Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2008, 11:07

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 lipca 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Transfomers na dwóch ekranikach, Pakiet gier Mortal Kombat, co szykuje Frogster na GC, MGS potwierdza datę europejskiej premiery Too Human, Peggle podbije DeeSa, pojedynek Yody z Vaderem i inne. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Transfomers na dwóch ekranikach, pakiet gier Mortal Kombat, co szykuje Frogster na GC, MGS potwierdza datę europejskiej premiery Too Human, Peggle podbije DeeSa, pojedynek Yody z Vaderem i inne. Zapraszamy do lektury.

Transformers Animated

Składaki znowu zaatakują. Tym razem na konsolce DS, na którą trafi adaptacja serialu Transformers Animated pokazywanego na antenie kanału Cartoon Network. Wydawcą gry jest koncern Activision, producentem Artificial Mind and Movement, zaś gracze kolejnej części walk pomiędzy Autobotami a Decepticonami mogą zacząć wypatrywać w sklepach w październiku.

Mortal Kombat

W sierpniu w Stanach Zjednoczonych ukaże się Mortal Kombat: Kollection zawierający gry Mortal Kombat: Deception, Mortal Kombat: Armageddon i świetny Mortal Kombat: Shaolin Monks. Cena pakietu została ustalona na kwotę $29.99, a platformą docelową jest oczywiście PlayStation 2.

Frogster Interactive

Frogster Interactive ujawniło listę tytułów, które pragnie pokazać na zbliżających się targach Games Convention. Chętni będą mogli sprawdzić w działaniu The Chronicles of Spellborn, Runes of Magic, StoneAge 2 i Kickster. Odwiedzający stanowiska firmy będą mogli także wziąć udział w licznych konkursach, a wśród głównych nagród nie zabraknie nawet 22 calowych monitorów.

Too Human

Microsoft Game Studios potwierdziło 29 sierpnia jako dzień europejskiej premiery Too Human. Przypomnijmy, że za powstanie gry odpowiada kanadyjskie studio Silicon Knights, mające na swoim koncie takie dzieła, jak Metal Gear Solid: The Twin Snakes czy Eternal Darkness.

Peggle

Kto powiedział, że dobre gry muszą kosztować miliony dolarów? Swego czasu sporo zamieszania na pecetowym poletku zrobiło Peggle, kolejny genialny pomysł na wystrzeliwanie kuleczek w celu pozbycia się… innych kuleczek. Nic więc dziwnego, że będący wydawcą programu PopCap Games zapowiedział właśnie Peggle w wersji na DS-a. Za jego produkcję odpowiedzialne będzie studio Q Entertainment, doskonale znane chociażby z takiego hitu, jak Lumines. Nowa wersja będzie oczywiście wyposażona w sterowanie za pomocą stylusa i nowe poziomy, których ma być znacznie więcej niż w oryginale.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 lipca 2008) - ilustracja #1

Street Fighter

Beta testy Super Street Fighter II Turbo HD Remix zostały wydłużone do 5 września. Przypomnijmy, że aby móc wziąć w nich udział należy najpierw zakupić w usłudze Xbox Live Arcade grę Wolf of the Battlefield: Commando 3 za kwotę 800 punktów Microsoftu.

SEGA

SEGA ma powody do zadowolenia. Olimpijskie crossover, czyli gra Mario & Sonic at the Olympic Games sprzedała się na konsolach Nintendo w samej tylko Wielkiej Brytanii w ilości przekraczającej 1,35 miliona egzemplarzy. Jak wynika z rachunków firmy oznacza to, że od momentu premiery, tydzień w tydzień z półek sklepowych znikało średnio dwadzieścia tysięcy pudełek z programem w wersjach na DS-a i Wii.

Soul Calibur IV

W Sieci pojawił się filmik z gry Soul Calibur IV, na którym okładają się ze sobą Darth Vader i Yoda. Teoretycznie taki pojedynek nie powinien mieć miejsca, wszak każda z tych postaci ekskluzywnie trafi bądź to na Xboksa 360, bądź na PlayStation 3. Jaki więc z tego płynie wniosek? Ano taki, że za stosowną opłatą posiadacze konsoli Sony będą mogli ściągnąć Yodę z usługi PSN, a właściciele kopii Xboksowej Vadera z XBLM. To taka nowoczesna ekskluzywność, za którą trzeba zapłacić ekskluzywnie ekstra. No, chyba, że ktoś się łudzi, iż wszystko będzie za darmo.

Uncharted

Wice prezes Naugty Dog, Christophe Balestra powiedział, że grze Uncharted: Drake’s Fortune należy się sequel. Co prawda nie padło jeszcze żadne oficjalne potwierdzenie, że gra znajduje się w produkcji, niemniej jednak już kilka miesięcy temu przebąkiwano o możliwej kontynuacji. Pozostaje więc tylko czekać na kolejne wieści.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Emergency Room

Secret Agent Clank

Too Human

StarCraft II

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Sonic Unleashed - E3 2008

MadWorld

Secret Files: Tunguska

FaceBreaker K.O. Party

Bionic Commando Rearmed - kulisy produkcji #1

Samba de Amigo - E3 2008

Rise of the Argonauts - Meaningful Choices #1

King's Bounty: The Legend - Tales from Endoria: Episode 3

gry