Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2009, 11:18

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 lutego 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatka do pecetowego F.E.A.R. 2, premiera mikrorozszerzenia do Sins of a Solar Empire, Braid w Steamie od 31 marca, DLC do Lord of the Rings: Conquest, nowy kontroler do Wii i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatka do pecetowego F.E.A.R. 2, premiera mikrorozszerzenia do Sins of a Solar Empire, Braid w Steamie od 31 marca, DLC do Lord of the Rings: Conquest, nowy kontroler do Wii i inne. Zapraszamy do lektury.

F.E.A.R. 2: Project Origin

Firma Monolith rozpoczęła pracę nad łatką do pecetowej wersji F.E.A.R. 2: Project Origin. Do jej premiery powinno dojść w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Wpłynie ona m.in. na zwiększenie poziomu trudności w trybie Hard, a także usunie kilka irytujących błędów drugiej odsłony popularnej strzelaniny.

Sins of a Solar Empire: Entrenchment

Z informacji opublikowanych przez firmę Stardock wynika, że Sins of a Solar Empire: Entrenchment, pierwsze oficjalne mikrorozszerzenie do ciepło przyjętej strategii kosmicznej Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca, trafiło do sprzedaży za pośrednictwem platformy Impulse. Dodatek kosztuje 10 dolarów.

Braid

Braid, jedna z najlepszych niezależnych produkcji ostatnich lat, trafi do oferty Steama już 31 marca, poinformowała firma Valve. Produkcja jest logiczną platformówką, opracowaną przez studio Number None.

Hidden Dawn

W trzecim kwartale 2009 roku dojdzie do premiery przygodowej gry TPP o tytule Hidden Dawn, produkowanej od 2006 roku przez malezyjskie studio E-One. W grze wcielimy się w rolę młodej dziewczyny o imieniu Heru, która trafia do fantastycznego świata o nazwie Empiria. Oprócz typowych dla przygodówek rozwiązań gracze wezmą udział w prostych pojedynkach z przeciwnikami, a od czasu do czasu będą zmuszeni uczestniczyć w Quick Time Event, polegających na wciskaniu odpowiednich przycisków (vide: Fahrenheit).

Dungeon Party

Firma Focus Home Entertainment poinformowała o starcie otwartych beta testów darmowego MMOcRPG pod tytułem Dungeon Party. Oficjalny debiut gry powinien nastąpić w czerwcu 2009 roku.

Ubisoft

Francuski Ubisoft rozpoczął pracę nad zestawem Gold’s Gym: Cardio Workout dla konsoli Wii, stanowiącym klon popularnego Wii Fit. Produkcja powstanie przy współpracy największej światowej sieci sal gimnastycznych, noszącej nazwę Gold’s Gym i będzie wspierać Balance Boarda. Do jej premiery dojdzie już 31 marca.

Nancy Drew: Ransom of the Seven Ships

W lipcu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafi dwudziesta odsłona cyklu Nancy Drew. Pecetowe Ransom of the Seven Ships będzie kosztować 19,99 dolarów. W tej przygodowej grze akcji odwiedzimy m.in. Bahamy, wcielając się w postać Nancy lub George’a, bohaterów marki Nancy Drew.

Worms Armaggedon Decades

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo do oferty Xbox Live Arcade dołączy kolejna produkcja z cyklu Worms. Worms Armaggedon Decades zostało bowiem poddane testom przez australijski Urząd Klasyfikacji Filmów i Literatury i otrzymało rating uprawniający do wprowadzenia gry do sprzedaży na terenie Australii. Czekamy na kolejne informacje w tej sprawie.

Lord of the Rings: Conquest

Dzisiaj do sprzedaży w ramach Xbox Live Marketplace oraz PlayStation Store trafi pierwsze DLC do Lord of the Rings: Conquest. W jego skład wejdą trzej bohaterowie, dwie dodatkowe mapy oraz tyle samo aren. Zestaw 800 punktów MS (10 dolarów).

Nintendo Wii

Nintendo udostępniło zdjęcia nowego kontrolera do Wii. Jest nim usprawniony Classic Controller, określany mianem Pro. Pad posiada rączki, ułatwiające jego trzymanie oraz dwa dodatkowe triggery. Do sprzedaży zostanie wprowadzony jeszcze dzisiaj.

StarCraft II

W StarCrafcie II nie usłyszymy klasycznych głosów, które zachęcały nas do boju w pierwszej odsłonie kultowej strategii. W role Kerrigan oraz Jima Raynora wcielą się bowiem inni aktorzy. Pierwotnie odegrali ich Glynnis Talken i Robert Clotworthy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Tom Clancy's EndWar

CID the Dummy Wii

CID the Dummy PS2

CID the Dummy PSP

CID the Dummy PC

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Hearts of Iron III

Another Code R

RACE Pro

Unbound Saga

WWE Legends of WrestleMania

Lost Planet 2

Avalon Code

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

MLB '09: The Show PSP

MLB '09: The Show PS2

Lumines Supernova

Dante's Inferno - wywiad z producentem

DC Universe Online

MotorStorm: Arctic Edge

Killzone 2

Blue Dragon Plus

Eat Lead: The Return of Matt Hazard

Wanted: Weapons of Fate

BattleForge

gry