Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2008, 10:06

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 września 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: europejska wersja serwisu Warhammer: Battle March już w sieci, problemy Majesco, o nowych grach tajwańskiego Seed Studio, opóźniono beta-testy nowego Socoma, będzie kolejny Gauntlet, remake Pipe Manii w fazie złota. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: europejska wersja serwisu Warhammer: Battle March już w sieci, problemy Majesco, o nowych grach tajwańskiego Seed Studio, opóźniono beta-testy nowego Socoma, będzie kolejny Gauntlet, remake Pipe Manii w fazie złota. Zapraszamy do lektury.

Warhammer: Battle March

Firmy Deep Silver i Namco Bandai poinformowały nas o otwarciu europejskiej wersji oficjalnego serwisu internetowego, poświęconego Warhammer: Battle March. Produkcja będąca rozszerzoną edycją strategii o tytule Warhammer: Mark of Chaos ukaże się na konsoli Xbox 360 w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Długo oczekiwana produkcja o tytule Warhammer Online: Age of Reckoning trafi do sklepów na całym świecie 18 września. Jednak zgodnie z obietnicą złożoną przez producenta gry, firmę EA Mythic, osoby, które zdecydowały się na złożenie zamówienie przedpremierowego otrzymają możliwość wcześniejszego zagrania w jej dzieło. Nabywcy edycji kolekcjonerskiej uruchomią grę już 14 września, natomiast wersji standardowej zrobią to dzień później.

World of Warcraft

Wszyscy fani World of Warcraft powinni udać się na łamy oficjalnego serwisu internetowego. Znajdą tam nowe drzewko rozwoju postaci, uwzględniające zmiany, jakie najprawdopodobniej zostaną wprowadzone wraz z publikacją drugiego dodatku do gry, Wrath of the Lich King, do czego dojdzie w grudniu.

Majesco

Amerykański wydawca Majesco ma kłopoty. Grozi mu usunięcie z giełdy NASDAQ. Powodem jest niska cena akcji. By temu zapobiec firma musi doprowadzić do sytuacji, w której cena za jedną akcję będzie wynosiła minimum jednego dolara. Majesco ma na to 180 dni.

Socom: Navy Seals Confrontation

Socom: Navy Seals Confrontation, najnowsza odsłona popularnej serii strzelanek taktycznych, wejdzie niedługo w fazę otwartej bety (tylko dla mieszkańców USA). Stanie się to 5 września – pięć dni później niż dotąd zakładano. Powodem opóźnienia startu beta-testów jest chęć dopracowania kilku drobnych elementów systemu rozgrywki, o czym poinformował przedstawiciel amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment. Nie wiadomo kiedy dojdzie do uruchomienia bety europejskiej.

Gauntlet

Brytyjski koncern Eidos poinformował o planach wydania na konsolę Nintendo DS nowej odsłony cyklu Gauntlet. Pozycja zaoferuje graczom zmagania z setkami wrogów, ponad czterdzieści poziomów, tryb rozgrywki wieloosobowej oraz kooperację. Do premiery gry powinno dojść w październiku.

Dragon Age: Origins

Firma BioWare ujawniła wygląd zestawu narzędzi umożliwiających graczom ingerowanie w kształt pecetowej wersji gry Dragon Age: Origins. Dokonała tego na wczorajszej imprezie Penny Arcade Expo. Poniżej jeden z pokazanych zrzutów ekranowych:

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 września 2008) - ilustracja #1

Seed Studio

Tajwańskie studia deweloperskie nie goszczą za często na naszych łamach. Tym bardziej cieszy nas informacja o dwóch nowych produkcjach niezależnej firmy Seed Studio. Pierwsza z nich, Blue Shift, umożliwi nam wcielenie się w postać kobiety wiodącej grupę ludzi, ocalałych po wojnie atomowej. Epoch Wars będzie z kolei casualową strategią czasu rzeczywistego. Obie pozycje trafią do sprzedaży w drugim kwartale 2009 roku.

Pipe Mania

Pipe Mania autorstwa Empire Interactive, remake klasycznej pozycji z roku 1989, weszła w fazę złota i powędrowała do tłoczni. Na półki sklepowe trafi 30 września. W sprzedaży znajdą się edycje na konsole NDS, Wii, PSP i PS2, a także na komputery osobiste.

Guitar Hero III

Osoby, które zdecydowały się na przedpremierowe zamówienie nowego albumu legendarnej kapeli Metallica (Death Magnetic), otrzymają możliwość pobrania z sieci Xbox Live zestawu jedenastu utworów, z których będzie się składać płyta. Każdy z nich zostanie przystosowany do tego, by posiadacze Guitar Hero III: Legends of Rock mogli bezproblemowo odegrać je przy pomocy kontrolera dołączanego gry.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

FaceBreaker

Fable II

Combat Arms

Time Hollow

EverQuest II: The Shadow Odyssey

Crash Bandicoot: Mind over Mutant

Bolt

Art of Murder: Hunt for the Puppeteer

Lost in Blue 3

Supreme Commander

Bolt NDS

Oniblade

Ninjatown

GTI Club+

Saints Row 2

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Penumbra: Requiem

SOCOM: Confrontation

Dream Pinball 3D

Age of Empires: Mythologies

Blackstar

The Black Mirror II

Pure

gry