Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Zniszczenie statków Nefariousa - solucja Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajduje się druga część opisu przejścia powrotu na planetę Sargasso. Poniższa solucja objaśnia m.in. jak dotrzeć do miejsca rozpoczęcia latania na Trudi, jak użyć kul ognia do zniszczenia rdzenia statku Nefariousa, a także jak podnosić bomby i poprawnie nimi rzucać.

Pozbycie się statków Nefariousa (Take down the Nefarious ships)

Zmagania rozpoczynacie w miejscu, w którym zaliczyliście 3 zagadki logiczne ze sterowania Kit - Ratchet & Clank Rift Apart: Zniszczenie statków Nefariousa - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Zmagania rozpoczynacie w miejscu, w którym zaliczyliście 3 zagadki logiczne ze sterowania Kit. Dla przypomnienia pozwoliły one na uwolnienie sojuszniczej Troponogi po to żeby mogła ona przystąpić do walk.

Znajdujecie się w południowo-zachodniej części mapy i w pobliżu rozstawiła się Pani Zurkon. Nie posiada ona tym razem żadnych nowych broni, ale możecie np. wydać rarytanium na odblokowanie nowych ulepszeń.

Obok Pani Zurkon zauważycie interaktywny zaczep i możecie skorzystać z wyrzutnika żeby katapultować Rivet w stronę okolicznej większej platformy - Ratchet & Clank Rift Apart: Zniszczenie statków Nefariousa - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Obok Pani Zurkon zauważycie interaktywny zaczep i możecie skorzystać z wyrzutnika żeby katapultować Rivet w stronę okolicznej większej platformy.

W nowej lokacji możecie zacząć używać szyn. W trakcie przejażdżki szukajcie okazji do niszczenia mijanych obiektów. Dodatkowo w kilku miejscach musicie przebiec po ścianach.

Po dotarciu na jeden z górnych poziomów zajmijcie się atakowaniem nowych maszyn Nefariousa - Ratchet & Clank Rift Apart: Zniszczenie statków Nefariousa - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po dotarciu na jeden z górnych poziomów zajmijcie się atakowaniem nowych maszyn Nefariousa. W zależności od ich rozmieszczenia używajcie broni dobrych do atakowania na krótkim/średnim lub długim dystansie.

Po walkach zlokalizujcie korbę z powyższego obrazka z zamiarem wejścia w interakcję z nią. Pojawi się Trudi i wskoczcie na jej grzbiet żeby rozpocząć latanie po okolicy.

Zniszczenie statków z pomocą Trudi (Destroy the Nefarious ships with Trudi)

Zainteresujcie się okolicznymi statkami Nefariousa, a konkretnie tymi, które używają wielkich promieni do ostrzeliwania powierzchni planety Sargasso - Ratchet & Clank Rift Apart: Zniszczenie statków Nefariousa - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Zainteresujcie się okolicznymi statkami Nefariousa, a konkretnie tymi, które używają wielkich promieni do ostrzeliwania powierzchni planety Sargasso.

Wasze zadanie to niszczenie rdzeniów statków. Możecie tego dokonywać podlatując do nich, przytrzymując L2 żeby zwolnić i strzelając kulami ognia (R2) w stronę rdzeniów. U góry ekranu będzie pojawiał się pasek energii rdzenia, dzięki któremu możecie sprawdzać skuteczność ataków.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, to możecie oprócz zajmowania się rdzeniami atakować również oddziały Nefariousa - Ratchet & Clank Rift Apart: Zniszczenie statków Nefariousa - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Jeśli zajdzie taka potrzeba, to możecie oprócz zajmowania się rdzeniami atakować również oddziały Nefariousa.

Po tym jak pozbędziecie się 2 statków powietrznych dzięki zniszczeniu ich rdzeniów pozostałe statki otoczone zostaną polami siłowymi. Konieczna okaże się w rezultacie zmiana taktyki.

Użycie bomb do zniszczenia statków Nefariousa (Use bombs to destroy the Nefarious ships)

Po wymianie zdań z Mortami gra oznaczy miejsca, w których możecie zabierać bomby - Ratchet & Clank Rift Apart: Zniszczenie statków Nefariousa - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po wymianie zdań z Mortami gra oznaczy miejsca, w których możecie zabierać bomby. Możecie wybierać dowolne bomby spośród dostępnych, gdyż docelowo i tak nie wykorzystacie ich wszystkich.

W celu złapania bomby musicie do niej podlecieć i wcisnąć Kwadrat - Ratchet & Clank Rift Apart: Zniszczenie statków Nefariousa - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W celu złapania bomby musicie do niej podlecieć i wcisnąć Kwadrat. Trudi w danym momencie może przenosić tylko jedną bombę.

Po złapaniu bomby rozpocznijcie z lot z nią w stronę dowolnego wrogiego statku z aktywnym polem siłowym - Ratchet & Clank Rift Apart: Zniszczenie statków Nefariousa - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po złapaniu bomby rozpocznijcie z lot z nią w stronę dowolnego wrogiego statku z aktywnym polem siłowym. Upewnijcie się, że wroga jednostka jest dokładnie na trasie lotu i ponownie wciśnijcie Kwadrat żeby rzucić w jej stronę złapaną wcześniej bombą. Statek zostanie zniszczony.

Powtórzcie opisany powyżej schemat z drugą bombą, a więc przyczyńcie się do zniszczenia drugiego statku - Ratchet & Clank Rift Apart: Zniszczenie statków Nefariousa - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Powtórzcie opisany powyżej schemat z drugą bombą, a więc przyczyńcie się do zniszczenia drugiego statku. Będzie to równoznaczne z wyświetleniem cut-scenki ze zniszczenia głównego statku Nefariousa i wygrania bitwy.

Wyświetli się też nowy filmik przerywnikowy z nowego spotkania z Imperatorem Nefariousem, aczkolwiek spotkanie to nie zawiera żadnych interaktywnych scen.

Opuszczenie Sargasso

Możecie już użyć statku kosmicznego żeby opuścić Sargasso - Ratchet & Clank Rift Apart: Zniszczenie statków Nefariousa - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Możecie już użyć statku kosmicznego żeby opuścić Sargasso. W celu kontynuowania głównego wątku fabularnego gry musicie zdecydować się na powrót do Chmury Szczątków Scarstu.

Załączy się nowa cut-scenka i automatycznie przełączycie się na Ratcheta, który powróci na planetę Savali. Opis drugiej wizyty na Savali znajdziecie na kolejnej stronie solucji.