Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2008, 10:29

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 sierpnia 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: amerykańska Federalna Komisja Handlu zatwierdza potencjalne przejęcie Take-Two przez EA, Microsoft usprawnia kontroler do Xboxa 360, nowi bohaterowie MK vs DC Universe. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: amerykańska Federalna Komisja Handlu zatwierdza potencjalne przejęcie Take-Two przez EA, Microsoft usprawnia kontroler do Xboxa 360, nowi bohaterowie MK vs DC Universe. Życzymy miłej lektury.

Electronic Arts

Amerykańska Federalna Komisja Handlu dała zielone światło potencjalnemu przejęciu firmy Take-Two (wydawcy m.in. Grand Theft Auto IV) przez koncern Electronic Arts. Organizacja, której ustawowym zadaniem jest ochrona konsumentów przez przeciwdziałanie praktykom monopolistycznym, nie widzi żadnych przeciwwskazań, by do takiej transakcji mogło dojść w najbliższym czasie. Ciekawe, czy jej decyzja popchnie tę historię do przodu. Według szefostwa EA tak właśnie powinno się stać (brak pozytywnej decyzji FKH uniemożliwiał wydawcy przeprowadzenie dalszych działań w zakresie przejęcia Take-Two).

Microsoft

Microsoft przyznał w rozmowie z serwisem Eurogamer, że wraz ze specjalną edycją gry Pro Evolution Soccer 2009 na rynek trafi nowa, usprawniona wersja kontrolera do konsoli Xbox 360. Pad będzie się odznaczać usprawnionym d-padem, czyli popularnym krzyżakiem. Urządzenie będzie się ponadto charakteryzować nową barwą – kolorem nawiązującym do piłkarskiej murawy, czyli zielenią. Nie wiemy, czy nowy d-pad zostanie zamontowany także w standardowych kontrolerach.

Mortal Kombat vs DC Universe

Lipskie targi Games Convention okazały się być dobrą okazją do przedstawienia nowych bohaterów bijatyki Mortal Kombat vs DC Universe. Wśród czwórki nazwisk znalazł się: Raiden i Kano znani z uniwersum MK oraz Deathstroke i Wonder Woman ze świata komiksów DC.

Hot Shots Golf: Out of Bounds

Firma Sony ogłosiła za sprawą swojego oficjalnego bloga, że jedną ze specjalnych postaci dostępnych w grze Hot Shots Golf: Out of Bounds będzie Kratos, bohater cyklu God of War. Postać będą mogli pobrać za pośrednictwem PlayStation Network wszyscy zainteresowani posiadacze gry i konsoli PS3 począwszy od dzisiaj.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 sierpnia 2008) - ilustracja #1

Samba de Amigo

Znamy dokładną datę premiery gry Samba de Amigo, wydawanej na przenośną konsolę Nintendo DualScreen. Tytuł pojawi się 19 września w Europie i 23 tego samego miesiąca w Ameryce Północnej. W Polsce obecnie brak planów wydania.

Kororinpa 2

Wiemy już, że Kororinpa 2, gra od Konami wydawana na Wii, pojawi się w Europie. Co więcej, 10 poziomów zawartych w tym tytule ma wykorzystywać urządzenie zwane Wii Balance Board. Udostępniony zostanie także edytor poziomów, a gracze chcący stworzyć w nim coś ciekawego, mogą dzielić się swoimi dziełami z innymi ludźmi za posrednictwem usługi WiiConnect24.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

King's Bounty: Legenda

MotoGP 08

Theatre of War 2: Africa 1943

Cryostasis: Sleep of Reason

NecroVision

Anno 1404

Need for Speed: Undercover

Quantum of Solace

Call of Duty 5

Diablo III

Guitar Hero: On Tour

Resident Evil 5

Guitar Hero: World Tour

Spider-Man: Web of Shadows

Silent Hill 5

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Eledees: The Adventures of Kai and Zero

Skate It - GC 2008 - sterowanie

Hakuna Matata

Far Cry 2 - GC 2008 - Walkthrough

Tom Clancy's EndWar - GC 2008

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts - GC 2008

Resident Evil 5 - GC 2008

Killzone 2 - GC 2008 - multiplayer

Sabotage - GC 2008

Risen - GC 2008

Anno 1404 - GC 2008

Rage - GC 2008

gry