Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Strefy Mroku w Division 2 The Division 2 poradnik, wskazówki

Niniejszy rozdział to wprowadzenie do Strefy Mroku (Dark Zone) w grze Division 2. Dowiesz się, co to są Strefy Mroku, czym się charakteryzują i co wprowadza mechanika Strefy Mroku. Z poradnikiem do Division 2 będziesz lepiej przygotowany na czyhające w Strefie Mroku niebezpieczeństwa.

Strefa Mroku - co to jest?

Zdjęcie przedstawia wejście do pierwszej dostępnej Strefy Mroku. - Strefy Mroku w Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Zdjęcie przedstawia wejście do pierwszej dostępnej Strefy Mroku.

Strefa Mroku (Dark Zone) to miejsce Player vs Player oraz Player vs Environment (PvPvE). Na mapie świata możesz znaleźć 3 takie strefy: Strefa Mroku Wschód (DZ East), Strefa Mroku Południe (DZ South), Strefa Mroku Zachód (DZ West). Tryb ten charakteryzuje się kilkoma mechanikami: normalizacją (normalization), systemem uzyskiwania nowego sprzętu ze Strefy Mroku, nowymi perkami i poziomami, a także tryb buntownika (Rogue), który obraca się przeciwko sojusznikom. Strefy Mroku wymagają na graczach inne zachowania, strategie oraz odpowiedni dobór sprzętu i umiejętności - np. w Strefach Mroku nie jest możliwe wczesne wykrywanie przeciwników na radarze, dlatego też przydatne są umiejętności wykrywające przeciwników - Impuls (Pulse).

Jak dostać się do Strefy Mroku?

Jedno z wymagań dostania się do Strefy Mroku jest posiadanie oficer ds. Strefy Mroku w Białym Domu. - Strefy Mroku w Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Jedno z wymagań dostania się do Strefy Mroku jest posiadanie oficer ds. Strefy Mroku w Białym Domu.

Aby mieć dostęp do Strefy Mroku (Dark Zone) musisz spełnić pewne wymagania. Najpierw, musisz posiadać oficera ds. Strefy Mroku - Senait Ezera. Możesz ją zrekrutować po wykonaniu 3 misji głównych dla Teatru (Theater Settlement). Po jej zrekrutowaniu i spotkaniu się z nią w Białym Domu, dostaniesz misje (po jednej dla każdej Strefy Mroku). Przed wejściem do którejś ze Stref Mroku, musisz ukończyć misję - po jej ukończeniu będziesz mógł korzystać ze Strefy Mroku do woli.

Jak transportować przedmioty ze Strefy Mroku?

Jedyna możliwość na uzyskanie dobrego ekwipunku ze Strefy Mroku jest transport helikopterem. - Strefy Mroku w Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Jedyna możliwość na uzyskanie dobrego ekwipunku ze Strefy Mroku jest transport helikopterem.

Jedną z bardziej niebezpiecznych momentów w grze jest transport przedmiotów za pomocą helikoptera - to moment, w którym wszyscy w okolice wiedzą o Twojej obecności i o transporcie. Zawsze pilnuj przedmiotów zostawianych na lince helikoptera - gracze mogą wykraść przedmioty (nawet sojusznicy!). Aby przywołać helikopter, musisz dojść do punktu, w którym wspomniany helikopter może przylecieć, a następnie wystrzelić flarę - od tego momentu przygotuj się na ataki. Poniższe porady pomogą Ci przetrwać ten stresujący moment:

  1. Znajdź dobrą kryjówkę podczas oczekiwania na helikopter,
  2. Po przywiązaniu przedmiotów do linki helikoptera - nie oddalaj się!
  3. Zanim przywiążesz przedmioty to sprawdź, czy w okolicy nie ma innych graczy,
  4. Podczas oczekiwania na odlot cały czas monitoruj pobliskich graczy (ewakuację widać z całej strefy, więc na 100% ktoś przyjdzie),
  5. Przydatne zdolności do Strefy Mroku: Impuls, Wieżyczka, Ul (z modem na wskrzeszanie), Dron z reperacją.

Normalizacja

Normalizacja to metoda na zrównanie szans pomiędzy graczami. Wszystkie statystyki broni oraz ekwipunku zostają zrównane w taki sposób, aby o wszystkim decydowały Twoje umiejętności, aniżeli Twój poziom ekwipunku. Miej na uwadze fakt, że gracze posiadający większy poziom postaci, nadal będą mieli małą przewagę nad postaciami o poziomie mniejszym (ze względu np. na to, że będą mieli więcej umiejętności odblokowanych lub będą posiadać dwa sloty umiejętności).

Dzielnice Stref Mroku

Gra posiada 3 Strefy Mroku. - Strefy Mroku w Division 2 - The Division 2 - poradnik do gry
Gra posiada 3 Strefy Mroku.

W Division 2 występują 3 dzielnice Stref Mroku (Dark Zone). Każda dzielnica wymaga trochę innej taktyki i metody walki. Poniżej znajdziesz krótki opis każdej strefy:

Strefa Mroku Wschód (Dark Zone East, DZ East) - to największa strefa ze wszystkich Stref Mroku. Ta dzielnica to miks zabudowań oraz terenów zielonych. Strefa Mroku w wielu miejscach pozwala na dalekie obserwacje, co daje pewne pole do popisu snajperom.

Strefa Mroku Południe (Dark Zone South, DZ South) - to strefa gęsto zabudowana z ograniczonym polem widzenia. Strzelby oraz pistolety maszynowe typu SMG mogą nadać się tutaj idealnie. Dużo wąskich przejść.

Strefa Mroku Zachód (Dark Zone West, DZ West) - kanał rozdziela Strefę Mroku na dwie części. Ta strefa to balans pomiędzy Strefą Mroku Wschódo raz Strefą Mroku Południe - znajdziesz tutaj trochę więcej budynków, jednak nie będą to tak gęste zabudowania jak w Strefie Mroku Południe. Strefa Mroku Zachód została stworzona do walki na średnim dystansie - możesz zrobić tu użytek ze wszystkich karabinów szturmowych (Assault rifle) i lekkich karabinów maszynowych (LKM).