Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2008, 09:38

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 września 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: pomagamy garbatemu Igorowi, testujemy pecetowe action RPG, trzymamy kciuki za amerykańskich żołnierzy, przyglądamy się walce z piractwem, gramy z Rush, czekamy na pecetowe WWE Smackdown vs. Raw. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: pomagamy garbatemu Igorowi, testujemy pecetowe action RPG, trzymamy kciuki za amerykańskich żołnierzy, przyglądamy się walce z piractwem, gramy z Rush, czekamy na pecetowe WWE Smackdown vs. Raw. Zapraszamy do lektury.

Igor the Game

Firmy SouthPeak Games oraz Legacy Interactive rozpoczęły amerykańską sprzedaż Igor the Game, produkcji opartej na kreskówce o tym samym tytule. Fabuła opowiada historię asystenta zbzikowanego doktorka. Igor, bo tak ma on na imię, od zawsze musi wykonywać za swojego zwierzchnika czarną robotę – przynosić zdechłe koty czy stare skarpetki. Sytuacja ta ulegnie jednak zmianie. Igor the Game zostało wydane w wersjach na Wii, NDS i PC.

Mount & Blade

Stany Zjednoczone otrzymały Igora, a my, Europejczycy, Mount & Blade – pecetowe action RPG, opracowane przez TaleWorlds Entertainment. Wydawcą gry jest firma Paradox Interactive.

Chrome Specforce

Firma TopWare Interactive poinformowała nas o przekazaniu na rzecz armii amerykańskiej 10 tysięcy egzemplarzy polskiej gry Chrome Specforce. Ma to pomóc tamtejszym siłom zbrojnym w szkoleniu swoich żołnierzy – zarówno tych stacjonujących za granicą, jak i tych, którzy przebywają aktualnie w kraju.

Activision Blizzard

Koncern Activision Blizzard toczy walkę z piractwem. Odbywa się to poprzez pozywanie indywidualnych osób rozprowadzających nielegalne oprogramowanie. Każda z dotychczas rozstrzygniętych spraw zakończyła się wysoką grzywną dla pirata. Aktualnie prowadzone jest jedno postępowanie. Zakończy się prawdopodobnie odszkodowaniem w wysokości od 30 do 150 tysięcy dolarów, które będzie musiało zostać wpłacone na konto Activision przez pozwanego.

Guitar Hero III: Legends of Rock

Death Magnetic, najnowszy album kultowego zespołu Metallica, trafił do sprzedaży 10 sierpnia – także w wersji przeznaczonej dla gry Guitar Hero III: Legends of Rock. Okazuje się, że ta druga cechuje się znacznie lepszą jakością od studyjnego albumu na CD, rozprowadzanego tradycyjnymi drogami. Tłumaczone jest to tym, że poddanie dźwięku kompresji (w przypadku płyty CD) zwiększa jego głośność – a tego właśnie oczekiwali producenci najnowszej płyty Metallica.

Trine Game Studios

Trine Game Studios ujawniło pierwsze informacje na temat swoich dwóch najnowszych produkcji – Wings of Control oraz Legends of Great India. Pierwsza z nich jest pecetową grą akcji, w której zasiądziemy za sterami myśliwców, natomiast w drugiej udamy się do starożytnych Indii, by z pomocą hinduistycznych bogów zapanować nad losem mieszkańców tego wielkiego kraju. Produkcja będzie należeć do gatunku strategii czasu rzeczywistego.

Japonia

Wszystko wskazuje na to, że Xbox 360 nie wyprzedził pod względem sprzedaży konsoli Nintendo Wii. Informacja, którą przedstawiliśmy Wam 18 września, bazowała na danych zaprezentowanych przez firmę Enterbrain, wydawcę magazynu Famitsu. Jak jednak dowodzi organizacja Media Create, zajmująca się analizowaniem japońskiego rynku gier, zabrakło do tego 1,500 sprzedanych egzemplarzy (Wii - 29,686, Xbox 360 - 28,188).

Kingdom Hearts

Square Enix potwierdziło informacje przedstawione w trakcie imprezy GameStop Expo. Kingdom Hearts Re: Chain of Memories zostanie wydane w Stanach Zjednoczonych. Dojdzie do tego 2 grudnia.

WWE SmackDown vs. Raw

Cykl WWE SmackDown vs. Raw trafi na komputery osobiste, poinformowała firma THQ. Stanie się to za sprawą odsłony zatytułowanej WWE Smackdown vs. Raw Online, którą opracuje koreańskie studio Vertigo Games. Gra powstanie wyłącznie z myślą o miłośnikach gier sieciowych.

Rock Band

Harmonix poinformowało, że już jutro posiadacze zestawu Rock Band w wersji na konsolę Xbox 360 będą mogli zaopatrzyć się w dodatek, w skład którego wejdzie album Moving Pictures kanadyjskiego zespołu Rush. Właściciele PS3 otrzymają taką możliwość w czwartek. Koszt nabycia dodatku zamknie się w kwocie 800 punktów (X360) i 10,99 dolarów (PS3). Oprócz niego gracze będą mogli zakupić pojedyncze piosenki: Bad Religion – „Sorrow”, The Cult – „She Sells Sanctuary”, Hot Hot Heat – „Bandages”, Kasabian – „Shoot the Runner”, Sleater-Kinney – „You're No Rock N' Roll Fun” oraz The Stone Roses – „Love Spreads”. Każda z nich kosztować będzie 160 punktów (1,99 dolar).

Dead Space

W sieci opublikowana została lista Osiągnięć, które będziemy mogli zdobyć w grze Dead Space w wersji na konsolę Xbox 360. Znajdziecie ją na łamach serwisu Worthplaying.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dinosaur King

Blood Bowl

Sam & Max: Season 1

Trauma Center: New Blood

Moto Racer DS

Runes of Magic

Skate 2

Bleach: Dark Souls

EverQuest: Seeds of Destruction

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Ultimate Band

Customplay Golf 2009

Tecmo Bowl: Kickoff

Cursed Mountain

Testament of Sin

Pure

Demigod

Guitar Hero III: Legends of Rock - Metallica

Dragon Age: Początek

Warhammer Online: Age of Reckoning

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry