Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Warframe - poradnik do gry

Warframe - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Lephantis - bossowie w Warframe Warfare poradnik, solucja

Ten krótki rozdział w całości poświęcony jest Lephantis (lub J-2000 Golem) - bossowi Zainfekowanych z Warframe. Poznasz gdzie przebywa, co można z niego dostać i jak go pokonać.

Znajdziesz go w misji na Wraku Orokin - Zabójstwo. Aby tam wejść, potrzebujesz klucza Orokin (do zrobienia klucza będziesz potrzebować przedmiotów nawigacyjnych Lephantis - wypadają w jakiejkolwiek misji na Wraku Orokin).

Solowanie bossa może być uciążliwe, ze względu na dużą liczbę punktów życia. Podczas misji będziesz stale rażony prądem i zatruwany, a boss jest odporny na efekty statusu. Zalecane jest branie broni, która zadaje spore obrażenia i jest efektywna pod względem amunicji (np. Sybaris). Jeżeli jesteś zaznajomiony z atakami bossa lub całkiem niezły w unikaniu ataków - możesz porzucić Warframe nastawionego na obronę i wziąć któregoś pod ofensywę (np. zwiększający obrażenia do Twoich ataków). Używaj swojej broni białej do zabijania Zainfekowanych, nie marnuj kul na nich - kule przydadzą się na bossa.

Lephantis posiada trzy głowy - każda głowa posiada inne umiejętności i wygląd. Może używać fali uderzeniowej, aby Cię wypchnąć. Głowy mogą również Cię powalić, kiedy będą pojawiały się na arenie zaraz pod Tobą.

Pierwsza głowa (Infested Corpus) posiada umiejętność ciskania toksycznymi granatami zadające duże obrażenia toksyczne oraz wzywać pomniejszych Zainfekowanych do pomocy.

Druga głowa (Infested Grineer) będziesz korzystał ze swojej kosy, droga ataku kosy zawsze będzie horyzontalna (pozioma). Za strzelanie w twarz dostaniesz bonus do obrażeń.

Trzecia głowa (Ancient Infested) jest w stanie wystrzeliwać bomby, rzucone na ziemie po chwili wybuchają, zadając olbrzymie obrażenia - co prawda nie omijają wcale tarcz, ale może zabić niskopoziomowego Warframe na miejscu. Może również wzywać do pomocy Zainfekowanych.

Podczas pierwszej fazy walki z bossem, Lephantis będzie starał się wykorzystywać to, że żyje pod ziemią i stąd atakować. Pierwszy zaatakuje Infested Corpus, potem Ancient Infested. Infested Grineer dołączy gdzieś w pół drogi. Każda głowa będzie odporna na obrażenia, nie licząc słabych punktów, które pokazują się, kiedy głowy zaczynają atakować. Głowa Corpusu posiada słaby punkt na "ustach", Ancient na szyi, Grineer - na głowie, ustach i gardle. Twoim zadaniem powinno być zniszczene głowy Corpus tak szybko jak to możliwe, ze względu na to, że jako jedyny potrafi omijać Twoje tarcze. Dopóki będziesz mobilny w tej fazie, nie powinno Ci się nic stać. W tej fazie staraj się nie zadawać zbyt dużych obrażeń Ancient Infested. Po jakimś czasie, do walki dołączy Grineer Infested - jego ataki są dość niecelne, może być on jedynie zagrożeniem podczas pojawiania się spod ziemi. W tym momencie wszystkie trzy głowy będą mogły Cię atakować, więc wykończ głowę Corpus. Kiedy wyłączysz ją z walki, reszta fazy powinna być łatwa. Ataki głowy z kosą można łatwo uniknąć, natomiast Ancient Infested będzie zrzucać na Ciebie bomby - zwyczajnie podczas rzucania bomb, idź w jego stronę.

Gdy wszystkie pokonasz, pozbieraj wszystko co zostało na arenie i zacznie się faza druga. Faza druga jest praktycznie taka sama jak pierwsza, z tą różnicą, że głowy nie mogą się wycofać i mogą atakować razem. Miej na uwadzę fakt, że pojawiają się cały czas Zainfekowani - wykorzystaj ich jako źródło energii i amunicji.

Posiadanie Ember pod Power Duration i Power Strength zawowocuje łatwiejszym pokonaniem bossa - w powietrzu używaj trzeciej umiejętności. Na solo bardzo przydatny jest Rhino i Loki.

Za pokonanie go otrzymać plany komponentów Nekrosa. Możesz również dostać mody za pokonanie go: Szybki Powrót (Quick Return), Odbicie (Rebound), Zapasowe Części (Spare Parts), Stabilizator (Stabilizer).

Za każdą głowę Lephantisa możesz dostać: Zasłona (Parry), Punkt Nacisku (Pressure Point), Jesienna Burza (Eleventh Storm), Równowaga (Equilibrium), Prowokacja (Provoked).

1 - Lephantis - bossowie w Warframe - Warframe - poradnik do gry