Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Division 2 - poradnik do gry

The Division 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Specjalizacje w The Division 2 - czym są i jak je odblokować? The Division 2 poradnik, wskazówki

Gra Tom Clancy's The Division 2, jak większość produkcji z gatunku looter shooter, odkrywa swoje prawdziwe oblicze w momencie wskoczenia na wysoki poziom, tutaj w momencie dotarcia do poziomu 30. Prócz dodatkowych aktywności dla najbardziej wytrwałych, gra daje także dostęp do specjalizacji - w tym rozdziale wyjaśniamy czym są i jak je odblokować.

Czym są i jak odblokować specjalizacje?

Specjalizacje to dodatkowa opcja modyfikowania postaci, która staje się dostępna wraz z wskoczeniem jej na 30 poziom doświadczenia. Specjalizacje umożliwiają dalszą personalizację postaci pod konkretny styl rozgrywki, dodają dodatkowe, unikalne dla nich zdolności specjalne i odblokowują czwartą, przypisaną do danej specjalizacji broń. Specjalizacje odblokowują się automatycznie, gdy gracz awansuje na 30 poziom doświadczenia. Nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych zadań, nie jest też konieczne wytworzenie konkretnych przedmiotów czy uzbieranie materiałów rzemieślniczych - trzeba tylko "dobić do trzydziestki", by pojawił się wybór specjalizacji.

Dostępne w grze specjalizacje

Wraz z rozwojem gry, w The Division 2 pojawiać mają się nowe specjalizacje (na rok 2019 zaplanowane 3), wraz z premierą gracze zyskali dostęp do trzech z nich. Są to:

  1. Surwiwalowiec (Survivalist) - specjalizacja nastawiona na kontrolowania otoczenia. Wyposażona jest w kuszę strzelającą wybuchowymi bełtami, które są w stanie ranić kilka celów jednocześnie i świetnie nadają się do niszczenia wrogich pancerzy. Ich zdolnością specjalną jest ulepszenie do Miny Poszukującej (Seeker Mine) o nazwie Mender - dzięki niemu mina jest w stanie wytworzyć chmurę, która leczyć będzie Ciebie i Twoich sojuszników.
  2. Burzyciel (Demolitionist) - specjalizacja nastawiona na sianie spustoszenia na polu walki. Specjalizacja wyposażona jest w Wyrzutnię Granatów M32A1, której pociski są w stanie ranić nawet kilka celów jednocześnie i świetnie nadają się do wykurzania wrogów zza osłon czy szybkiej eliminacji grup przeciwników. Zdolnością unikalną tej specjalizacji jest ulepszenie Artillery Turret do Wieżyczki (Turret) - sprawia to, iż wieżyczka zmienia się w moździerz, pozwalający wystrzeliwać pociski we wskazane przez gracza miejsca.
  3. Snajper (Sharpshooter) - specjalizacja nastawiona do zadawania olbrzymich obrażeń pojedynczym celom z dużych odległości. Wyposażona jest w Karabin Snajperski TAC-50, który pozwala co prawda atakować pojedyncze cele, jednak zadaje największe obrażenia ze wszystkich broni specjalnych i może trafić kilka celów, jeśli te ustawione będą w rzędzie. Trafienie w głowę pozwala na eliminację większości wrogów (nawet elitarnych) przy pomocy jednego trafienia. Zdolnością specjalną tej specjalizacji jest ulepszenie Tactican Drone do zdolności Dron - pozwala wysłać drona do wskazanej lokalizacji i aktywować skaner, który namierzać będzie pobliskich wrogów, ułatwiając walkę z nimi.

Dodatkowe specjalizacje

Mimo, iż w grze The Division 2 są na ten moment "tylko" 3 specjalizacje, twórcy planują dalszych rozwój tego aspektu i systematyczne dodawanie nowych. Dokładne informacje na ten temat - nazwy i charakterystyki specjalizacji - nie są na ten moment (kilka dni po premierze) znane, podobnie sprawa wygląda z odblokowaniem ich. O ile właściciele przepustki sezonowej (Season Pass) otrzymają dostęp do nich automatycznie, o tyle reszta graczy będzie musiała je najpierw odblokować, wykonując stosowne czynności.

Specjalizacje - porady

Na koniec warto wspomnieć o kilku poradach, które przydadzą się podczas korzystania z danej specjalizacji. Mianowicie:

  1. Pamiętaj o bardzo ograniczonej ilości amunicji do broni specjalnych. Każda z broni posiada do kilkunastu pocisków, warto więc zachować sobie te bronie na cięższe starcia. Dodatkowe pociski wypadają czasami z pokonanych wrogów - amunicja ta nie uzupełnia się przy skrzyniach z zaopatrzeniem.
  2. Dobierz specjalizację do swojego stylu gry i posiadanych przedmiotów. Jeśli preferujesz walkę z bezpiecznej odległości, a twoje przedmioty skupiają się wokół zadawania obrażeń, warto zainteresować się klasą Snajpera. Jeśli wolisz walkę na bliskich dystansach i twoja postać charakteryzuje się dużą odpornością, postać Burzyciela będzie dla ciebie idealna. Z kolei jeśli preferowanym stylem rozgrywki jest dla ciebie wsparcie i korzystanie ze zdolności, warto pomyśleć o zdolności Surwiwalowca.
  3. Korzystaj ze zdolności specjalnych danej specjalizacji. Zdolności te są znacznie skuteczniejsze, niż ich "normalne" odpowiedniki, warto więc w miarę możliwości z nich korzystać.