Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: XP - jak zdobywać? Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajdziecie informacje jak zdobywać XP. Wyjaśniamyjak gromadzić punkty doświadczenia bohaterów oraz punkty doświadczenia wymagane do rozwijania posiadanych broni.

Punkty doświadczenia - grywalni bohaterowie

Punkty doświadczenia możecie gromadzić dla dwóch głównych grywalnych postaci gry, tzn - Ratchet & Clank Rift Apart: XP - jak zdobywać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Punkty doświadczenia możecie gromadzić dla dwóch głównych grywalnych postaci gry, tzn. dla Ratcheta i Rivet. Rozwój obu postaci jest wspólny, tzn. gromadzone XP jest przyznawane obu bohaterom. Ratchet i Rivet przez całą grę znajdują się na tym samym poziomie doświadczenia i po tym jak zostaniecie przełączeni na inną postać w wyniku dotarcia do innej lokacji nie stracicie nic z wcześniejszych postępów.

Punkty doświadczenia możecie gromadzić dzięki wygrywaniu walk. Ilość otrzymywanych punktów zależy oczywiście od poziomu wyzwania pokonanych wrogów - najlepiej premiowani są elitarni przeciwnicy i bossowie.

Wrogowie w grze mogą się respawnować. Oznacza to, że po powrocie po pewnym czasie w to samo miejsce możecie spotkać nowych przeciwników i mogą być wśród nich też ich bardziej elitarne odmiany, np. bestie grunthor z planety Sargasso. Dobrym sposobem na "nabijanie" XP może też być przystępowanie do walk na arenie w Gastropubie. Każdą rundę możecie rozegrać dowolną ilość razy. Zmieniają się jedynie nagrody (na słabsze) przy powtórnych rozegraniach tej samej walki.

Gromadzone punkty doświadczenia widoczne są na pasku w lewym górnym rogu ekranu - Ratchet & Clank Rift Apart: XP - jak zdobywać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Gromadzone punkty doświadczenia widoczne są na pasku w lewym górnym rogu ekranu. Możecie dzięki niemu śledzić postępy w temacie zdobywania XP.

Każdy awans na wyższy poziom doświadczenia wydłuża pasek zdrowia bohaterów - Ratchet & Clank Rift Apart: XP - jak zdobywać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Każdy awans na wyższy poziom doświadczenia wydłuża pasek zdrowia bohaterów. Otrzymacie zawsze 10 dodatkowych punktów zdrowia. Każda taka premia jest bardzo cenna, zwłaszcza w początkowej fazie rozgrywki. W momencie rozpoczynania nowej gry będziecie mieli zaledwie 10hp na pasku zdrowia i w rezultacie istotne staje się regularne rozgrywanie walk po to zebrać więcej punktów i mieć większe szanse na przetrwanie w trudniejszych bitwach.

Punkty doświadczenia - bronie

Zdobywanie XP dla broni odbywa się niezależnie od gromadzenia XP bohaterów - oba te procesy nie są ze sobą w żaden sposób połączone - Ratchet & Clank Rift Apart: XP - jak zdobywać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Zdobywanie XP dla broni odbywa się niezależnie od gromadzenia XP bohaterów - oba te procesy nie są ze sobą w żaden sposób połączone. Możecie więc np. mieć postać na 6 poziomie i nadal dysponować bronią z 1 poziomu.

Każda otrzymana lub zakupiona broń domyślnie znajduje się na 1 poziomie i możecie podjąć starania o to żeby ją rozwinąć na maksymalnie 5 poziom. Gromadzenie XP broni odbywa się w miarę korzystania z niej - im częściej będziecie jej używali w trakcie walk, tym szybciej doprowadzicie do jej awansowania na wyższe poziomy. Powinniście starać się często używać najlepszych posiadanych broni. Po tym jak osiągnięcie maksymalny 5 poziom radzimy ograniczyć tymczasowo korzystanie z danej broni i zająć się rozwijaniem innych pukawek po to żeby one także mogły zostać rozwinięte.

Dzięki awansowaniu broni na kolejne poziomy możecie odblokowywać nowe gałęzie ich drzewek rozwoju - Ratchet & Clank Rift Apart: XP - jak zdobywać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Dzięki awansowaniu broni na kolejne poziomy możecie odblokowywać nowe gałęzie ich drzewek rozwoju. Dla przypomnienia możecie odwiedzać Panią Zurkon (handlarkę w świecie gry) i wydawać u niej rarytanium w celu kupowania ulepszeń broni. Im wyższy poziom danej broni, tym więcej ulepszeń będzie dostępnych do zakupienia. Na drzewkach rozwoju pojawi się też więcej złotych komórek, które dotyczą odblokowania silnych permanentnych bonusów.