Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Warframe - poradnik do gry

Warframe - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Informacje ogólne - Modyfikacje ekwipunku w Warframe Warfare poradnik, solucja

Ta sekcja wprowadzi Cię w kwestię modyfikacji ekwipunku w Warframe. Dowiesz się, jakie mamy rodzaje modów, co to są Riven mody, polaryzacja, Reaktor i Katalizator Orokin, Arcana, Forma. Ten rozdział da Ci pewne rozeznanie w gąszczu modów w Warframe.

Mody czyli modyfikacje to system dzięki któremu możesz ulepszać swoje Warframe, bronie, towarzyszy - Informacje ogólne - Modyfikacje ekwipunku w Warframe - Warframe - poradnik do gry

Mody czyli modyfikacje to system dzięki któremu możesz ulepszać swoje Warframe, bronie, towarzyszy. System ten jest o tyle elastyczny, że modami możesz operować do woli - raz zainstalowane mody mogą być wyjęte. Dzięki temu nie jesteś skazany na jeden zestaw modów i możesz je zmieniać do woli. Obecnie w grze istnieje 848 modów, nie licząc Riven modów. Mody możesz pozyskać na różne sposoby: ze Skarbca Orokin, kończąc misje, u handlarza Pustki, w Syndykatach, za zalogowanie się, mogą wypaść z przeciwników i Bossów.

W tym miejscu zawarta jest nazwa moda - Informacje ogólne - Modyfikacje ekwipunku w Warframe - Warframe - poradnik do gry

1. Nazwa moda

W tym miejscu zawarta jest nazwa moda. Dzięki tym nazwom możesz linkować konkretne mody do czatu.

2. Pojemność i polaryzacja

Numerek w tym miejscu oznacza, jakiej potrzebujesz pojemności, aby włożyć moda do broni/Warframe. Polaryzacja moda nie ma znaczenia, gdy włożysz ją w broń bez polaryzacji. Jednak gdy włożysz ją w miejsce do broni, gdzie polaryzacja broni i moda jest zgodna, wtedy koszt pojemności moda jest o połowę niższy. Gdy polaryzacja się nie zgadza, koszt włożenia moda jest wyższy. Zasada ta nie działa w przypadku modów Aury i Postaw. Mody Aury i Postawy ZAWSZE dają dodatkowe punkty pojemności - w przypadku zgodnej polaryzacji dają więcej, w przypadku złej - mniej.

3. Poziom moda

Każdy mod posiada poziomy - możesz je ulepszać, aby były mocniejsze. Każdy następny poziom zwiększa skuteczność moda jak i koszt włożenia moda (pojemność).

4. Kompatybilność

Nie wszystkie mody nadają się do każdej broni i Warframe. Niektóre wymagają kompatybilności i mogą być używane tylko w konkretnych przedmiotach np. Primed Point Blank może być używany tylko na strzelbach.

5.6.7. Indykator

W tym miejscu możesz wyczytać, jakiego rodzaju jest mod. Na 5. jest to mod Exilus (Warframe posiada specjalne miejsce na tego moda zaraz obok miejsca na aurę), 6. to postawa (mod broni dodający kombinacje), 7. to aura.

8. Rzadkość

Każdy mod posiada określoną rzadkość - przez grę jest to ilustrowane przez kolor moda. W grze jest 6 stopni rzadkości: Brązowe - powszechne, Srebrne - niepospolite, Złote - rzadkie, Platynowe - legendarne oraz Kryształowe(różowe) - Riven.

Brązowe, srebrne a nawet złote są dość łatwe do znalezienia - wyjątkiem są złote, które można znaleźć w syndykatach lub tylko w misjach Sortie i Alarmach. Jeszcze rzadsze są Prime mody - je możesz znaleźć jako nagroda gwarantowana w Dziennym Trybucie lub tylko u handlarza Pustki - mody te można o wiele mocniej ulepszać niż zwykłe. Riven mody to mody, które posiadają losowe statystyki (do 4 losowych statystyk) - możesz je uzyskać po misji Wewnętrzna Wojna oraz na misjach Sortie. Mody Riven można przelosować, jeśli nie odpowiadają Ci statystyki - potrzebna jest do tego osobna waluta Kuva (zauważ, że Forteca Kuva przemieszcza się wokół różnych planet i oddziałuje na nie, szukaj misji z czerwoną kroplą - tam znajdziesz Kuvę).

Mody złote dzielą się jeszcze na Augment, Nightmare i Corrupted. Augment to mody, które oferują syndykaty - zmieniają lub ulepszają działanie broni lub Warframe. Mody Nightmare możesz znaleźć tylko w misjach Koszmaru - posiadają one podwójne statystyki. Mody Corrupted możesz znaleźć tylko w Skarbcu Orokin, używając odpowiedniego klucza - posiadają one jedną statystyke pozytywną a jedną negatywną.

Mody możesz Transmutować za kredyty, aby wylosować innego moda. Możesz również sprzedać za kredyty, a nawet wymienić na Endo (co wydaje się być lepszą opcją). Aby ulepszać mody, musisz dokonać Fuzji, za kredyty i Endo. Im większy poziom ulepszenia i im większa rzadkość moda, tym Fuzja jest droższa. W grze istnieją jeszcze specjalne przedmioty - Legendarny Rdzeń (Legendary Core), który może podnieść poziom moda do maksimum, bez udziału Endo i kredytów. Można je dostać w nagrodę za ukończenie serii 3 Sortie (z małą szansą na wylosowanie jej).