Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Kwari (PC)

Kwari PC

Kwari jest jedną z pierwszych sieciowych strzelanin, w której stawką są prawdziwe pieniądze. Osadzona w sztafażu science--fiction gra pozwala zmagać się w trakcie pojedynków z ludźmi z całego świata.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Kwari (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7stycznia2007

Kwari jest jedną z pierwszych sieciowych strzelanin, w której stawką są prawdziwe pieniądze. Osadzona w sztafażu science--fiction gra pozwala zmagać się w trakcie pojedynków z ludźmi z całego świata. Tytuł ten nie wymaga opłat subskrypcyjnych za możliwość zabawy, aczkolwiek osoby które chcą uczestniczyć w pojedynkach muszą liczyć się z szeregiem wydatków - jednym z nich jest zakup amunicji.

Zasady gry są niezwykle proste. Pieniądze zdobywa się za zaliczanie kolejnych fragów. Jeżeli to gracz zostanie zastrzelony, wtedy z jego puli pieniędzy zostaje odjęta odpowiednia kwota. Drobne koszty generowane są także poprzez używanie apteczek, dodatkowej broni, postrzelenie samego siebie lub niszczenie porozstawianych na planszy skrzyń. Jednakże pieniądze te nie trafiają do właściciela ani wydawcy gry, ale przeznaczone są jako nagrody w specjalnych rozgrywkach dla zwycięskich graczy.

Jednym z głównych trybów walki w grze jest tzw. „Pill Jackpot”. W czasie potyczek na planszy, w losowo wybranym miejscu pojawia się świecąca kula. Zadaniem zawodników jest jej odnalezienie i jak najszybsze przejęcie. Kiedy któremuś z graczy uda się zebrać kulę, naliczany jest czas, przez jaki udało mu się skutecznie odpierać ataki przeciwników chcących mu ją odebrać. W momencie, kiedy nosiciel ginie, kula upada i czeka na kolejne przejęcie. Niemożliwe jest ukrycie się i gra na czas, bowiem w momencie przejęcia kuli, wszyscy pozostali otrzymują dane o jej położeniu. Zwycięzcą zostaje ten, któremu najdłużej udało się być w posiadaniu kuli oraz drugi zawodnik, który przenosił ją w momencie zakończenia rozgrywki. Nagroda jest dzielona pomiędzy obie te osoby. Jeżeli jest to jedna i ta sama osoba, pieniądze w całości trafiają na jej konto.

W Kwari nie zaimplementowano żadnego trybu drużynowego. Twórcy kierują się zasadą, każdemu wedle jego umiejętności i wprowadzenie łączenia graczy w teamy mogłoby prowadzić do ewentualnych oszustw. Rozgrywka ma miejsce na w różnorodnych lokacjach, m.in. w suchym doku, kopalni czy ruinach miasta. Wśród broni jakie można użyć w walce znajdują się m.in. Pistolet maszynowy Uzu 10mm, Karabin maszynowy TT-829 (Zmodyfikowany), Shotgun "Protagonista", Wyrzutnia rakiet CL1-V3, Jonowy Karabinek górniczy MKV, Kinetyczny karabin snajperski "Nova", Miotacz płomieni AUTech czy Kula plazmowa E.D.I.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kwari

16+

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 czerwca 2008)

wiadomość4 czerwca 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Epic łata Unreala, nowy zestaw PSP, japońskie erpegi, czarno-biała strzelanina, koniec Kwari, Sony wprowadza płatny magazyn do PSN i Huxley znajduje wydawcę.