - Walka w Division 2 - porady - The Division 2 - poradnik do gry
Dobór odpowiedniej broni - jak np. snajperki na otwartym terenie - ma olbrzymie znaczenie.

Miejsce walki w grze Tom Clancy's The Division 2 ciągle będzie się zmieniać - w jednym momencie walczyć będziesz na otwartym terenie, gdzie świetnie sprawdzi się snajperka, krótko po tym jednak trafić możesz do ciasnych podziemi, gdzie z kolei idealna będzie strzelba czy pistolet maszynowy. Staraj się dobierać broń tak, by móc efektywnie walczyć na każdym dystansie i, w miarę możliwości, mieć w plecaku dodatkową broń, na wypadek zmiany otoczenia i konieczności korzystania z innego typu oręża.

?