Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajduje się opis przejścia drugiego zestawu opcjonalnych walk na arenie z lokacji Chmura Szczątków Scarstu. Konkretnie znajdziecie opisy wszystkich rund srebrnego pucharu (Silver Cup). Dowiecie się jak zaliczyć wszystkich 5 rund i jakie nagrody przewidziano za ukończenie konkurencji srebrnego pucharu.

Na osobnych stronach solucji opisaliśmy też szczegółowo brązowy puchar i złoty puchar.

Srebrne walki na arenie - jak odblokować?

Srebrny puchar nie jest dostępny podczas pierwszej wizyty na arenie, tzn - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Srebrny puchar nie jest dostępny podczas pierwszej wizyty na arenie, tzn. po dotarciu do Chmury Szczątków Scarstu po zaliczonym pierwszym przelocie z Sargasso.

Musicie awansować w grze, a konkretnie doprowadzić do zbudowania Wymiaromatu na planecie Cordelion. Ponadto po powrocie do Gastropubu musicie najpierw pokonać doktora Nefariousa w ramach obowiązkowej walki z bossem.

Dopiero po rozprawieniu się z Nefariousem i obejrzeniu nowych cut-scenek wejdźcie w interakcję z terminalem areny w Gastropubie - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Dopiero po rozprawieniu się z Nefariousem i obejrzeniu nowych cut-scenek wejdźcie w interakcję z terminalem areny w Gastropubie. Srebrna liga powinna już być dostępna.

Rozpruwanie (The Mangling)

Runda ta zakłada stoczenie dużej bitwy, w której do pokonania jest 5 fal przeciwników - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Runda ta zakłada stoczenie dużej bitwy, w której do pokonania jest 5 fal przeciwników. Podstawowym utrudnieniem walk, które musicie rozegrać, jest obecność na arenie elitarnego przeciwnika zwanego Rozpruwaczem (The Mangler).

Nie próbujcie atakować Rozpruwacza, tylko tego przez całą bitwę skupiajcie się na unikaniu jego ataków. Rozpruwacz podróżuje zawsze w linii prostej - odskakujcie na bok w oparciu o Widmowy pęd, bądź też pomagajcie sobie Lotobutami. Starajcie się zawsze mieć Rozpruwacza na widoku żeby oprócz atakowania przeciwników być w gotowości do unikania jego ataków.

Do wygrania tej bitwy postarajcie się używać najlepszych posiadanych broni - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Do wygrania tej bitwy postarajcie się używać najlepszych posiadanych broni. Dobrym pomysłem może być wsparcie się Panem Grzybkiem oraz Rękawicą Zagłady. Każdy z tych gadżetów może doprowadzić do przyzwania sojuszników na polu bitwy, którzy ułatwią eliminowanie przeciwników lub odwrócą uwagę części zwykłych wrogów od Rivet.

Nie zapominajcie o rozbijaniu skrzynek znajdujących się na arenie po to żeby zbierać amunicję i zdrowie. Nagrodą za przetrwanie wszystkich 5 rund (Rozpruwacza nie zabija się) są śrubki.

Przepotężna pukawka (Ka-boomstick Blast)

W tej rundzie musicie przetrwać 4 fale przeciwników i jej głównym utrudnieniem to, że możecie korzystać wyłącznie z jednej broni palnej - Pana Wojny - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W tej rundzie musicie przetrwać 4 fale przeciwników i jej głównym utrudnieniem to, że możecie korzystać wyłącznie z jednej broni palnej - Pana Wojny. Dla przypomnienia jest to wyrzutnia rakiet i gra ją Wam przydzieli nawet jeśli jej jeszcze nie odblokowaliście. Oprócz tego dostępna jest broń biała, ale z racji na pojawianie się silnych wrogów przyda się tylko do niszczenia skrzynek.

Z racji tego, że możecie przenosić bardzo ograniczoną ilość amunicji do wyrzutni starajcie się atakować przeciwników gdy ustawią się blisko siebie żeby w miarę możliwości osłabiać / eliminować zawsze więcej niż jedną postać.

Musicie bardzo regularnie docierać do skrzynek zlokalizowanych wokół centralnego obszaru, w których będzie znajdowała się amunicja do Pana Wojny - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Musicie bardzo regularnie docierać do skrzynek zlokalizowanych wokół centralnego obszaru, w których będzie znajdowała się amunicja do Pana Wojny. Na szczęście nowe skrzynki regularnie się pojawiają na planszy.

Rozglądajcie się też za skrzyniami ze zdrowiem, ale korzystajcie z nich dopiero gdy stracicice więcej punktów zdrowia. W unikaniu wrogich ataków mogą pomagać Widmowy pęd, sprint dzięki Lotobutom oraz przyciąganie się do szczeliny na samym środku areny.

Problemy pojawią się po awansowaniu do finałowej czwartej rundy, w której pojawi się mini-boss The Contender - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Problemy pojawią się po awansowaniu do finałowej czwartej rundy, w której pojawi się mini-boss The Contender. Przeciwnik ten dysponuje bardzo zbliżonymi atakami do napotykanych wcześniej niszczycieli. Uważajcie przede wszystkim na ataki fioletowym laserem (właściwa reakcja to podwójny skok lub widmowy pęd), a także na dalekie skoki bossa.

Oprócz mini-bossa do walk w finałowej fundzie przystąpią też "zwykłe" maszyny i z racji na dość ograniczony obszar walk nie powinniście ich ignorować. Warto szybko zajmować się standardowymi przeciwnikami żeby nie znaleźć się pod zmasowanym ostrzałem. Z rozwagą korzystajcie też z opcji leczenia, bo będzie ona mało dostępna. Wygranie tej bitwy zagwarantuje Wam otrzymanie dużej ilości śrubek.

Zwalczanie szkodników (Pest Control)

W ramach tej rundy musicie rozegrać bitwę z dodatkowym utrudnieniem - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W ramach tej rundy musicie rozegrać bitwę z dodatkowym utrudnieniem. Waszym zadaniem jest wyeliminowanie 50 szkodników (będą to różne odmiany małych potworów) zanim bohatera zabije trujący gaz. Będzie się on unosił na arenie od samego początku trwania walk i stopniowo odebierał punkty zdrowia.

W bitwie tej postawcie na silne bronie do zadawania obrażeń obszarowych (np. Zderzacz negatronów, Pan Wojny). Dodatkowo warto zaopatrzyć się w zapas amunicji do gadżetów do przyzywania sojuszników (Pan Grzybek, Rękawica Zagłady), którzy pomogą w sprawnym eliminowaniu wrogów. Agresywnie atakujcie każdą nową grupę przeciwników gdy tylko przejdzie przez szczelinę.

Starajcie się unikać odnoszenia niepotrzebnych dodatkowych obrażeń, bo regularne ubytki energii z tytułu trującego gazu będą wystarczająco irytujące - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Starajcie się unikać odnoszenia niepotrzebnych dodatkowych obrażeń, bo regularne ubytki energii z tytułu trującego gazu będą wystarczająco irytujące. Nie śpieszcie się z niszczeniem skrzynek na arenie gwarantujących odnowienie utraconych punktów zdrowia dopóki jego poziom nie spadnie do około 20-30 punktów.

Nagrodą za przetrwanie bitwy jest złota śrubka (znajdźka).

Przepotężna pukawka (Freezer Pop)

To dość relaksująca runda, w której Waszym zadaniem jest zamienianie przeciwników w kostki lodu i następnie eliminowanie ich - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

To dość relaksująca runda, w której Waszym zadaniem jest zamienianie przeciwników w kostki lodu i następnie eliminowanie ich. Do realizacji tego planu posłuży Wam broń Soplownica - otrzymacie ją na czas rozegrania rundy nawet jeśli nie macie jej jeszcze zakupionej.

Schemat działania jest prosty - zaczekajcie aż w pobliżu bohatera pojawi się grupa przeciwników i wystrzelcie w ich stronę pocisk z Soplownicy. Kilku przeciwników powinno zostać zamienionych w kostki lodu. Szybko atakujcie ich wtedy bronią białą żeby ich pokonać zanim efekt zamrożenia przestanie działać.

Podczas walk musicie uzupełniać zapasy amunicji zabierając ją ze skrzynek - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Podczas walk musicie uzupełniać zapasy amunicji zabierając ją ze skrzynek. W bitwie tej nie spotkacie na szczęście wyjątkowo silnych przeciwników. Możecie też celowo atakować słabsze potwory żeby po zamrożeniu móc szybciej się ich pozbyć bronią białą.

Nagrodą za wygranie bitwy jest ulepszenie broni białej - Rozbijacz skrzynek (Box Breaker). Zgodnie z nazwą jej działanie polega na wzmocnieniu efektu niszczenia skrzynek. Każde uderzenie w ziemię wykonane w locie zniszczy więcej skrzynek z okolicy.

Zemsta Troponogi (Revenge of the Seekerpede)

Gra odblokuje tę finałową rundę srebrnego pucharu dopiero po tym jak zaliczycie 4 poprzednie rundy z tej grupy - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Gra odblokuje tę finałową rundę srebrnego pucharu dopiero po tym jak zaliczycie 4 poprzednie rundy z tej grupy. Tym razem czeka Was walka z opcjonalnym bossem, którym jest Troponoga Skolopendra.

Dla przypomnienia Troponoga (Seekerpede) była głównym bossem do pokonania na planecie Sargasso. W ramach starcia na arenie musicie pokonać większą i silniejszą odmianę mechanicznego wija.

Troponoga Skolopendra dysponuje podobnym zestawem ataków do zwykłej Troponogi - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Troponoga Skolopendra dysponuje podobnym zestawem ataków do "zwykłej" Troponogi. Musicie uważać przede wszystkim na:

  1. zamachnięcia górnymi kończynami (podwójne skoki)
  2. strzelanie potężnym promieniem (widmowy pęd)
  3. rozrzucanie po okolicy min (częste rozglądanie się podczas biegania na arenie)

Oprócz tego boss może przyzywać posiłki, przy czym przez większość czasu lepiej je ignorować.

Nowym atakiem jest przelot na areną na niskiej wysokości - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Nowym atakiem jest przelot na areną na niskiej wysokości. Szybko odskakujcie wtedy na bok.

Do atakowania bossa używajcie najsilniejszych broni i z racji na słabą dostępność amunicji na arenie liczcie się z tym, że będziecie musieli w trakcie trwania bitwy po kolei wybierać bronie z inwentarza żeby móc kontynuować atakowanie bossa.

Nagrodą za pokonanie Skolopendry jest korpus Karbonox - Ratchet & Clank Rift Apart: Arena, Srebrny puchar - solucja, wszystkie walki - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Nagrodą za pokonanie Skolopendry jest korpus Karbonox. Oferuje on świetną premię do ilości gromadzonych śrubek (mając już 2 z 3 elementów tego zestawu możecie liczyć na premię 10%).