Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Warframe - poradnik do gry

Warframe - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warframe - Surowce Warfare poradnik, solucja

W tym rozdziale dowiesz się do czego służą surowce w Warframe. Będziesz też wiedział, jak je szybko zdobyć. Aby sprawdzić, na których planetach w Warframe występuje dany surowiec, zajrzyj do działu "Planety".

Surowce to przedmioty, które można zdobyć z przeciwników, skrzynek lub w formie osobnego przedmiotu do zniszczenia (np. sprasowany złom, dający po zniszczeniu trochę złomu). Surowce są potrzebne do dwóch rzeczy - craftingu oraz do budowania w Dojo Klanu. Dzielą się też na kilka rodzajów, w zależności od częstości ich występowania, przeznaczenia i metody zdobywania.

Surowce dzielą się na takie, które można częściej lub rzadziej znaleźć (Common, Uncommon, Rare), ale również na surowce potrzebne do badań (Research), surowce nawigacyjne (Navigators), minerały (Minerals) oraz surowce z ryb.

Jak farmić surowce?

Farmienie surowców (tudzież grind) to nic innego, jak powtarzanie pewnego schematu, misji, tylko po to, aby jak najszybciej i najefektywniej zdobyć potrzebne Ci przedmioty.

Najlepiej, abyś farmienie realizował Solo lub ze znajomymi, którzy też chcą farmić - inaczej może dojść do nieporozumień w zespole. Misje z zainfekowanymi mają tendencje do tworzenia masowej liczby przeciwników, co oznacza większą szansę na uzyskanie potrzebnych Ci surowców. Misje Mrocznych Sektorów (Dark Sectors) mają zawsze zwiększoną szanse na drop surowców. Podejmując się farmienia, pamiętaj, aby niszczyć wszystko, co znajdziesz na swojej drodze - przeciwników a także skrzynki. Broń Ignis idealnie nadaje się do niszczenia wszystkiego, również Orthos Prime, Telos Boltace i niektóre bicze.

Co do Warframe, najlepszym wyborem do farmienia jest Nekros. Nekros posiada umiejętność desekracji - wydzierania dodatkowych przedmiotów z wrogów. Daje 54% szansy, że przeciwnicy upuszczą więcej rzeczy w zasięgu działania umiejętności, wokół postaci. To najczęstrzy wykorzystywany Warframe do farmienia (gracza nazywają go czasami "the farming frame"). Możesz łączyć jego umiejętność z innymi Warframe - Hydroid i Atlas również mają umiejętności zwiększające farming - są one jednak ciut wolniejsze od Nekrosa. Typowy zespół do farmienia przeważnie składa się z "Speed Nova" (służy do przyspieszenia przeciwników), Nekros, Hydroid oraz Trinity "Energy Vampire" (aby sojusznicy mogli ponownie szybciej włączać umiejętności). Przeważnie w takich miejscach szuka się osobnego pokoju na mapie i sprowadza się w to miejsce przeciwników, i masakruje się ich.

Przydatne mody do farmienia:

  1. Dla Strażnika (Sentinel) - Zbieracz - odnajduje i zbiera automatycznie przedmioty, również mody, w odpowiednim zasięgu. (maksymalnie 11,5m). Świetny mod nie tylko do farmienia.
  2. Dla Warframe - Złodziejski Zmysł - podświetla wszystkie skrzynki w okolicy i na minimapie. Mistrz Złodziejski - szansa na automatyczne otwarcie skrzyń.

Rekomendowane lokacje do farmienia

Surowce

Lokacje

Stalowa Płyta

Gabi (Ceres), Draco (Ceres), Malva (Wenus)

Kryształ Argonu

Każda misja Sabotażowa i Eksterminacyjna w Pustce

Obwody

Draco (Ceres) lub Malva (Wenus)

Moduł sterujący

Każda misja typu Przetrwanie/Obrona w Pustce, Hyena (Psamathe, Neptun) oraz Raptory (Naamah, Europa)

Kriotyk

Każda misja Wydobywcza

Ferryt

Każda misja typu Przetrwanie/Obrona w Pustce, Tikal (Ziemia) oraz Apollodorus (Merkury)

Gal

Assur (Mars), Porucznik Lech Kril (War, Mars)

Morfyt

Wahiba (Mars), Kapitan Vor (Tolstoj, Merkury) lub Apollodorus (Merkury)

Nano zarodniki

Wrak Orokin Obrona/Przetrwanie, Akkad (Eris), Piscinas (Saturn)

Czujniki neuronowe

Cameria (Jowisz), Alad V (Themisto, Jowisz), Raptory (Naamah, Europa)

Neurody

Wrak Orokin Zabójstwo/Obrona/Przetrwanie, Tikal (Ziemia), Zabala (Eris)

Ogniwo Orokin

Wrak Orokin Przetrwanie, Draco (Ceres) i Piscinas (Saturn)

Oxium

Galatea (Neptun), Despina (Neptun), wypada również z dronów oxium frakcji Corpus

Plastydy

Zeugma (Fobos), Ophelia (Uran), Zabala (Eris)

Paczki Polimeru

Assur (Uran), Ophelia (Uran), Apollodorus (Merkury)

Rubedo

Każda misja typu Przetrwanie/Obrona w Pustce oraz Zeugma (Fobos)

Złom

Cameria (Jowisz), Wahiba (Mars)

Telur

Ophelia (Uran), Caelus (Uran), Salacia (Neptun), każda misja Archwing

Istnieją jeszcze surowce potrzebne do nawigacji oraz badań. Ciężko je wyfarmić, są to: Ampułka Detonitu, Próbka Fieldronu, Próbka Mutagenu, Pigment, Nav Coordinates (Lephantis i Alad V), Punkty Karne, Synthula.

Punkty Karne

(Judgement Points) można zdobyć walcząc na Rathuum Arena na Sednie. Istnieją 3 poziomy trudności - 40 poziom za 10 punktów karnych, 60 poziom za 15 punktów karnych oraz 85 poziom za 25 punktów karnych.

Pigmenty

(Pigments) są potrzebne do wynalezienia kolorów do Dojo Klanu. Wypadają tylko z przeciwników (Zanuka, Skażony MOA, Phorid, Toksyczny Starożytny, Pełzacz, Skażony Lancer, Sierżant, Załogant, Żołnierz, Snajper Załogant, Stalker, Skażony załogant, Dron Orokin, Wysysający Osprey, Tar-Mutalist MOA, Taran, Rzeźnik, Vay Hek Terra Frame, Lancer, Railgun MOA, Poszukiwacz, Skorpion, Arid Patroszyciel, Balista, Arid Lancer).

Synthula

(Synthula) jest potrzebna do stworzenia przedmiotów polepszające działanie NPC. Można je wydropić na niskich poziomach Survivalu, Obrony, Przejęcia, nagroda za misje Szpiegowskie i alert w Forteca Kuva.

Ampułki Detonitu

(Detonite ampule) są potrzebne do wynalezienia broni Grineer w Dojo - można wydropić na Merkury, Saturnie, Uranie, Ziemi, Sednie, Ceresie a także z dziennego trybutu.

Próbki Fieldronu

(Fieldron Sample) są potrzebne do wynalezienia broni bazującej na energii - broni Corpusu. Można je znaleźć na Wenus, Jowiszu, Marsie, Europie, Neptunie, Plutonie i z dziennego trybutu.

Próbki Mutagenu

(Mutagen Sample) to przedmioty potrzebne do wynalezienia broni biologicznej. Można znaleźć je we Wraku Orokin, na Eris oraz z dziennego trybutu.

Równiny Eidolon - Surowce

Te surowce pojawiły się wraz z dodatkiem do Warframe - Równiny Eidolon. Nowa lokacja posiada szereg nowych surowców do pozyskania. Są to: Grokdrul, Iradyt (Iradite), Maprico, Nistlepod, Condroc Wing, Kuaka Spinal Claw, Cetus Wisp, Breath of Eidolon, Eidolon Shard, Auron, Coprun, Ferros, Pyrol, Azuryt, Crimzian, Devar, Nyth, Sentirum, Veridos, Olej rybny, Mięso ryby, Łuski ryby.

Surowce pospolite, niepospolite, rzadkie

Grokdrul (Grokdrul) - ten surowiec można najczęściej znaleźć w bazach Grineer na Równinach Eidolon. Można go także zdobyć poprzez Bounty oraz Incursion. Ten surowiec jest potrzebny do kilku części Zaw, Neurooptyki Gary oraz do komponentu Archwinga, który pozwala na poruszanie się za pomocą Archwing po Eidolon.

Iradyt (Iradite) - tak samo jak w przypadku Grokdrul, można zdobyć przez Bounty i Incursion. Najszybciej można go zdobyć właśnie poprzez wysoko poziomowe Bounty. Potrzebny do komponentów Warframe, dekoracji, Zaw i do tworzenia przedmiotów do łowienia.

Maprico (Maprico) - rośnie na małych drzewach (Maprico wygląda podobnie do pomarańczy lub mango). Bounty i Incursion również mogą nagradzać w postaci tego surowca. Potrzebny do Zaw i do przynęty.

Nistlepod (Nistlepod) - można znaleźć na górzystych terenach na północy Eidolon. Również Bounty i Incursion nagradzają tym surowcem. Potrzebny do przynęty oraz do Zaw.

Skrzydła Condroc - można uzyskać, zabijając ptaki przypominające sępy. Potrzebne do Zaw i do wytworzenia arkany. Condroc można znaleźć na Er-Phryah na południowym-zachodzie mapy.

Pazur Kuaka - wypada również z jednej z bestii na Równinach Eidolon - Kuak - przypomina gryzonia. Pazur jest potrzebny do Neurooptyki Khora, arkany i Zaw.

Ognik Cetus (Cetus Wisp) - najczęściej można je znaleźć na brzegach akwenów wodnych. Potrzebny do arkany, komponentu Gara, Amp oraz Zaw.

Breath Of The Eidolon - surowiec, który można dostać tylko poprzez Bounty. Potrzebny przy craftingu Soczewek Fokus, Amp, Zaw oraz arkan.

Odłamek Eidolon (Eidolon Shard) - można zdobyć przez pojmanie lub zabicie Świadomych (Eidolon Teralyst/Gantulyst/Hydrolyst). Potrzebne do wytwarzania arkan oraz do zdobywania większej hierarchii w Quills.

Surowce do wydobycia

Auron - surowiec, który można pozyskać z minerałów na równinach Eidolon. Potrzebny jest jedynie do stworzenia stopu Auroxium (Auroxium Alloy). Z kolei stop wykorzystywany jest do Zaw.

Coprun - surowiec, który możesz uzyskać z minerałów. Tak samo jak Auron, potrzebny tylko do stworzenia stopu Coprytu (Coprite Alloy). Z kolei stop jest wykorzystywany do Zaw, Amp, do stworzenia pistoletu Stubba oraz Powłoki Gary.

Ferros - uzyskasz go z minerałów. Potrzebny do wykonania stopu Ferrostali (Fersteel Alloy). Stop używany jest do stworzenia Zaw, broni głównej Quartakk oraz komponentu Amp.

Pyrol - uzyskasz go z minerałów. Potrzebny do stworzenia stopu Pyrotyku (Pyrotic Alloy). Stop jest używany do Zaw, komponentów Amp oraz do Neurooptyki Gary.

Azuryt (Azurite)- wydobędziesz go z niebieskich minerałów. Można go wymienić za 50 puktów reputacji u Starca Suumbaat lub przekuć w Łzę Azurytu (Tear Azurite). Łza Azurytu jest potrzebna do wykonywania Amp oraz niektórych części Zaw.

Crimzian - wydobędziesz go z czerwonych minerałów. Są warte 100 punktów reputacji u Starca Suumbaat. Można z nich stworzyć Gwiaździsty Crimzian (Star Crimzian). Stop jest potrzebny tylko do jednego komponentu Amp.

Devar - wydobędziesz ze srebrnych minerałów. Są warte 50 punktów reputacji u Starca Suumbaat. Możesz go przekuć na Esher Devar - stop ten jest wymagany przy tworzeniu komponentów Zaw, Amp oraz do Systemów Gary.

Nyth - wydobędziesz z minerałów. Możesz go sprzedać u Ostron za 400 punktów reputacji lub przekuć w Duszę Nyth (Heart Nyth). Dusza Nyth jest potrzebna do tworzenia arkan.

Sentirum - wydobędziesz z zielonego minerału. Można z niego stworzyć Radian Sentirum (Radian Sentirum) lub sprzedać u Starca Suumbaat za 400 punktów reputacji. Radian Sentirum służy do wykonywania arkan.

Veridos - wydobędziesz z niebieskich minerałów. Warte u Starca Suumbaat 75 punktów reputacji. Potrzebne do stworzenia Marquise Veridos (Marquise Veridos). Marquise Veridos jest potrzebny do kilku komponentów Zaw oraz Amp.

Uwaga: Plany na stworzenie stopu Auroxium jak i innych stopów możesz uzyskać na Cetus u Starca Suumbaat. Sentirum oraz Nyth możesz wydobyć tylko za pomocą Zaawansowanej Wrębiarki Nosam.

Surowce do zdobycia przez łowienie

Rybie mięso (Fish Meat) - możesz uzyskać, zanosząc ryby do Hai-Luk do filetowania. Liczba uzyskanego mięsa zależy od ryby i jej wielkości (Small, Medium, Large). Surowiec ten jest potrzebny do stworzenia przynęty na konkretną rybę.

Olej rybny (Fish Oil) - tak jak rybie mięso, uzyskuje się podczas filetowania. Liczba uzyskanego surowca jest zależna od ryby i jej wielkości. Potrzebne do stworzenia Amp komponentów oraz urządzenia do przywoływania Archwing na Równinach Eidolon.

Rybie łuski (Fish Scales) - możesz uzyskać ten surowiec w procesie filetowania u Hai-Luk. Liczba łusek zależna jest od ryby oraz jej wielkości. Rybie łuski potrzebne są do wytwarzania Zaw, komponentów dla Operatora oraz niektórych arkan.

Elektroplina Charca (Charc Electroplax), Wątroba Murkray (Murkray Liver), Mózg Norga (Norg Brain), Oczy Traloka (Tralok Eyes), Żołądek Yogwuna (Yogwun Stomach), Woreczek jadowy Khut-Khuta (Khut-Khut Venom Sac), Ości rybokopa (Mawfish Bones), Róg mortusa (Mortus Horn), Ząb Sharraca (Sharrac Teeth), Śledziona goopolli (Spleen Goopolla), Antena Karkiny (Karkina Antenna) - można uzyskać u Hai-Luk, wyciągając z odpowiednich ryb. Czasami można kupić w Specjale Dnia za platynę. Większość z nich nadaje się tylko do przygotowania przynęty, tylko niektóre są przydatne do komponentów Zaw.