Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Sims 2: Apartment Life (PC)

The Sims 2: Osiedlowe życie PC

The Sims 2: Apartment Life

Ósme i ostatnie duże rozszerzenie do The Sims 2, humorystycznego symulatora życia od firmy Electronic Arts. The Sims 2: Osiedlowe życie pozwala wirtualnym postaciom wprowadzić się do luksusowego apartamentu w wieżowcu lub przytulnego mieszkania w bloku.

To jest dodatek do gry The Sims 2.

Symulacje | ekonomiczne | symulator życia

PC Windows
Okładka The Sims 2: Apartment Life (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26sierpnia2008

29sierpnia2008

pudełko PL

The Sims 2: Osiedlowe życie to ósmy z kolei dodatek do jednej z najlepiej sprzedających się serii w historii gier komputerowych. Produkcja koncernu Electronic Arts pozwala naszym Simom sprawdzić się w wielkomiejskiej dżungli i wprowadzić na stałe do luksusowego apartamentu albo przytulnego mieszkania w bloku, gdzie czekają już mniej lub bardziej sympatyczni sąsiedzi. Do poprawnego działania gra wymaga podstawowej wersji The Sims 2.

Prowadzeni przez gracza bohaterowie mogą skosztować życia w niewielkiej społeczności: wzajemnie się odwiedzać, dbając jednocześnie o rozwój własnej kariery, szukać nowych przyjaciół oraz partnerów i wreszcie troszczyć się o swój wizerunek i wskaźnik dobrej reputacji. Ten nowy dla całej sagi element przydaje się, kiedy Sim chce zrealizować wyznaczone sobie cele i potrzebuje do tego wsparcia ze strony znajomych.

W Apartment Life możliwe jest również odwiedzanie przeróżnych lokali (pobliskiego klubu, klimatycznej kawiarni) oraz lokacji umieszczonych na świeżym powietrzu - parku, w którym można przyjrzeć się popisom breakdancerów i osiedlowego boiska z placem zabaw, przyciągającym do siebie rozrywkami dla najmłodszych. Od gracza zależy, który kierunek wybierze i jakie relacje wyklarują się pomiędzy postaciami kierowanymi przez niego a współlokatorami sterowanymi z pomocą Sztucznej Inteligencji.

The Sims 2: Osiedlowe życie zgodnie z tradycją wnosi do serii garść nowych przedmiotów (ogromny ekran telewizyjny, kaloryfer, składane łóżko i inne) oraz opcji socjalnych (m.in. możliwość poproszenia sąsiada o pilnowanie dzieci pod nieobecność rodziców), a prócz oferty przeprowadzki do blokowiska daje także sposobność do projektowania własnych budynków – począwszy od ścian aż po elementy wykończeniowe.

Istotną nowością Osiedlowego życia jest dodanie magii. Simy mogą teraz awansować do statusu wiedźm oraz czarnoksiężników, szkoląc się u zamieszkujących świat gry magów. Pozwala to między innymi na rzucanie zaklęć oraz opracowywanie magicznych mikstur.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.85 / 10 na podstawie 1588 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.5 / 10 na podstawie 389 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Sims 2: Osiedlowe życie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Sims 2: Osiedlowe życie

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce 6200 lub lepsza), 1.1 GB HDD, Windows 98/Me/2000/XP/Vista

The Sims 2: Osiedlowe życie - recenzja gry

Recenzja 26 sierpnia 2008, 08:05

Mieszkanie w blokach ma też na szczęście swoje mocne strony. Gospodarz posesji zajmuje się nie tylko zbieraniem czynszu od lokatorów, ale może też pełnić funkcję pomocnika. Osoba ta jest w stanie eksterminować robactwo czy naprawiać uszkodzone sprzęty. Gospodarz zajmuje się też między innymi organizowaniem weekendowych pikników, gromadzących Simów w jednym miejscu. Skoro już o sąsiadach mowa, trzeba przyznać, że obowiązujące do tej pory mechanizmy dobrze dostosowano do nowych warunków. Jednym z czynników zachęcających do częstego wchodzenia w interakcje z innymi lokatorami, jest świeżo dodany pasek reputacji. Zasada działania tego współczynnika jest prosta – miłe obchodzenie się z innymi Simami pozwala na powiększenie wartości reputacji, natomiast nietrafne działania znacznie ją obniżają. Wywarcie dobrego wrażenia jest ważne, gdyż w przeciwnym wypadku na temat danego Sima zaczną szerzyć się plotki, które w pewnym stopniu utrudnią mu zawieranie nowych znajomości. Sąsiadów zazwyczaj można spotkać na przydomowym podwórku, choć zdarza się też, że konieczne staje się złożenie im osobistej wizyty. Fajnie, że gra uwzględnia ich godziny pracy, zamiast bezmyślnego wyczekiwania na reakcję gracza.