Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Warframe - poradnik do gry

Warframe - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Efekt Statusu - Warframe Warfare poradnik, solucja

Ten krótki rozdział wyjaśni definicję Efektu Statusu w Warframe - Efekt Statusu - Warframe - Warframe - poradnik do gry

Ten krótki rozdział wyjaśni definicję Efektu Statusu w Warframe. Pozwoli Ci to ocenić, czy warto forsować w broniach szansę na uzyskanie tego efektu w Warframe.

Efekt Statusu przez graczy nazywany jest Proc (jeżeli coś Proc, to znaczy, że nałożył się lub "weszło" - Programmed random occurence) to dodatkowy efekt, który nakłada się losowo przy zadawaniu obrażeń. Szansa na status określa prawdopodobieństwo wystąpienia tego efektu. Każda broń w Warframe posiada inną szansę na status. Bronie, które zadają kilka obrażeń od żywiołów, mają osobne szanse na Proc. W rozdziałach o obrażeniach fizycznych i od żywiołów możesz zobaczyć, jakie typy obrażeń wywołują Efekty Statusu. W Warframe Efekty Statusu nie działają tylko jednostronnie - przeciwnicy również mogą na Ciebie nakładać efekty, np. niektórzy Grinner są zdolni do podpalenia Ciebie lub spowodować krwawienie (obrażenia cięte).

Niektóre efekty statusu warto pomijać np. efekt od obrażeń magnetycznych ze względu na swoje limitowane zastosowanie. Często też nie opłaca się zwiększać szansy na status w niektórych broniach, np. shotgun Hek posiada bazowo bardzo małą szansę na status, ale dzięki modowi Dzielona Komora zapewniająca wielostrzał, szansa na status i tak wzrośnie (wielostrzał głównie zwiększa drastycznie obrażenia Twojej broni), mimo, że nie zostanie to uwzględnione w statystykach. Zwiększenie szansy na status jednym modem w tym wypadku będzie gorsze, niż zwiększenie obrażeń przez wielostrzał (a i tak przy wielostrzale wzrośnie szansa). Szybkostrzelność natomiast również nie wpływa bezpośrednio na szansę wejścia statusu co atak, za to zwiększa Twoje szansę na status w czasie.

Przy wyborze broni warto również zwrócić uwagę np. na obrażenia fizyczne jakie zadaje. Każda broń zadaje 3 obrażenia fizyczne, z czego przeważnie jeden typ jest dominujący. Przykładowo, Strun posiada bardzo duże obrażenia udarowe (Impact), więc będzie o wiele częściej odpychał wrogów, aniżeli osłabiał albo powodował wykrwawienie.

Należy zwrócić uwagę również na fakt, że bronie, które posiadają jednocześnie szansę na fizyczne i żywiołowe obrażenia, fizyczne obrażenia będą o wiele częściej lepiej "wchodziły" (z 4x częściej) niż statusy od żywiołów. Zwiększanie dodatkowo obrażeń np. radiacyjnych, nie ma wpływu na zwiększenie czasu trwania Statusu.

Warto tutaj wspomnieć, że Efekty Statusu to tylko dodatkowy efekt, który losowo się nakłada - jeżeli masz w broni zamontowane obrażenia toksyczne to nadal będziesz je zadawać. Efekty Statusu są dodatkowymi parametrami, które mogą się nałożyć na przeciwnika.