Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2008, 10:00

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 marca 2008)

Dark Sector i Crisis Core: Final Fantasy VII w sklepach, atak hackerów na serwis PlayStation Store, demonstracja Ninja Gaiden II w maju, nowe dodatki do pecetowej wersji Team Fortress 2 zapowiedziane, spore szanse na nowy model PlayStation 3 w Europie – wczorajszy dzień obrodził w kilka dosyć istotnych premier i informacji.

Dark Sector i Crisis Core: Final Fantasy VII w sklepach, atak hackerów na serwis PlayStation Store, demonstracja Ninja Gaiden II w maju, nowe dodatki do pecetowej wersji Team Fortress 2 zapowiedziane, spore szanse na nowy model PlayStation 3 w Europie – wczorajszy dzień obrodził w kilka dosyć istotnych premier i informacji. Zapraszamy Was do zapoznania się z nimi, co umożliwi dzisiejsze wydanie „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Dark Sector

Z informacji podanych przez firmę D3 Publisher wynika, że gra akcji o tytule Dark Sector trafiła na półki amerykańskich sklepów (w wersjach dla PS3 i Xbox 360). Zaliczyła tym samym swoją światową premierę. Pozycja, w której wcielamy się w maszynę do zabijania o nazwisku Hayden Tenno, trafi na rynek europejski 4 kwietnia. Polska premiera gry ustalona została na 10 kwietnia.

Crisis Core: Final Fantasy VII

Kolejną produkcją, która doczekała się premiery w Stanach Zjednoczonych jest Crisis Core: Final Fantasy VII. Pozycja ta jest częścią sporego przedsięwzięcia o nazwie Compilation of Final Fantasy VII, skupiającego gry wirtualne, filmy i powieści, związane z siódmą odsłoną kultowej sagi Final Fantasy, wydaną oryginalnie w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku z myślą o pierwszej generacji konsol z rodziny PlayStation. Europejska premiera pierwszej odsłony cyklu FF dla konsoli PSP odbędzie się 25 kwietnia.

Europa Universalis: Rome

Firma Paradox Interactive zdecydowała się na otworzenie oficjalnego serwisu internetowego poświęconego Europa Universalis: Rome. Znajdziecie na jej łamach sporo informacji o grze, kilka artykułów przybliżających system rozgrywki, galerię i wiele innych interesujących materiałów. Światowa premiera Europe Universalis: Rome jest zapowiadana na 20 kwietnia (w Europie w maju).

Opoona

Jak poinformowało japońskie Koei, jRPG o tytule Opoona trafił do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Omawiana pozycja jest dedykowana posiadaczom konsoli Wii. Zabawa opiera się przede wszystkim na rozwoju zawodowym głównego bohatera Opoona, czyli aklimatyzowaniu się do nowego środowiska, rozmawianiu z poznanymi ludźmi i podejmowaniu się kolejnych prac. Data debiutu europejskiego nie została jeszcze ustalona.

Warriors Orochi

Koei dostarczyło w ostatnich dniach nie tylko Opoona, ale także Warriors Orochi w wersja dla konsoli PSP oraz komputerów osobistych (data premiery europejskiej nie jest jeszcze znana). Pozycja ta jest bijatyką, dedykowaną głównie miłośnikom dalekowschodnich sztuk walki rodem ze starożytnych Chin i Japonii. Studio Omega Force zawarło w tej produkcji najważniejsze elementy z popularnych cyklów Dynasty Warriors oraz Samurai Warriors.

Naruto: Ultimate Ninja 3

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników przygód Naruto. Koncern Namco Bandai opublikował wreszcie trzecią odsłonę cyklu Naruto: Ultimate Ninja. Póki co doczekaliśmy się jedynie amerykańskiej premiery, jednakże już niedługo powinniśmy zostać poinformowani o oficjalnej i dokładnej dacie debiutu na terenie kontynentu europejskiego.

PlayStation Store

PlayStation Store został zaatakowany przez hackerów – informują przedstawiciele Sony za pośrednictwem oficjalnego brytyjskiego serwisu PlayStation. Atak został przeprowadzony na pecetową wersję sklepu, dostępną m.in. z poziomu komputerowych przeglądarek, ułatwiającą posiadaczom PSP nabywanie gier i pobieranie wersji demonstracyjnych. Z ujawnionych informacji wynika, że rezultatem ataku jest utrata haseł oraz loginów, co może umożliwić hackerom dokonywanie zakupów (o ile pechowy użytkownik posiadał na wewnętrznym koncie PlayStation Store pieniądze). Zarzekają się jednak, że problem dotyczy raczej niewielkiej liczby osób. Uspokajają przy tym, że numery kart kredytowych nie zostały wykradzione, ponieważ nie są wyświetlane w serwisie w całości. W chwili obecnej Sony pracuje nad załataniem dziur, które umożliwiły hackerom przeprowadzenie ataku.

Ninja Gaiden II

Doczekamy się wersji demonstracyjnej Ninja Gaiden II. Demo kontynuacji jednej z najtrudniejszych gier w historii elektronicznej rozrywki trafi na łamy usługi Xbox Live Marketplace na początku maja. Światowa premiera kolejnych przygód Ryu Hayabusy odbędzie się z kolei 3 czerwca.

Team Fortress 2

Valve Software poinformowało, że już 20 kwietnia dojdzie do premiery kolejnego darmowego dodatku przeznaczonego dla pecetowej wersji Team Fortress 2. W jego skład wejdzie nowa mapa (Goldrush), nowe rodzaje broni (w liczbie trzech) oraz kolejny filmik z cyklu „Meet the...”, przedstawiający tym razem postać Zwiadowcy.

Bully: Scholarship Edition

Okazuje się, że opublikowany w zeszłym tygodniu patch nie usunął wszystkich problemów trapiących Bully: Scholarship Edition w wersji dla konsoli Xbox 360. Gracze w dalszym ciągu doświadczają zawieszania się programu, graficznych błędów oraz miejscami źle podłożonej ścieżki dźwiękowej. Rockstar wie już o tym i postara się wyprodukować kolejną łatkę.

PlayStation 3

Przedstawiciele brytyjskich sieci handlowych – Costco oraz HMV – twierdzą, że Sony dostarczy ponownie na europejskie rynek model konsoli PlayStation 3 wyposażony w 80GB dysk twardy. Niektórzy z nich są nawet przekonani, ze stanie się to jeszcze tego lata. Póki co rzecznik brytyjskiego oddziału SCE zdementował powyższe informacje.

Ace Combat 6: Fires of Liberation

Nowy dodatek do Ace Combat 6: Fires of Liberation jeszcze dzisiaj trafi do oferty usługi Xbox Live Marketplace. W jego skład wejdą nowe scenariusze dla trybów single i multiplayer, a także kilka nieznanych dotąd wariacji dostępnych samolotów. Stosowne screenshoty znajdziecie na łamach serwisu Worthplaying.

Galerie

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

gry