Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2008, 10:44

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 września 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: obniżka japońskiej ceny Xbox 360, telewizory Toshiby z procesorem Cell, rozpoczęto zapisy na beta-testy Darkfall Online, wybierz dodatkowe mapy do Battlefiled: Bad Company, Nintendo o finansach, problemy z nową wersją PSP. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: obniżka japońskiej ceny Xbox 360, telewizory Toshiby z procesorem Cell, rozpoczęto zapisy na beta-testy Darkfall Online, wybierz dodatkowe mapy do Battlefiled: Bad Company, Nintendo o finansach, problemy z nową wersją PSP. Zapraszamy do lektury.

Xbox 360

Koncern Microsoft zdecydował się na ponowne obcięcie japońskiej ceny konsoli Xbox 360 w wersji Arcade. Tym razem o 8,000 jenów. W wyniku obniżki Japończycy mogą nabyć najtańszy zestaw 360 za sumę jedynie 19,800 jenów (182 dolary, czyli około 410 złotych). Dla porównania: Nintendo Wii kosztuje 25,000 (520 złotych), natomiast PlayStation 3 39,800 jenów (830 złotych).

Toshiba

Firma Toshiba wypuści już niedługo na europejski rynek serię telewizorów Full HD wyposażonych w procesor Cell – tzw. „serce” konsoli PlayStation 3. Ekrany LCD o nazwie ZF będą dzięki temu oferować swoim posiadaczom m.in. technologię Resolution+, poprawiającą wygląd materiałów filmowych nagranych oryginalnie w niskich rozdzielczościach, podbijając je do HD.

Darkfall Online

Twórcy MMORPG o tytule Darkfall Online poinformowali o rozpoczęciu zapisów na oficjalne beta-testy gry. Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w becie powinni skierować swoje kroki pod ten adres. Osoby chcące poznać więcej informacji na temat tej, powstającej już siedem lat produkcji, znajdą je w naszej Encyklopedii.

Battlefield: Bad Company

Studio EA DICE opublikuje tej jesieni cztery dodatkowe mapy multiplayer do swojego ostatniego dzieła, gry Battlefield Bad Company. Wyboru dwóch z nich dokonają gracze. Głosowanie odbywa się na łamach oficjalnego serwisu produkcji (można wybierać spośród sześciu lokacji).

Left 4 Dead

Dobre wieści dla wszystkich osób zainteresowanych pozycją o tytule Left 4 Dead. Pierwsza dotyczy dedykowanych serwerów dla przyszłych posiadaczy wersji na konsolę Xbox 360, które umożliwią im bezstresową rozgrywkę sieciową. Druga natomiast związana jest z kwestią pobieranych z sieci dodatków, w skład których wejdą nowe kampanie, rodzaje broni oraz przeciwników (w tym bossów). Prace nad pierwszymi rozszerzeniami już trwają. Światowa premiera gry odbędzie się w listopadzie bieżącego roku.

Dragon Age: Origins

Firma Bioware przedstawiła szczegółowe informacje o zestawie narzędzi przeznaczonych do cRPG o tytule Dragon Age: Origins. Złożą się na niego: narzędzie do tworzenia questów i historii, skryptów (wpływających na zmiany w systemie walki i S.I. postaci niezależnych) oraz przestrzeń sieciowa do publikacji zaprojektowanych dodatków i modów. Zestaw narzędzi będzie dodatkowo na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o nowe możliwości. Światowa premiera Dragon Age odbędzie się w przyszłym roku. W planach wydawniczych znajduje się zarówno wersja pecetowa, jak i edycje konsolowe. Zestaw narzędzi zostanie wydany wyłącznie na pecety.

Nintendo

Z informacji przedstawionych przez Saturo Iwatę, prezesa koncernu Nintendo, wynika, że japońska firma zmieniła oczekiwania co do wysokości przewidywanych zysków operacyjnych. Aktualnie mówi się o 6 miliardach dolarów za roczny okres zakończony w marcu 2009. Sprzedaż natomiast osiągnie poziom około 20 miliardów dolarów.

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Ukraińskie studio GSC Game World zdecydowało się na opóźnienie amerykańskiej premiery S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky. Powodem jest podobno brak kluczy rejestracyjnych w pewnej ilości pudełek z grą. Póki co nie wiemy, czy opisana wyżej sytuacja będzie miała wpływ na europejski debiut nowego STALKER-a, który został zaplanowany na 5 września.

Fable II

Firma Lionhead Studios poinformowała o planach publikacji kolejnych mini-gier umożliwiających zdobywanie złota, które w przyszłości, w chwili zakupu drugiej odsłony cyklu Fable będzie można wydać na dostępne w świecie gry przedmioty i usługi. Proste gry hazardowe będzie można znaleźć na łamach nowej wersji serwisu internetowego Fable II - ta trafi do sieci już niebawem. Światowa premiera Fable II już w październiku.

Silent Hill: Homecoming

W sieci opublikowana została lista Osiągnięć dostępnych w grze Silent Hill: Homecoming w wersji na konsolę Xbox 360. Możecie ją znaleźć m.in. na łamach serwisu Worthplaying.

PSP

Amerykański oddział koncernu Sony Computer Entertainment poinformował, że obecność w najnowszej wersji konsoli PSP (PSP-3000) jaśniejszego ekranu LCD wpływa na krótszą wytrzymałość baterii. Spada ona nawet o 30 minut.

Oniblade

Europejska premiera pecetowej gry Oniblade, dzieła rosyjskiej firmy Gaijin Entertainment, odbędzie się 28 października. W Europie Zachodniej pozycja ukaże się pod tytułem X-Blades.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Killzone 2

FaceBreaker

Fable II

Combat Arms

Time Hollow

EverQuest II: The Shadow Odyssey

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen

Zubo

Monster Lab

Prince of Persia

The Sims 3

X3 Terran Conflict

Mercenaries 2: World in Flames

Far Cry 2

gry