Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2008, 10:22

autor: artoor

Fallout 3 zadebiutuje pod koniec października

Fallout 3 jest od dawna produkcją mocno oczekiwaną, w której miłośnicy serii pokładają duże nadzieje. Choć wielu z nich obawia się, że nowe dzieło Bethesdy nie będzie nawiązywać do poprzednich odsłon i jest produktem zupełnie odrębnym, premiera z pewnością odbije się szerokim echem.

Fallout 3 jest od dawna produkcją mocno oczekiwaną, w której miłośnicy serii pokładają duże nadzieje. Choć wielu z nich obawia się, że nowe dzieło Bethesdy nie będzie nawiązywać do poprzednich odsłon i jest produktem zupełnie odrębnym, premiera z pewnością odbije się szerokim echem. Sam produkt już teraz jest jednym z pretendentów do miana gry roku oraz najlepszego RPG.

Od dawna wiedzieliśmy, że twórcy planują wydanie gry na przestrzeni zbliżającej się jesieni. Dokładny termin był nam do tej pory nieznany. Dziś wiemy już kiedy gra zagości na półkach sklepowych. Osoby, które wyczekują tytułu, powinny sobie zaznaczyć w kalendarzu datę 28 października, bo właśnie tego dnia odbędzie się jego premiera za Oceanem. Natomiast trzy dni później Ubisoft wyda grę w krajach Starego Kontynentu. Kiedy Fallout 3 zawita do Polski, na razie nie wiadomo, firma Cenega Poland, będąca dystrybutorem wstrzymuje się z takimi informacjami.

Przypomnijmy, że polskie wydanie dostępne będzie w dwóch edycjach: standardowej oraz kolekcjonerskiej. Za pierwszą z wymienionych przyjdzie nam zapłacić w wersji na PC 129 zł - w jej skład wejdzie gra z instrukcją. Znacznie ciekawiej przedstawia się edycja dla kolekcjonerów, zawierająca dodatkowo artbook ze szkicami koncepcyjnymi, płytę z materiałami „Making of…”, figurkę Vault Boy’a, a wszystko spakowane w stylizowane, metalowe pudełko śniadaniowe Vault-Tec. EK przeznaczona będzie dla wszystkich, trzech wersji, na jakie powstaje gra, czyli: PC, Xbox 360 i PS3. Cena za wersję PC edycji kolekcjonerskiej wynosi 159,90 zł. Koszt wersji konsolowych (zarówno zwykłych jak i dla kolekcjonerów) nie jest jeszcze znany.