Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kwatermistrz | Baza operacyjna i osady w The Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Kwatermistrz (Quartermaster) to jedna z wielu postaci niezależnych, które znajdziesz wewnątrz bazy operacyjnej w Białym Domu, a zarazem jedna z najważniejszych. To dzięki niemu będziesz w stanie odblokowywać nowe zdolności dla postaci i ulepszać te, które już zostały odblokowane. W tym rozdziale dowiesz się wszystkiego o tej użytecznej postaci.

Gdzie znaleźć Kwatermistrza?

Spotkanie z Kwatermistrzem powiązane jest z pierwszą główną misją - nie da się go uniknąć. - Kwatermistrz | Baza operacyjna i osady w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Spotkanie z Kwatermistrzem powiązane jest z pierwszą główną misją - nie da się go uniknąć.

Kwatermistrz to postać związana z główną osią fabularną gry - z tego też powodu odblokowuje się go podczas wykonywania pierwszej misji w grze, w której gracz musi trafić do bazy operacyjnej w Białym Domu. Etapu tego nie da się przegapić, gdyż rozmowa z Kwatermistrzem to jeden z celów wspomnianej misji. Samą postać znajdziesz na niższym piętrze Białego Domu.

Jakie usługi oferuje Kwatermistrz?

Kwatermistrz pozwala odblokowywać i ulepszać zdolności, a także atuty (Perks). - Kwatermistrz | Baza operacyjna i osady w The Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Kwatermistrz pozwala odblokowywać i ulepszać zdolności, a także atuty (Perks).

Gdy rozpoczniesz rozmowę z Kwatermistrzem, twoim oczom ukaże się okno z kilkoma zakładkami. Są to:

  1. Umiejętności (Skills) - tutaj znajdziesz wszystkie 8 platform umiejętności, które dostępne są w The Division 2. Po odblokowaniu platformy możesz ją następnie modyfikować, dodając zdolności dodatkowe funkcje. Więcej o tym zagadnieniu przeczytasz w oddzielnym rozdziale tego poradnika.
  2. Atuty (Perks) - tutaj znajdziesz atuty, które są odpowiednikiem talentów z pierwszej części serii. Są to umiejętności pasywne, które dają rozmaite bonusy - zwiększają ilość miejsca w plecaku czy możliwych do przenoszenia granatów i apteczek czy pozwalają korzystać z dwóch umiejętności aktywnych.
  3. Załoga (Staff Roster) - tutaj znajdziesz wszystkie osoby należące do załogi. Każda taka osoba zwiększa użyteczność bazy operacyjnej, jednak trzeba je wpierw zrekrutować - to zagadnienie opisane zostało w oddzielnym rozdziale.

Kwatermistrz - porady

Jak nietrudno się domyślić, usługi oferowane przez Kwatermistrza są bardzo cenne i nie da się z nich zrezygnować, jeśli chce się zbudować skuteczną w walce postać. Z tego też powodu warto pamiętać o kilku użytecznych radach, takich jak:

  1. Odblokowane atuty działają permanentnie - nie trzeba ich włączać i wyłączać, wystarczy je odblokować.
  2. Niektóre atuty mają dodatkowe poziomy - odblokowanie ich daje dodatkowe bonusy, bądź wzmacnia te z poziomu pierwszego.
  3. Dwa atuty to absolutne must-have - Weapon Slot i Skill Slot. Pierwsza pozwala przenosić dodatkową broń główną (2 zamiast 1), druga odblokowuje możliwość korzystania z dwóch zdolności aktywnych. Umiejętności trzeba odblokować zaraz na początku rozgrywki, gdy po raz pierwszy spotkasz kwatermistrza.
  4. Warto dobrze zastanowić się, zanim odblokujesz nową zdolność aktywną - przed wydaniem cennych punktów umiejętności, przejrzyj samą zdolność, jak i jej możliwe kombinacje. Pamiętaj jednak, by z czasem odblokować je wszystkie i wypróbować każdą z nich - pozwoli Ci to znaleźć zdolności odpowiednie dla siebie.