Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Bagna i dotarcie do fabryki Mortów - solucja Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajduje się pierwsza część opisu przejścia eksploracji planety Sargasso. Dowiecie się jak przejść przez początkowe obszary Sargasso, jak odblokować podróżowanie na chyżukach, jak rozprawić się z opcjonalnym mini-bossem Grunthorem i jak dotrzeć do lokacji z Mortami.

Rivet - informacje wstępne

1 - Ratchet & Clank Rift Apart: Bagna i dotarcie do fabryki Mortów - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry
  1. To pierwszy rozdział kampanii, w którym Rivet zastępuje Ratcheta w roli głównej grywalnej postaci. Warto wiedzieć o tym, że nie wpłynie to w żaden istotny sposób na rozgrywkę. Będziecie dysponowali wszystkimi broniami, ulepszeniami broni oraz umiejętnościami (w tym Widmowym pędem), które zdobyliście w trakcie rozgrywania prologu i etapu w Nefarious City. Dzieje się tak dlatego, że rozwój Ratcheta i Rivet jest wspólny, tzn. współdzielą oni wszystkie zdolności i przedmioty z inwentarza, jak również zbierane śrubki (lokalną walutę).
  2. W kolejnych misjach gra będzie zawsze dokonała wyboru za Was czy grywalną postacią w danej lokacji ma być Ratchet czy Rivet - będzie to uzasadnione fabularnie. Co ciekawe nawet po odblokowaniu statku kosmicznego na Sargasso będziecie mogli latać także do światów Ratcheta. Nie jest wymagane żadne "ręczne" przełączanie się pomiędzy dwoma lombaksami.
  3. We wszystkich etapach Rivet będzie jej towarzyszył Clank (Ratchet otrzyma w dalszej fazie kampanii nowego kompana). Clank w wybranych momentach gry otrzymuje własnie mini-etapy - zagadki logiczne. Kilka pierwszych zagadek rozwiążecie już na Sargasso. Opisaliśmy je na kolejnej stronie solucji - Zbadanie anomalii i dotarcie do kryjówki Rivet.

Znalezienie sposobu na dotarcie do Mortów (Find a way to reach the Morts)

Rozpocznijcie eksplorację mokradeł połączoną z pozbywaniem się małych potworów - Ratchet & Clank Rift Apart: Bagna i dotarcie do fabryki Mortów - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Rozpocznijcie eksplorację mokradeł połączoną z pozbywaniem się małych potworów. Przeprawa jest początkowo dość liniowa, choć możecie od razu rozglądać się po okolicy za miejscami pozyskiwania kryształków rarytanium.

Niedługo po rozpoczęciu eksploracji powierzchni planety dotrzecie do sklepiku Pani Zurkon. Handlarka wystawia na sprzedaż nową broń - Zraszacz roślinogenny za 4000 śrubek. Działanie tej broni polega na tymczasowym zamienianiu trafianych przeciwników w rośliny. Możecie to wykorzystywać na dwa główne sposoby - do chwilowego zatrzymywania niebezpiecznych wrogów w większych bitwach, a także do łatwego wystawiania wrogów na kolejne ataki bohatera (w tym te z użyciem broni białej).

Złapanie chyżuka (Catch a Speetle)

Wyruszcie dalej i spodziewajcie się napotkania wrogich przerośniętych żab, na których łatwo można przetestować działanie zraszacza - Ratchet & Clank Rift Apart: Bagna i dotarcie do fabryki Mortów - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Wyruszcie dalej i spodziewajcie się napotkania wrogich przerośniętych żab, na których łatwo można przetestować działanie zraszacza. Spotkacie również ogromne latające osy - w tym przypadku lepszym pomysłem jest skorzystanie z Wielostrzału lub innej broni palnej.

Liniowa trasa wędrówki doprowadzi Was do miejsca, w którym trzeba otworzyć kieszeń wymiarową (wciśnięcie L1) i przenieść się na chwilę do nowego wymiaru.

W nowym wymiarze zainteresujcie się odnalezieniem gniazda chyżuków - uderzcie w nie bronią białą żeby wypłoszyć jednego z chyżuków - Ratchet & Clank Rift Apart: Bagna i dotarcie do fabryki Mortów - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W nowym wymiarze zainteresujcie się odnalezieniem gniazda chyżuków - uderzcie w nie bronią białą żeby wypłoszyć jednego z chyżuków. Pozwoli to Wam wskoczyć na grzbiet chyżuka i rozpocząć przejażdżkę.

Podczas ujeżdżania chyżuków unikajcie przede wszystkim zderzania się z przeszkodami, bo Rivet może w wyniku takiej akcji wpaść do wody i konieczne będzie odrodzenie się na brzegu. Możecie zeskakiwać z chyżuka na zawołanie wciskając Kółko. R1 służy natomiast do aktywowania dopalacza, który przydaje się nie tylko do szybszego podróżowania, ale także do wybijania się z ramp i zaliczania dalekich skoków na chyżuku.

Nie radzimy śpieszyć się z opuszczeniem alternatywnego wymiaru - Ratchet & Clank Rift Apart: Bagna i dotarcie do fabryki Mortów - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Nie radzimy śpieszyć się z opuszczeniem alternatywnego wymiaru. Możecie w trakcie podróżowania po okolicy rozbijać grupy skrzynek i pozyskiwać dzięki temu śrubki. Oprócz tego zatrzymajcie się na pokazanej na obrazku małej wyspie zlokalizowanej pod dźwigiem. Rivet może tu pozyskać fragment pancerza (Hełm Strażnika Galaktyki) - to jedna ze znajdziek tego etapu.

W celu opuszczenia tej lokacji zacznijcie najeżdżać na rampy z włączonym dopalaczem. Podążanie tą ścieżką doprowadzi Was do portalu pozwalającego powrócić na Sargasso.

Podążanie za botem Maynardem (Follow Manyard the Bot back to the Morts)

Zanim zdecydujecie się na wyruszenie śladami zaprzyjaźnionego latającego bota możecie opcjonalnie rozejrzeć się trochę po okolicy - Ratchet & Clank Rift Apart: Bagna i dotarcie do fabryki Mortów - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Zanim zdecydujecie się na wyruszenie śladami zaprzyjaźnionego latającego bota możecie opcjonalnie rozejrzeć się trochę po okolicy. Jest tu wiele barier ograniczających pełną eksplorację (zostaną one zniesione dopiero w dalszej części wizyty), ale możecie odwiedzić m.in. polanę z Grunthorem - są to duże bestie pełniące rolę mini-bossów.

Jeśli chcecie rozprawić się z Grunthorem (nagradzane jest to kilkoma sztukami rarytanium), to używajcie dobrych broni dystansowych (np. Zderzacza negatronów) i polegajcie na unikach gdy potwór rzuci dużym głazem lub rozpocznie szarżę.

Docelowo musicie wybrać tunel prowadzący na północ, tzn - Ratchet & Clank Rift Apart: Bagna i dotarcie do fabryki Mortów - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Docelowo musicie wybrać tunel prowadzący na północ, tzn. w stronę fabryki gelatonium. Musicie skorzystać z chyżuka, ale na szczęście nawet jeśli go stracicie, to gniazdo chyżuków znajdziecie m.in. niedaleko w miejsca, w którym wypoczytwał grunthor.

Eksploracja polany w drodze do fabryki jest opcjonalna, ale może to pozwolić Wam na poniszczenie skrzynek i zdobycie nowych śrubek. W okolicy są też kryształy rarytanium.

Uratowanie Mortów przed opryszkami (Rescue the Morts from the Goons)

Po dotarciu w okolice fabryki ustalicie, że Mortowie (przyjaźnie nastawieni mieszkańcy Sargasso) atakowani są przez zbirów podległych Nefariousowi - Ratchet & Clank Rift Apart: Bagna i dotarcie do fabryki Mortów - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po dotarciu w okolice fabryki ustalicie, że Mortowie (przyjaźnie nastawieni mieszkańcy Sargasso) atakowani są przez zbirów podległych Nefariousowi. Przystąpcie do walk, w których warto skupiać się na eliminowaniu opryszków. Mniej wymagających przeciwników (np. robopsy) możecie pozbyć się nieco później. Po wygranej bitwie załączy się cut-scenka ze spotkania z Mortami. Otrzymacie dwa nowe główne zadania.