Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka SpecForce (PC)

Chrome: SpecForce PC

SpecForce

SpecForce (znany też pod nazwą Chrome: SpecForce) to pierwszoosobowa gra akcji stanowiąca rozwinięcie programu Chrome (fabularnie jest to prequel), stworzonego przez firmę Techland.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka SpecForce (PC)

producent: Techland

wydawca: Techland

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27maja2005

27maja2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SpecForce (znany też pod nazwą Chrome: SpecForce) to pierwszoosobowa gra akcji stanowiąca rozwinięcie programu Chrome (fabularnie jest to prequel), stworzonego przez firmę Techland.

Akcja gry umiejscowiona została w dalekiej przyszłości, kiedy to ludzkość, zjednoczona pod szyldem Federacji, kolonizuje coraz to nowe światy. Szybki rozwój cywilizacji wymaga ogromnej ilości surowców, które to, na mocy koncesji otrzymanej od władz, wydobywają potężne korporacje. Sytuacja taka z biegiem czasu prowadzi do powstania potężnych syndykatów, zwłaszcza na planetach znajdujących się na obrzeżach znanego nam świata, gdzie nie dociera już władza Federacji. W nowych układach rządzą już wyłącznie korporacje oraz różnego rodzaju powiązane z nimi kartele przestępcze. Sytuacja, i tak już tragiczna, pogarsza się jeszcze, gdy wysocy rangą urzędnicy Federacyjni padają ofiarą coraz częstszych zamachów, dokonywanych przez terrorystów będących pod wpływem nieznanego syntetycznego enzymu. Zwiększa on wytrzymałość organizmu ludzkiego, polepsza motorykę oraz bardzo podnosi poziom agresji. Na dodatek dochodzenie służb specjalnych wskazuje, iż za tą tajemniczą substancją i zamachami stoi jedna z korporacji.

Gracz wciela się w postać członka elitarnej jednostki specjalnej SpecForce, utworzonej w celu rozwiązywania kryzysowych sytuacji, mogących zagrozić pokojowi Federacji. Żołnierzy wchodzących w jej skład wyposażono w najnowocześniejsze uzbrojenie (m.in.: pancerz wspomagający) i elektroniczne gadżety. Nie trudno się też domyśleć, iż to właśnie bohater musi odkryć i pokrzyżować niecne plany korporacji. Poza kampanią dla pojedynczego gracza, autorzy przygotowali również rozbudowany multiplayer. Składają się na niego cztery tryby: Death Match, Team Death Match, Team Domination oraz Capture The Flag, a każdy z nich pozwala na rozgrywkę do 32 osób równocześnie. Ponadto do całości dołożono edytor umożliwiający proste tworzenie nowych map.

SpecForce zrealizowano przy użyciu udoskonalonego engine’u znanego z gry Chrome. Akcja toczy się zarówno w dżungli porośniętej egzotyczną roślinnością, jak i na terenach zurbanizowanych, w bazach czy miastach. W czasie walki gracz ma dostęp do szerokiego wachlarza broni i wyposażenia oraz pewnej liczby pojazdów. Wśród nich znajdują się szybkie ścigacze, opancerzone transportery piechoty, dwuosobowe pojazdy terenowe, czy bojowe maszyny kroczące.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 556 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Chrome: SpecForce

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Chrome: SpecForce

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
Chrome: SpecForce - recenzja gry
Chrome: SpecForce - recenzja gry

Recenzja 27 czerwca 2005, 10:45

Jak przystało na prawdziwego żołnierza SpecForce’u Logan posiada specjalny kombinezon, który oprócz kamizelki kuloodpornej pełni szereg innych funkcji. Najważniejszymi z nich jest zestaw pięciu specjalnych systemów, zwiększających zdolności bojowe bohatera. Pierwszy z nich to Motive Support, dzięki któremu możemy znacznie zwiększyć szybkość poruszania się. Drugi o nazwie Neural Booster jest czymś w rodzaju Matrixowego zwolnienia czasu. Po jego użyciu wszyscy przeciwnicy znacznie zwalniają, co ułatwia ich eliminację. Trzeci z systemów to Power Shields zwiększający wytrzymałość naszego pancerza. Dla fanów podchodów został przygotowany Camuflage Layer, dzięki któremu Logan staje się niewidzialny i może z łatwością przemieszczać się pomiędzy wrogimi żołnierzami. Ostatni z systemów o nazwie S.M.A.R.T. służy do wspomagania celowania. Podczas używania jakiejkolwiek broni, ów system zostaje włączony automatycznie, zaznaczając za pomocą czerwonych okręgów pobliskich wrogów. Jest to zarazem jedyna funkcja kombinezonu, która do działania nie wykorzystuje energii.