Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Obszary (1) | Świat gry w Arcania Gothic 4 poradnik Arcania: Gothic 4

Obszary

Południowe Stewark

Podstawowe informacje: Do południowego Stewark trafia się automatycznie po zakończeniu prologu na wyspie Feshyr. Obszar ten składa się z dużej ilości łąk, lasów oraz terenów górzystych. Oprócz tego w okolicy znajdują się kopalnie, których eksploracje wiąże się z wykonywaniem kilku questów. W centralnej części południowego Stewark znajduje się gospoda Przepołowiona Dziewica, w której można dokonać zakupów oraz przystąpić do wykonywania ważnych zadań.

Portale: Na terenie południowego Stewark znajdują się dwa portale. Pierwszy z nich znajduje się przy dróżce prowadzącej do gospody Przepołowiona Dziewica. Drugi portal znajduje się tuż przy osadach rybaków w zachodniej części obszaru.

Przeciwnicy: Podczas eksploracji południowego Stewark walczy się w głównej mierze z goblinami (uwaga na szamanów i łowców - Obszary (1) | Świat gry w Arcania Gothic 4 - Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Przeciwnicy: Podczas eksploracji południowego Stewark walczy się w głównej mierze z goblinami (uwaga na szamanów i łowców!), dzikami oraz przerośniętymi osami.

Handlarze: Murdra handluje towarami w gospodzie Przepołowiona Dziewica. Ulfricha można spotkać na wschód od gospody, handlując z nim przed udzieleniem mu pomocy lub po wykonaniu jego questu. Kupiec Elgan może pojawić się w gospodzie Przepołowiona Dziewica już po odbyciu z nim rozmowy przy moście prowadzącym do Północnego Stewark i pozostaje tam do momentu przybycia do miasta Stewark.

Północne Stewark

Podstawowe informacje: Do północnego Stewark można dotrzeć dopiero po wykonaniu głównych questów związanych z pozbyciem się bandytów w Południowym Stewark. Północne Stewark składa się z dużej ilości polan i terenów leśnych, a ponadto w jego centrum znajduje się sporej wielkości gospodarstwo Ogtara. Najważniejszym miejscem tego obszaru świata jest jednak położone w jego północno-zachodniej części miasto Stewark, zamieszkiwane przez wielu handlarzy oraz osoby zlecające wykonywanie questów.

Portale: Na terenie północnego Stewark znajdują się dwa portale. Pierwszy z nich znajduje się przy południowym gospodarstwie, obok którego przechodzi się w drodze do miasta. Drugi portal znajduje się tuż przy moście prowadzącym do miasta Stewark.

Przeciwnicy: Podczas eksploracji północnego Stewark walczy się w głównej mierze z polnymi bestiami, pełzaczami, ścierwojadami oraz krwiopijcami - Obszary (1) | Świat gry w Arcania Gothic 4 - Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Przeciwnicy: Podczas eksploracji północnego Stewark walczy się w głównej mierze z polnymi bestiami, pełzaczami, ścierwojadami oraz krwiopijcami.

Handlarze: Wszyscy handlarze przebywają w mieście Stewark. Gerrick handluje w swoim sklepie z osobliwościami, Worgan jest alchemikiem, Rhonda to lokalny kowal, Łuczarz Branson znajduje się nieopodal strzelnicy, Hirbo jest właścicielem piekarni, a oberżysta Ingor prowadzi lokalną tawernę. Jedynym wyjątkiem jest kupiec Elgan, którego po odbyciu rozmowy przy moście można spotkać pod gołym niebem, na jednym z wyższych poziomów miasta.

Północny Srebrowód

Podstawowe informacje: Do północnego Srebrowodu można dotrzeć dopiero po wykonaniu głównych questów związanych z udzieleniem pomocy jednemu z dwóch baronów miasta Stewark. Otrzymuje się wtedy specjalny glejt uprawniający do przejścia do nowej strefy. Północny Srebrowód składa się w głównej mierze z terenów leśnych, choć w okolicy nie brakuje też licznych jaskiń. W północnej części tego obszaru jest pole bitwy, w środkowej obozowisko w Krwawej Dolinie, zaś na południu można odnaleźć zamek w Srebrowodzie.

Portale: Na terenie północnego Srebrowodu znajdują się dwa portale. Pierwszy z nich znajduje się w obozowisku w Krwawej Dolinie. Drugi portal znajduje się z kolei przy drodze prowadzącej do zamku w Srebrowodzie.

Przeciwnicy: Podczas eksploracji północnego Srebrowodu walczy się w głównej mierze z goblinami, dzikami, wilkami oraz ścierwojadami - Obszary (1) | Świat gry w Arcania Gothic 4 - Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Przeciwnicy: Podczas eksploracji północnego Srebrowodu walczy się w głównej mierze z goblinami, dzikami, wilkami oraz ścierwojadami.

Handlarze: Gunda początkowo przebywa w obozowisku w Czarnej Dolinie, aczkolwiek w dalszej fazie zabawy można ją odnaleźć na dziedzińcu zamku w Srebrowodzie. Również na terenie zamku swoje dobra oferuje Welgard.

Środkowy Srebrowód

Podstawowe informacje: Do środkowego Srebrowodu można dotrzeć dopiero po wykonaniu głównego questu w północnym Srebrowodzie i odbyciu rozmowy z kasztelanem przebywającym w tamtejszym zamku. Doprowadza to odblokowania przejścia pilnowanego przez wartowników. Warto dodać, że gra równolegle udostępnia też obszar południowego Srebrowodu. Środkowy Srebrowód nie jest szczególnie rozległy. Najważniejszym miejscem tego obszaru jest wejście do jaskiń orków położone w jego wschodniej części.

Portale: Na terenie środkowego Srebrowodu znajduje się tylko jeden portal i jest on usytuowany przy ścieżce prowadzącej do jaskiń orków.

Przeciwnicy: Podczas eksploracji środkowego Srebrowodu walczy się w głównej mierze z topielcami, przerośniętymi osami, orkami oraz ścierwojadami - Obszary (1) | Świat gry w Arcania Gothic 4 - Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Przeciwnicy: Podczas eksploracji środkowego Srebrowodu walczy się w głównej mierze z topielcami, przerośniętymi osami, orkami oraz ścierwojadami.

Handlarze: W środkowym Srebrowodzie nie spotyka się żadnych handlarzy.

Południowy Srebrowód

Podstawowe informacje: Do południowego Srebrowodu można dotrzeć dopiero po wykonaniu głównego questu w północnym Srebrowodzie i odbyciu rozmowy z kasztelanem przebywającym w tamtejszym zamku. Doprowadza to odblokowania przejścia pilnowanego przez wartowników. Warto dodać, że gra równolegle udostępnia też obszar środkowego Srebrowodu i to właśnie przez niego trzeba najpierw przejść. Najważniejsza lokacja w południowym Srebrowodzie to chatka szamana Meloga, choć warto też wspomnieć o jaskiniach goblinów i o związanym z pewnym pobocznym questem stawie.

Portale: Na terenie południowego Srebrowodu znajduje się tylko jeden portal i jest on usytuowany w pobliżu chatki Meloga.

Przeciwnicy: Podczas eksploracji południowego Srebrowodu walczy się w głównej mierze z goblinami, wilkami oraz topielcami - Obszary (1) | Świat gry w Arcania Gothic 4 - Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Przeciwnicy: Podczas eksploracji południowego Srebrowodu walczy się w głównej mierze z goblinami, wilkami oraz topielcami.

Handlarze: W południowym Srebrowodzie nie spotyka się żadnych handlarzy.

Bagna i Tooshoo

Podstawowe informacje: Na bagna można się przedostać dopiero po uratowaniu przetrzymywanego przez orki lorda i zbadaniu archiwum zamku w Srebrowodzie. Otrzymuje się wtedy alembik, który w południowym Srebrowodzie można użyć do zniszczenia rumowiska i odblokowania przejścia. Najważniejszym miejscem na bagnach jest Czarna Toń, czyli obszar skupiony wokół wielkiego drzewa. Na najwyższe poziomy drzewa (jest to lokacja nazywająca się Tooshoo) można się przedostać dopiero po wykonaniu głównych questów dla jednego z dwóch lokalnych magów.

Portale: Na terenie bagien znajdują się dwa portale. Pierwszy z nich znajduje się na jednym z niższych poziomów Tooshoo. Drugi portal znajduje się z kolei przy drodze prowadzącej do starych ruin w środkowej części obszaru.

Przeciwnicy: Podczas eksploracji bagien walczy się w głównej mierze z topielcami, wężami błotnymi, brzytwiakami, przerośniętymi osami, jaszczurami, goblinami oraz orkami - Obszary (1) | Świat gry w Arcania Gothic 4 - Arcania: Gothic 4 - poradnik do gry

Przeciwnicy: Podczas eksploracji bagien walczy się w głównej mierze z topielcami, wężami błotnymi, brzytwiakami, przerośniętymi osami, jaszczurami, goblinami oraz orkami.

Handlarze: Kombinator Borran przebywa w północnej części Czarnej Toni. Mamę Hooqua można spotkać w jednej z większych chatek Czarnej Toni, przy czym będzie ona chciała rozmawiać z głównym bohaterem dopiero po wykonaniu pobocznego questu dla Leborasa.