Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Łucznik w Arcania Gothic 4 | Rozwój postaci poradnik Arcania: Gothic 4

Łucznik

Dlaczego właśnie ta klasa?

Zabawa klasą łucznika wiąże się ze zdecydowanie mniejszym ryzykiem zgonu niż ma to miejsce w przypadku wojownika, który zmuszany jest do eliminowania wrogów w bezpośrednich starciach. Warto też zwrócić uwagę na możliwość skutecznego prowadzenia ostrzału z odległości, głównie za sprawą bardzo przydatnej opcji przybliżania obrazu i premii za atakowanie wrogów z zaskoczenia.

Jakie są możliwe ścieżki rozwoju?

Łucznik teoretycznie może wybierać pomiędzy dwoma typami broni dystansowej, a mianowicie łukami oraz kuszami. Problem polega na tym, iż niestety praktycznie wszystkie powiązane z tą klasą zdolności faworyzują zabawę z użyciem łuku. Mowa tu przede wszystkim o Zabójczej precyzji z kategorii Precyzja. Przyznaje ona mianowicie bonusy za trafienia w głowę lub w szyję, które z racji braku możliwości przymierzania się do oddawania strzałów z kuszy rzadko się zdarzają. Generalnie więc radziłbym zdecydować się na dobry łuk, chyba że w Twoje ręce wpadła kusza znacznie przewyższająca swoimi parametrami inne posiadane w danym momencie bronie dystansowe.

O czym warto pamiętać?

Nie zapomnij przede wszystkim o tym by zawsze mieć na wyposażeniu strzały do łuku lub bełty do kuszy. Obiekty te dostępne są naturalnie w wielu różnych odmianach. Najrzadsze odmiany strzał i bełtów, wyróżniające się zadawaniem większych obrażeń, zatruwaniem celu czy innymi ciekawymi parametrami, warto stosować jedynie w trakcie potyczek z wyraźnie silniejszymi przeciwnikami, gdyż zawsze będą się one znajdowały w niedoborze.

Ważną kwestię jest dobór zbroi, która nie będzie w tak dużym stopniu ograniczała ruchów głównego bohatera, jak ma to miejsce w przypadku klasy wojownika. Łucznik musi być zdecydowanie bardziej zwinny, gdyż niejednokrotnie istotne będzie sprawne przemieszczanie się po polu bitwy. Warto się więc decydować na zbroje zapewniające mniejszą ochronę, ale za to wyraźnie lżejsze.

W przypadku klasy łucznika najważniejszym momentem każdej potyczki jest jej początek. Szczególnie przybiera to na znaczeniu po odblokowaniu zdolności Zasadzka z kategorii Ukrywanie się, gdyż celnie posłana strzała pozwoli już na starcie mocno zranić nie spodziewającego się ataku przeciwnika, a w skrajnych przypadkach go nawet zabić. W trakcie samych walk warto sobie często pomagać runą przyśpieszającą ruchy bohatera, dzięki czemu łatwo będzie się można oddalić od grupy wrogów i kontynuować ostrzał z bezpiecznego miejsca.