Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Immortals Fenyx Rising - Kraina kowali - Skrzynie
Immortals Fenyx Rising - Kraina kowali - Skrzynie
Powiększ mapę

Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Kraina kowali) - mapa, lista Immortals Fenyx Rising poradnik, solucja

Legenda Immortals Fenyx Rising - Kraina kowali - Skrzynie

Skrzynie

Strzeżone skrzynie

Nocne skrzynie

Epickie skrzynie

Na tej stronie poradnika do Immortals Fenyx Rising zamieszczona została mapa zawierająca lokalizację wszystkich skrzyń z podziałem na zwykłe, epickie, strzeżone oraz nocne, ulokowane w regionie Kraina kowali (The Forgelands).

W tym regionie znajdziesz 21 zwykłych skrzyń, 8 strzeżonych skrzyń, 2 nocne skrzynie oraz 13 epickich skrzyń. Zwykłe oferują najczęściej kryształy oraz owoce/grzyby, natomiast epickie skrzynie oferują nowe bronie i zbroje oraz skórki do broni czy pancerza.

Zwykła skrzynia - kryjówka Hefajstosa [1]

Zwykła skrzynia znajduje się w samym środku jaskini, w której pierwszy raz spotykasz zautomatyzowanego Hefajstosa.

Zwykła skrzynia - zagadka blisko czeluści [2]

Udaj się we wskazane miejsce. Tam zobaczysz platformę, na której musisz ustać. Następnie strzel w cel po lewej stronie, potem w dwa kolejne, które znajdują się za złotym murem. Udaj się w stronę czerwonej bariery, która po trafieniu w cel zniknie.

Zwykła skrzynia - jaskinia w środku góry [3]

Kolejna skrzynia znajduje się w środku góry. Wystarczy, że udasz się we wskazane miejsce, a następnie rozwalisz ścianę w środku góry. Za ścianą znajduje się skrzynia.

Zwykła skrzynia - mini boss [4]

Skrzynia jest łatwo dostępna, wystarczy udać się we wskazane miejsce. Problemem jest jeden z przybocznych Tyfona, który patroluje teren. Możesz go pokonać, lub skorzystać z umiejętności Fosfora.

Zwykła skrzynia - punkt widokowy [5]

Niedaleko punktu widokowego, na szczycie jednej z budowli znajduje się skrzynia.

Zwykła skrzynia - północna góra [6]

Na jednej z gór, na północnej części regionu, znajduje się skrzynia. Skorzystaj z podmuchów wiatru.

Zwykła skrzynia - jaskinia [7]

Udaj się we wskazane miejsce, tam znajduje się góra, a w niej, jaskinia. Wejdź do środka i otwórz skrzynię.

Zwykła skrzynia - jaskinia przy automatonie [8]

Podobnie jak wcześniej, skrzynia znajduje się w jaskini wewnątrz góry. Przy niej znajduje się rzeźba automatona.

Zwykła skrzynia - cele przy murach [9]

Udaj się we wskazane miejsce, następnie zniszcz do końca ściany murów oraz czerwone kamienie. Następnie pociągnij za dźwignię i traf we wszystkie cele. Biegnij do środka jaskini i otwórz skrzynię.

Zwykła skrzynia - zagadka z platformami [10]

We wskazanym miejscu do rozwiązania będziesz miał zagadkę związaną z blokami. Najpierw podnieś mały blok i ustaw go na platformie. Potem przenieś większy blok na platformę z symbolem kuźni. Zrzuć jeden z cięższych bloków na sam dół, gdzie są lasery.

Następnie wejdź na górę i postąp podobnie z kolejnym blokiem. Przydatne będzie ulepszenie siły Heraklesa, które pozwoli na przenoszenie ciężkich obiektów, unosząc je nad sobą. Po umieszczeniu dwóch bloków na dole, podejdź do przełącznika, aktywuj go i wejdź do środka, aby otworzyć skrzynię.

Zwykła skrzynia - wrak łodzi [11]

Zwykła skrzynia znajduje się przy wraku łodzi, wystarczy że zanurkujesz w wodzie i otworzysz skrzynię.

Zwykła skrzynia - kamienny młot [12]

Wystarczy, że udasz się we wskazane miejsce, nieopodal znajduje się kamienny młot. Podnieś go i idź z nim w stronę skrzyni. Odłóż go na piedestale, dzięki czemu czerwona bariera zniknie.

Zwykła skrzynia - zatopione struktury [13]

Kolejna skrzynia znajduje się pod wodą, gdzie pewne części budynków zostały zatopione. Udaj się we wskazane miejsce, zanurkuj pod wodą i skieruj się w stronę skrzyni.

Zwykła skrzynia - zatopiona jaskinia [14]

Skrzynia znajduje się blisko poprzedniej. Podobnie jak wcześniej, musisz zanurkować, następnie będąc pod wodą, przepłynąć w stronę jaskini. Wypłyń na powierzchnię i otwórz skrzynię.

Zwykła skrzynia - szczyt kuźni [15]

Skrzynia znajduje się na szczycie kuźni Bogów, po lewej stronie.

Zwykła skrzynia - wieża [16]

Udaj się we wskazane miejsce, skrzynia znajduje się na jednej z wież. Wdrap się po niej i otwórz skrzynię.

Zwykła skrzynia - jaskinia i czerwony kamień [17]

Skrzynia znajduje się w jaskini, jednakże drogę do niej blokuje czerwony kamień. Zniszcz go i wejdź do środka.

Zwykła skrzynia - dźwignia [18]

Niedaleko kotła Kirke znajduje się dźwignia. Udaj się we wskazane miejsce, następnie pociągnij za dźwignię i biegnij przed siebie. Musisz udać się na górę do małego pomieszczenia. Masz tylko kilka chwil, aby dostać się tam, zanim czerwona bariera ponownie się pojawi.

Zwykła skrzynia - patrol [19]

Udaj się we wskazane miejsce, uważaj jednak, gdyż na wzniesieniu, blisko skrzyni, znajduje się kilku przeciwników.

Zwykła skrzynia - legendarny automaton [20]

Skrzynia znajduje się we wskazanym miejscu. Udaj się na sam szczyt, uważaj jednak na legendarnego automatona, gdyż broni on skrzyni.

Zwykła skrzynia - ołtarz automatonów [21]

Udaj się we wskazane miejsce, tam napotkasz wiele rzeźb automatonów. Twoim zadaniem będzie podpalenie wszystkich pochodni. Gdy to uczynisz, otwórz skrzynię.

Strzeżona skrzynia - Harpie i Chimera [1]

Skrzynia jest dosyć słabo strzeżona, gdyż pilnują jej tylko kilka Harpii i Chimera. Rozpraw się najpierw z Chimerą, a potem z harpiami.

Strzeżona skrzynia - Harpie i dwóch sześciorękich [2]

Jedna z mocno strzeżonych skrzyń. Pokonać będziesz musiał dwóch potworów z sześcioma rękoma oraz kilka harpii. Wykonaj skryty atak, aby zadać duże obrażenia.

Strzeżona skrzynia - Automatony [3]

Skrzynia pilnowana jest przez dwa automatony, które śpią. Możesz zajść je od tyłu i wykonać skryty atak.

Strzeżona skrzynia - Harpie i Sześcioręki [4]

Na oddalonej wyspie znajduje się kolejna strzeżona skrzynia, której pilnuje potwór o sześciu rękach oraz harpie. Zajmij się najpierw nim, na koniec zostaw harpie.

Strzeżona skrzynia - Gorgony i żołnierze [5]

Skrzyni broni kilku żołnierzy, Gorgony oraz Chimera. Warto zostawić sobie Chimerę na sam koniec.

Strzeżona skrzynia - Gorgony i Harpie [6]

Skrzyni pilnują Gorgony oraz okoliczne harpie. Ponadto, znajduje się tam również Sześcioręki.

Strzeżona skrzynia - żołnierze i Gorgony [7]

Jedna z łatwiejszych skrzyń do zdobycia, pokonaj kilku żołnierzy, najlepiej toporem i zbierz ich w jedną grupę. Pokonaj również okoliczne Gorgony i harpie.

Strzeżona skrzynia - automatony [8]

Skrzynia znajduje się w kuźni Bogów. W niej znajdują się dwa automatony. Pokonaj ich i otwórz skrzynię.

Nocna skrzynia - Harpie i automatony [1]

Tradycyjnie, aby skrzynia mogła zostać odblokowana, musi nastać noc. Gdy to się stanie, pokonać będziesz musiał dwa automatony i harpie. Zajmij się najpierw automatonami.

Nocna skrzynia - zróżnicowani przeciwnicy [2]

W tym przypadku przeciwników będzie wielu, do tego będą bardzo zróżnicowani, będzie tam Cyklop, Minotaur, harpie i żołnierze.

Epicka skrzynia - złoty mur [1]

Udaj się do wskazanego punktu na mapie. Tam zobaczysz złoty mur. Wdrap się na niego, zniszcz ścianę na środku muru, następnie pozbądź się czerwonego kamienia. Na samym szczycie zobaczysz rzeźbę automatona, która trzyma blok. Zrzuć go na dół. Podobnie zrób z drugi blokiem, który znajduje się na murze.

Podpal wszystkie pochodnie, następnie czerwone bariery znikną. Wrzuć małe bloki w miejsce, gdzie czerwone bariery zniknęły. Na sam koniec wejdź do środka i otwórz skrzynię.

Epicka skrzynia - zagadka z dźwignią [2]

Gdy będziesz na miejscu, pociągnij za dźwignię, dzięki czemu stworzysz pochodnie. Następnie podpal je za pomocą strzał Apolla. Dwie znajdują się za kratami na dole, a dwie kolejne na górze, po lewej i prawej stronie. Po rozpaleniu wszystkich pochodni, wejdź do środka i otwórz skrzynię.

Epicka skrzynia - wnętrze jaskini [3]

Udając się do wskazanego miejsca na mapie, wejdź do środka jaskini i idź przed siebie. Będąc w środku, zniszcz ścianę, przejdź przez nią do kolejnego pokoju, potem po schodach na górę. Przemieść blok za pomocą siły Heraklesa na platformę. Zejdź po schodach na dół, wejdź do środka, gdzie położyłeś blok, następnie wyrzuć go na zewnątrz. Aby wyjść, stań na platformie i skorzystaj ze Zrywu Ateny, aby się wydostać.

Zabierz blok ze sobą i wróć do miejsca, gdzie znajduje się przełącznik. Postaw blok nad przejściem, gdzie znajduje się schowana brama. Wciśnij go, następnie przejdź przez zamknięte drzwi (kucając), wskocz do wody i zanurkuj. Pod wodą znajduje się skrzynia.

Epicka skrzynia - zagadka z blokiem i piecem [4]

Do wykonania tej zagadki potrzebna będzie ulepszona moc Heraklesa, która pozwoli ci na przenoszenie ciężkich obiektów. Będąc na miejscu, zniszcz czerwony kamień, za nim znajduje się duży blok. Postaw go blisko czerwonej bariery, za którą znajduje się platforma.

Udaj się na tył czerwonej bariery, tam zobaczysz platformę. Ustań na niej, następnie skorzystaj z wcześniej wspomnianej mocy i ustaw blok na platformie. Gdy to zrobisz, aktywuj przycisk.

Następnie zabierz ciężki blok, udaj się w lewo do budowli z kratami. Na górze znajdują się lasery. Wrzuć blok przez lasery do środka, potem ustaw blok na platformie a na sam koniec aktywuj przycisk.

Na sam koniec wróć do centrum, do ostatniej czerwonej bariery, oczywiście z ciężkim blokiem w rękach. Wrzuć go na dach budowli, gdzie da się zauważyć ostatnią czerwoną barierę. Gdy to zrobisz, ona zniknie, a ty będziesz mógł zabrać węgiel. Wrzuć go do pieca, następnie użyj strzały Apolla i podpal węgiel, rozpalając piec. Po wszystkim idź otwórz skrzynię.

Epicka skrzynia - zniszczone budowle i kolumny [5]

Udaj się we wskazane miejsce. Na jednej z kolumn znajduje się mały blok. Wrzuć go na dach po lewej stronie. Następnie wejdź na środek dachu, przyzwij do siebie blok i postaw na platformie. Następnie zniszcz ścianę, za nią znajduje się kolejny blok. Go ustaw po lewej stronie na dachu, tam również znajduje się platforma.

Na niższym poziomie budynku, po prawej stronie, znajduje się ostatnia platforma. Skorzystaj ze skały, umieść ją na platformie. Dzięki temu czerwona bariera zniknie, a skrzynia będzie możliwa do otworzenia.

Epicka skrzynia - pomnik Prometeusza [6]

Zdobycie tej skrzyni wymaga nieco więcej czasu i wysiłku, dlatego też opis zdobycia tej konkretnej skrzyni znajdziesz na osobnej stronie poradnika.

Epicka skrzynia - ciężkie bloki i platformy [7]

Trudność zagadki jest bardzo niska, wystarczy, że umieścisz trzy ciężkie bloki na trzech platformach. Jednakże nie wykonasz tej zagadki bez umiejętności podnoszenia ciężkich obiektów, gdyż jeden z bloków musisz umieścić wyżej.

Epicka skrzynia - końska wyspa [8]

Udaj się do wskazanego punktu na mapie, znajdziesz się na oddalonej wyspie. Na niej znajdują się cztery konie. Musisz je wszystkie umieścić w specjalnym dla nich miejscu, blisko skrzyni. Najłatwiej to zrobić wchodząc na nie i przejmując nad nimi kontrolę.

Epicka skrzynia - blok i platforma [9]

Udaj się do wskazanego miejsca na mapie. Przepchnij ciężki blok w górę, po wzniesieniu w stronę lasera. Następnie wrzuć blok na piętro wyżej i umieść go na platformie. Tak jak w przypadku niektórych zagadek, tak i tutaj potrzebujesz umiejętności, która pozwala na przenoszenie ciężkich obiektów.

Epicka skrzynia - zagadka z dźwignią [10]

Zagadka w której jedyne co musisz zrobić, to kłaść jeden z mniejszych bloków tak, aby móc zablokować lasery.

Po lewej stronie znajduje się blok - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Kraina kowali) - mapa, lista - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Po lewej stronie znajduje się blok. Najpierw wejdź na platformę na środku, która nie ma przy sobie laserów. Następnie po lewej stronie postaw blok tak, aby zablokować lasery i wejść na platformę. Podobnie postępuj z dwoma kolejnymi platformami. Gdy lasery znikną, oznaczać będzie to, że rozwiązałeś łamigłówkę.

Epicka skrzynia - lasery i kamienie [11]

Zagadka równie prosta co czasochłonna. Udając się we wskazane miejsce, ustaw mały blok przy laserach tak, aby móc spokojnie wejść do środka. Po prawej stronie od laserów, znajduje się kilka kamieni. Przenieś je wszystkie na platformę w środku, uważając, aby laser ich nie zniszczył.

Epicka skrzynia - zagadka z dźwignią [12]

Ponownie przyda się umiejętność przenoszenie ciężkich rzeczy. Będąc na miejscu, skorzystaj z tej mocy, aby przyciągnąć duży blok chroniony przez lasery, następnie postaw go na platformie z symbolem kuźni. Gdy to zrobisz, zniszcz czerwony kamień. Następnie ustaw mały blok, który był zakryty kamieniem na platformę za pomocą siły Heraklesa. Aktywuj przycisk i wejdź do środka.

Epicka skrzynia - bloki i platformy [13]

Udaj się do wskazanego miejsca, następnie wskocz do wody po lewej stronie i zanurkuj. Dostań się do środka budynku, aby aktywować przycisk i wydostać mały blok. Rzuć go na platformy. Następnie przyciągnij do siebie dwa kolejne bloki. Ustaw na: lewej dolnej platformie, środkowej dolnej platformie oraz prawej górnej.