Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2008, 10:18

autor: Przemysław Zamęcki

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 czerwca 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Epic łata Unreala, nowy zestaw PSP, japońskie erpegi, czarno-biała strzelanina, koniec Kwari, Sony wprowadza płatny magazyn do PSN i Huxley znajduje wydawcę.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Epic łata Unreala, nowy zestaw PSP, japońskie erpegi, czarno-biała strzelanina, koniec Kwari, Sony wprowadza płatny magazyn do PSN i Huxley znajduje wydawcę.

Unreal Tournament 3

Epic Games opublikowało listę zmian, jakie zostaną włączone do trzeciego patcha (v1.3) łatającego grę Unreal Tournament 3. Zainteresowani znajdą ją pod tym adresem.

God of War

Sony Computer Entertainment America zaanonsowało rynkową premierę zestawu God of War: Chains of Olympus plus konsolka PlayStation Portable w krwistym kolorze Deep Red. Zgodnie z tradycją limitowanych wydań, z tyłu konsoli umieszczony został namalowany wizerunek jednej z głównych postaci. W tym przypadku, co wydaje się być oczywiste jest to Kratos. Cena zestawu została ustalona na 199.99 dolarów.

Dokapon Kingdom

Amerykański oddział firmy Atlus poinformował, że w przygotowaniu znajduje się nowa, multiplayerowa gra RPG przygotowywana z myślą o konsolach Nintendo Wii i PlayStation 2. Nosi ona tytuł Dokapon Kingdom, a premierę ustalono na 14 października tego roku.

Wakfu

Twórcy Wakfu ogłosili rozpoczęcie zamkniętych beta testów swojego dzieła. Gra jest przedstawicielem taktycznych erpegów MMO, w którym rolą graczy będzie zapewnienie rozkwitu zamieszkanej przez nich krainie. Za grę odpowiada Ankama Studio, a jej premierę zaplanowano na czwarty kwartał tego roku. Więcej informacji zainteresowani znajdą w tym miejscu.

Matchman

Firmy Lexicon Entertainment i TF-H Co Ltd podpisały dwuletnie porozumienie, na mocy którego mają powstać zupełnie nowe gry na Nintendo DS, Nintendo Wii i PlayStation 3. Pierwszą z nich będzie scrollowany platformowy shooter zatytułowany Matchman, utrzymany w bardzo prostym, ale eleganckim czarno-białym designie i nawiązujący m.in. do baśni braci Grimm. Jego premiera na DS-a powinna odbyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku. W późniejszym okresie trafi on również na Wii i PS3.

Kwari

Sieciowa strzelanina FPP Kwari właśnie przechodzi do historii, co pokazuje, jak nietrafione bywają niektóre nowatorskie pomysły. Otóż gra była całkowicie darmowa do momentu, kiedy postanowiliśmy wystrzelić w kierunku przeciwnika pierwszy pocisk. Za amunicję bowiem należało już autorom zapłacić. Najwidoczniej takie podejście do biznesu nie znalazło jednak zbyt wielu zwolenników.

PlayStation Network

Sony wprowadza do usługi PlayStation Network elektroniczne pismo-podcast o nazwie Qore. Na razie inicjatywa trafi jedynie do amerykanów, ale warto wyjaśnić na czym będzie polegać. Za cene $2.99 za numer bądź $24.99 za roczną prenumeratę trzynastu numerów będziemy mogli ściągnąć na dysk twardy konsoli ekskluzywne materiały dotyczące gier i filmów. Chodzi tutaj o specjalne zwiastuny, relacje, wywiady, dema a także wersje beta niektórych tytułów. W pierwszym numerze znajdą się niepublikowane nigdzie indziej informacje na temat Socom: U.S. Navy Seals Confrontation, Star Wars: The Force Unleashed, Secret Agent Clank, Soul Calibur 4 i Afro Samurai. Na razie nie wiemy jeszcze, kiedy Qore zawita do Europy.

Huxley

Utrzymana w klimatach science-fiction sieciowa strzelanina FPP Huxley znalazła w końcu wydawcę. Szczęśliwym wybrańcem została amerykańska firma NHN, która zajmie się rozpowszechnianiem programu również w Zachodniej Europie. W sześć miesięcy po pecetowej premierze, która powinna odbyć się jeszcze w tym roku, swoją wersję otrzymają również posiadacze konsoli Xbox 360.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Too Human

Don King Presents: Prizefighter

Street Fighter IV

Guitar Hero: Aerosmith

Fallout 3

Aces of the Galaxy

Ninja Gaiden: Dragon Sword

Madden NFL 09

The Sims 2: Osiedlowe życie

The Sims 2: Apartment Pets

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon

NovaStrike

Skate It

Battlefield: Bad Company – Z dziennika dewelopera – bohaterowie

Supreme Commander – sterowanie

Ninja Gaiden II – kulisy produkcji – bossowie

Ninja Gaiden II – kulisy produkcji - broń

Przemysław Zamęcki

Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

więcej

gry