Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Immortals Fenyx Rising - Gaj Kleosa - Skrzynie
Immortals Fenyx Rising - Gaj Kleosa - Skrzynie
Powiększ mapę

Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa Immortals Fenyx Rising poradnik, solucja

Legenda Immortals Fenyx Rising - Gaj Kleosa - Skrzynie

Skrzynie

Strzeżone skrzynie

Nocne skrzynie

Epickie skrzynie

Na tej stronie poradnika do Immortals Fenyx Rising zamieszczona została mapa zawierająca lokalizację wszystkich skrzyń z podziałem na zwykłe, epickie, strzeżone oraz nocne, ulokowane w regionie Gaj Kleosa (Grove of Kleos).

W tym regionie znajdziesz 8 zwykłych skrzyń, 7 strzeżonych skrzyń, 2 nocne skrzynie oraz 14 epickich skrzyń. Zwykłe oferują najczęściej kryształy oraz owoce/grzyby, natomiast epickie skrzynie oferują nowe bronie i zbroje oraz skórki do broni czy pancerza.

Zwykła skrzynia - dom [1]

Zwykła skrzynia znajduje się niedaleko małego domu, który ma charakterystyczne, pomarańczowe paski na dolnej części domu.

Zwykła skrzynia - kamienne wzniesienie [2]

Zwykła skrzynia znajduje się na kamiennym wzniesieniu, na którym po lewej i prawej stronie znajdują się dwie misy ognia. Wejdź po schodach na górę i otwórz skrzynię.

Zwykła skrzynia - mityczne wyzwanie [3]

Skrzynia dostępna jest w momencie, gdy rozwiążesz mityczne wyzwanie. W tym celu ustań na platformie z symbolem hełmu żołnierza i skieruj kamerę w stronę posągu. Następnie skorzystaj ze strzały Apolla oraz ognia, podpal dwie pochodnie.

Czerwona bariera dzięki temu zniknie. Następnie zniszcz ścianę do końca i ustaw blok na platformę z symbolem kuźni. Odblokujesz dzięki temu kolejną barierę. Udaj się na wprost do skrzyni.

Zwykła skrzynia - przy zniszczonym moście [4]

Niedaleko zniszczonego mostu znajduje się skrzynia, przy kolumnie. Uważaj jednak na przeciwników takich jak dziki i niedźwiedź, gdyż znajdują się blisko mostu. Zakradnij się i otwórz skrzynię lub pozbądź się przeciwników.

Zwykła skrzynia - podwodna jaskinia [5]

Skrzynka znajduje się w jaskini, która znajduje się pod wodą. Drogę wskażą ci białe poświaty, które pojawiają się na wodzie.

Zwykła skrzynia - wzniesienie z samotnym drzewem [6]

Lokacja ta znajduje się niedaleko statuy bogini, na wzniesieniu na którym znajduje się samotne drzewo.

Zwykła skrzynia - sanktuarium Ateny [7]

Skrzynia znajduje się za sanktuarium Ateny. Skrzynia jest lekko niewidoczna, gdyż znajduje się za małym obiektem, na którym jest jedzenie.

Zwykła skrzynia - 3 kryształowe przełączniki [8]

Najpierw blisko platformy po lewej stronie znajduje się lekko zniszczona ściana, zburz ją, a następnie wejdź na platformę z symbolem hełmu żołnierza - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Najpierw blisko platformy po lewej stronie znajduje się lekko zniszczona ściana, zburz ją, a następnie wejdź na platformę z symbolem hełmu żołnierza. Przyzwij za pomocą siły Heraklesa blok i rzuć nim w dziurę, która znajduje się naprzeciw budynku.

Następnie powtórz krok i rzuć blokiem w dziurę po lewej stronie budynku. Jeśli kryształowy przełącznik się nie aktywuje, rzuć blokiem ponownie w dziurę po lewej stronie. Gdy już się aktywuje, podejdź do niego i wejdź z nim w interakcję.

Następnie, po lewej stronie na środku znajdują się przeciwnicy, pokonaj ich i zniszcz czerwony kamień - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Następnie, po lewej stronie na środku znajdują się przeciwnicy, pokonaj ich i zniszcz czerwony kamień. Wejdź na górę i skieruj strzałę Apolla w stronę ogniska, a następnie do pochodni. Odblokujesz dzięki temu kolejny kryształowy przełącznik.

Następnie ustaw bloki na platformie - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Następnie ustaw bloki na platformie. Gdy ustawisz wszystkie trzy, poprowadź jedną z nich do czwartej platformy, która znajduje się na zewnątrz. Aktywuj 3 przełącznik i udaj się do środka po skrzynię.

Strzeżona skrzynia - Gryf [1]

Skrzynia ta pilnowana jest w głównej mierze przez dwie Gorgony oraz Gryfa. Najlepiej będzie najpierw rozprawić się z Gorgonami, dopiero na sam koniec zostawić sobie walkę z Gryfem.

Strzeżona skrzynia - Minotaur [2]

Tego miejsca bronią Gorgony, Minotaur oraz kilku żołnierzy. Dobrze będzie zebrać przeciwników w jednym miejscu i atakować za pomocą topora, aby szybko ich oszołomić.

Strzeżona skrzynia - żołnierze [3]

Ta skrzynia pilnowana jest głównie przez kilku żołnierzy oraz Gorgonę. Możesz zakraść się po cichu do każdego z nich i wykonać atak z ukrycia.

Strzeżona skrzynia - Minotaur i harpie [4]

Skrzyni broni Minotaur oraz dwie harpie. Zajmij się najpierw Harpiami, na koniec zostaw sobie walkę z Minotaurem.

Strzeżona skrzynia - Chimera [5]

Lokalizacja jest pełna takich przeciwników jak Chimera, Harpie czy Gorgony. Najłatwiej będzie skupić się na Chimerze, po prostu obserwuj innych wrogów i reaguj na ataki dystansowe perfekcyjnym unikiem lub parowaniem.

Strzeżona skrzynia - Minotaur z żołnierzami [6]

Minotaur jest otoczony kilkoma pomniejszymi żołnierzami, warto skupić się najpierw na żołnierzach, dopiero potem na Minotaurze.

Strzeżona skrzynia - oddalona wyspa [7]

Skrzynia znajduje się na oddalonej wyspie. Skrzyni pilnuje między innymi kilku żołnierzy, Gorgony oraz Minotaur.

Nocna skrzynia - Cyklop [1]

Nocna skrzynia (dostępna tylko w nocy) pilnowana jest przez Gorgony, Harpie oraz Cyklopa. Najlepiej będzie zająć się Harpiami i Gorgonami, a Cyklopa zostawić na potem, gdyż jest on powolny a w pojedynkę może stanowić zagrożenie. Celuj standardowo w oko!

Nocna skrzynia - Cerber [2]

Druga nocna skrzynia jest równie dobrze chroniona co poprzednia, gdyż pokonać będziesz musiał między innymi Cerbera, Harpie i kilku żołnierzy. Zajmij się żołnierzami i Harpiami w pierwszej kolejności, następnie skonfrontuj się z Cerberem.

Epicka skrzynia - czerwone kamienie [1]

Udaj się do punktu na mapie - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Udaj się do punktu na mapie. Tam napotkasz trudności wynikające z dużej ilości przeciwników. Gdy już ich pokonasz, zniszcz czerwone kamienie, które są na piętrze, gdzie odbyła się walka z przeciwnikami, oraz na górze, wchodząc po schodach.

Niszcząc czerwone kamienie, odblokujesz dostęp do ciężkich bloków. Wystarczy je przetransportować na przełączniki, które znajdują się blisko czerwonej bariery.

Gdy już ułożysz wszystkie bloki na swoje miejsce, udaj się do środka i odblokuj skrzynię - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Gdy już ułożysz wszystkie bloki na swoje miejsce, udaj się do środka i odblokuj skrzynię. W niej znajdziesz skórkę hełmu.

Epicka skrzynia - dwa cele i lasery [2]

W tym miejscu znajduje się kilku przeciwników, rozpraw się z nim a następnie zajmij się zagadką - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

W tym miejscu znajduje się kilku przeciwników, rozpraw się z nim a następnie zajmij się zagadką. Na wprost ciebie znajdować się będą dwa cele. Cel po lewej stronie odblokowuje pierwsze drzwi, natomiast cel po prawej stronie, odblokuje drugie, dalsze drzwi. Pamiętaj, że strzelając w jeden cel, drugi się dezaktywuje.

Strzel najpierw w cel po lewej stronie i wejdź do środka, następnie strzel w drugi cel, aby zamknąć pierwsze drzwi, a odblokować kolejne - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Strzel najpierw w cel po lewej stronie i wejdź do środka, następnie strzel w drugi cel, aby zamknąć pierwsze drzwi, a odblokować kolejne.

Po otwarciu drzwi, uważaj na lasery - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Po otwarciu drzwi, uważaj na lasery. Najpierw przeskocz laser, następnie idź tak, aby nie dotknął cię żaden z laserów i otwórz skrzynie, która znajduje się na końcu korytarza. W skrzyni znajduje się nowy hełm. Po otwarciu skrzyni, włącz przełącznik, aby wyłączyć lasery.

Epicka skrzynia - laserowe pomieszczenie [3]

Wystarczy wejść do pomieszczenia, w którym znajduje się skrzynia i zburzyć ściany po lewej stronie. Następnie zobaczysz wokół siebie dużą ilość laserów. Strzel w cel, który znajduje się za kratami, dzięki otrzymasz mały blok. Następnie zasłaniaj tym blokiem wiązki laserów tak, aby cię nie zraniły.

Wykorzystuj go za każdym razem, gdy przejdziesz kawałek dalej, do blokowania dalszych laserów. W skrzyni znajdziesz nowy hełm.

Epicka skrzynia - bloki i przełączniki [4]

Jedna z łatwiejszych zagadek do rozwiązania - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Jedna z łatwiejszych zagadek do rozwiązania. Wystarczy zrzucić pierwszy blok w lewo, następnie zeskoczyć na dół i przesunąć blok do przełącznika po prawej stronie, a na sam koniec wskoczyć na górę i zrzucić blok na wprost, na kolejny przełącznik. Gdy już to zrobisz, skrzynia będzie dostępna w jaskini obok. Nagrodą jest kolejny hełm.

Epicka skrzynia - bloki i czerwone bariery [5]

W tej zagadce wystarczy ustawić bloki na przełączniki - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

W tej zagadce wystarczy ustawić bloki na przełączniki. Każdy blok ustawiony na przełączniku, niweluje czerwoną barierę. Gdy skorzystasz z jednego, zostaw go, przesuń drugi, następnie gdy już drugi blok będzie na przełączniku, wróć do pierwszego i przepchnij go dalej.

Gdy bloki znajdą się na końcowych przełącznikach, odblokujesz skrzynię, a w niej znajdziesz nowy pancerz - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Gdy bloki znajdą się na końcowych przełącznikach, odblokujesz skrzynię, a w niej znajdziesz nowy pancerz.

Epicka skrzynia - Ciężki blok [6]

Udaj się do punktu wskazanego na mapie - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Udaj się do punktu wskazanego na mapie. Na górze, znajduje się małe wzniesienie, na którym widnieje platforma. Aby odblokować skrzynię, musisz wnieść duży blok na platformę. Do tego jednakże potrzebna jest umiejętność z drzewka siły Heraklesa, pozwalająca na przenoszenie tak ciężkich bloków.

Jeśli posiadasz tę moc, niżej znajduje się ściana, którą możesz zniszczyć - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Jeśli posiadasz tę moc, niżej znajduje się ściana, którą możesz zniszczyć. Zrób to, to właśnie tam znajduje się blok. Następnie wrzuć blok na przełącznik i otwórz skrzynię.

Epicka skrzynia - 3 cele i 3 bloki [7]

Najpierw aktywuj dźwignie i zestrzel wszystkie cele, gdy to zrobisz, kryształowy przełącznik będzie możliwy do aktywowania. Podejdź tam, gdzie się znajduje i go włącz. Następnie zniszcz ścianę niedaleko dźwigni i weź mały blok w swoje ręce.

Postaw go na przełącznik po prawej stronie. Następnie, w środku budynku, za kratami, znajduje się kolejny mały blok. Przenieś go używając boskiej mocy idąc w lewo, na przełącznik z symbolem pióra. Powstanie dzięki temu kolejny mały blok, który ułóż tam, gdzie położyłeś pierwszy blok. Następnie podejdź do przełącznika, aktywuj go i otwórz skrzynię. Tam znajdziesz nowy hełm.

Epicka skrzynia - bloki i przełączniki [8]

Najważniejsze co musisz wiedzieć wykonując łamigłówkę przy tym zadaniu, to to, że nie musisz zapełnić wszystkich przełączników jakimś ciężarem. Zajmij się prawą stroną, kładąc bloki lub kamienie na platformach, gdy to zrobisz, pojawi się kryształowy przełącznik.

Aktywuj go i zajmij się lewą stroną. Pamiętaj, że na przełączniki z symbolem piórka, wystarczy coś lekkiego, jak np. kamień, na te z symbolem kuźni, potrzebujesz cięższych bloków. Jeden znajduje się również przy zniszczonej ścianie. Gdy już je ustawisz, aktywuj kolejny przełącznik i wejdź do środka. W skrzyni znajduje się kolejny hełm.

Epicka skrzynia - czerwone kamienie na kolumnadzie [9]

Udaj się do wskazanego punktu na mapie. Zobaczysz tam budynek, która na kolumnach po lewej i prawej stronie ma czerwone kamienie. Wdrap się na każdą z kolumn, rozbij kamienie, następnie nakieruj strzałę Apolla w ogień i skieruj ją do dwóch pochodni, które odblokowałeś roztrzaskując czerwone kamienie. Następnie wejdź do środka budynku i otwórz skrzynię. W niej znajdziesz pancerz.

Epicka skrzynia - głębokie nurkowanie [10]

W tym wypadku nie będzie żadnej zagadki do rozwiązania, wystarczy, że wskoczysz do małego jeziorka, w którym zauważysz białe połyskiwanie. Następnie zanurkuj na samo dno i otwórz skrzynię. Uważaj jednak na swoją wytrzymałość, jeśli nie masz jej dużo, zaleca się skorzystanie z eliksirów wytrzymałości lub niebieskich grzybów. W skrzyni znajduje się pancerz.

Epicka skrzynia - ruiny i dźwignia [11]

Aby odblokować skrzynię, udaj się do wskazanego punktu na mapie. Znajdują się tam ruiny budynku. Warto podejść do tych ruin i zburzyć ściany, gdyż za nimi znajdują się pochodnie do rozpalenia. Następnie udaj się nieco w górę, do czerwonej bariery.

Tam znajduje się też przełącznik z symbolem hełmu żołnierza. Ustań na nim, wystrzel strzałę Apolla w ogień i poprowadź ją do dwóch pochodni. Odblokujesz dzięki temu skrzynię, w niej znajdziesz nowy pancerz.

Epicka skrzynia - niedaleko sanktuarium Ateny [12]

Niedaleko sanktuarium Ateny znajduje się ściana, którą można zniszczyć. Zrób to, dzięki czemu odblokujesz dostęp do nierozpalonej pochodni. Niżej znajduje się większe ognisko, jest to miejsce z dwoma rzeźbami, gdzie znajduje się Ambrozja.

Zejdź tam, wystrzel strzałę w ogień i poprowadź ją do nierozpalonej pochodni. Odblokujesz dzięki temu skrzynię, w niej znajdziesz nową maskę.

Epicka skrzynia - rzut blokami [13]

We wskazanym miejscu znajduje się grupa przeciwników, najlepiej jest się nią zająć w pierwszej kolejności, a dopiero potem zagadką - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

We wskazanym miejscu znajduje się grupa przeciwników, najlepiej jest się nią zająć w pierwszej kolejności, a dopiero potem zagadką. Ważne jest to, aby nie korzystać w walce z kamieni, będą one potrzebne do rozwiązania zagadki.

Po pokonaniu przeciwników, zniszcz ścianę przy czerwonej barierze - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Po pokonaniu przeciwników, zniszcz ścianę przy czerwonej barierze. Będziesz musiał wrzucić tam jeden z małych bloków.

Zanim to jednak zrobisz, skorzystaj z kamieni i postaw je na przełącznik przy schodach - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Zanim to jednak zrobisz, skorzystaj z kamieni i postaw je na przełącznik przy schodach. Następnie skorzystaj z bloków, wejdź po schodach na przełącznik i rzuć jednym blokiem w miejsce, gdzie zniknęły czerwone bariery. Pamiętaj, aby rzucić tylko jednym blokiem w jedno miejsce, znajdują się one zarówno po lewej jak i prawej stronie. Gdy już to zrobisz, udaj się do skrzyni. Zdobędziesz dzięki temu kolejny hełm.

Epicka skrzynia - odległa wyspa [14]

Zajmij się najpierw czerwonymi kamieniami, aby nie blokować sobie dostępu co tarcz - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Zajmij się najpierw czerwonymi kamieniami, aby nie blokować sobie dostępu co tarcz. Następnie aktywuj dźwignię. Najpierw zestrzel cele po prawej stronie, potem odblokują się cele po lewej, a na samym końcu jeden, najbardziej oddalony. Gdy to zrobisz, po lewej stronie pojawi się kryształowy przełącznik, oczywiście jak najszybciej go aktywuj.

Drugi przełącznik znajduje się wewnątrz budynku po prawej stronie - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Drugi przełącznik znajduje się wewnątrz budynku po prawej stronie. Wejdź do niego i aktywuj dźwignię. Tutaj musisz również się śpieszyć, gdyż masz ograniczony czas.

Idąc dalej, napotkasz przeszkody takie jak lasery czy posągi strzelające ogniem - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Idąc dalej, napotkasz przeszkody takie jak lasery czy posągi strzelające ogniem. Nie musisz jednak przechodzić całego budynku, zestrzel cel przy posągu cerbera, następnie wskocz na górę.

Tam, przejdź kawałek dalej i zeskocz na dół do dziury, znajdziesz się dzięki temu blisko kryształowego przełącznika - Immortals Fenyx Rising: Skrzynie (Gaj Kleosa) - mapa - Immortals Fenyx Rising - poradnik do gry

Tam, przejdź kawałek dalej i zeskocz na dół do dziury, znajdziesz się dzięki temu blisko kryształowego przełącznika. Aktywuj go nim skończy się czas a następnie udaj się do skrzyni. W niej znajdziesz pancerz.