Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Uratowanie Pierre'a Le Fer - solucja Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajduje się pierwsza część opisu przejścia eksploracji planety Ardolis i znajdującej się na niej bazy piratów. Z poniższej solucji dowiecie się jak przejść przez początkowe obszary na Ardolis oraz jak doprowadzić do oswobodzenia więzionego Pierre'a Le Fer.

Głównym celem wizytym na planecie Ardolis jest uratowanie Kapitana Quantum, ale zanim do tego dojdzie musicie zająć się zaliczeniem obowiązkowego zadania uratowania Pierrea Le Fer, czyli (pseudo)antagonisty znanego z poprzednich spotkań z Gastropubu i Torren IV - Ratchet & Clank Rift Apart: Uratowanie Pierrea Le Fer - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Głównym celem wizytym na planecie Ardolis jest uratowanie Kapitana Quantum, ale zanim do tego dojdzie musicie zająć się zaliczeniem obowiązkowego zadania uratowania Pierre'a Le Fer, czyli (pseudo)antagonisty znanego z poprzednich spotkań z Gastropubu i Torren IV.

Trzeba zaliczyć przeprawę przez południową część mapy. Niedaleko miejsca startu spotkacie Panią Zurkon, która tym razem sprzedaje karabin snajperski Łowca Głów za 40000 śrubek. To jedna z najdroższych broni w grze, aczkolwiek snajperka może być pomocna w sprawnym eliminowaniu zwykłych wrogów (celujcie w ich głowy) oraz w osłabianiu wolniejszych bossów. Podczas korzystania z Łowcy głów oprócz używania lunety (L2) nie zapominajcie też o możliwości przybliżania obrazu (R3 - wciśnięcie prawej gałki analogowej) po to żeby móc oddawać bardzo precyzyjne strzały.

Musicie rozpocząć liniową przeprawę do centralnego obszaru i zakłada ona eliminowanie po drodze napotykanych zwykłych piratów - Ratchet & Clank Rift Apart: Uratowanie Pierrea Le Fer - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Musicie rozpocząć liniową przeprawę do centralnego obszaru i zakłada ona eliminowanie po drodze napotykanych "zwykłych" piratów.

W trakcie eksploracji Ardolis możecie odnajdywać teleskopy. Wchodzenie w interakcję z nimi jest całkowicie opcjonalne i nie wiąże się z odblokowaniem żadnych znajdziek ani fizycznych nagród. Zbadanie pierwszego teleskopu pozwoli Wam podejrzeć centralny obszar z wiszącym Pierrem będący aktualnym celem podróży.

Podążajcie dalej ścieżką zakładającą doskakiwanie do sąsiednich półek (unikajcie wpadania do wody) - Ratchet & Clank Rift Apart: Uratowanie Pierrea Le Fer - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Podążajcie dalej ścieżką zakładającą doskakiwanie do sąsiednich półek (unikajcie wpadania do wody). Po drodze po raz kolejny zaczniecie spotykać piratów z tarczami. Dla przypomnienia jednym z dobrych sposobów na rozprawienie się z tego typu przeciwnikami jest używanie skutecznych broni do walki na krótkim dystansie (np. strzelby Egzekutor) i wyczekiwanie aż pirat na chwilę odsłoni się planując wykonać atak wręcz.

W dalszej części przeprawy warto nie dać się zbyt wcześnie zauważyć oddalonym piratom. Pozwoli to Wam użyć pokazanej na obrazku armaty (uderzcie ją bronią białą) żeby zaatakować wrogów z zaskoczenia.

Wyruszcie dalej w stronę północnego obszaru, w którym do rozegrania jest nieco większa bitwa z piratami - Ratchet & Clank Rift Apart: Uratowanie Pierrea Le Fer - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Wyruszcie dalej w stronę północnego obszaru, w którym do rozegrania jest nieco większa bitwa z piratami. Podczas tutejszych walk dobrym pomysłem jest wsparcie się przyzwaniem sojuszników (Bombardier, Pan Grzybek, Rękawica Zagłady). W razie potrzeby możecie też przyciągac się do okolicznych szczelin (żeby szybko zbliżyć się do wrogów lub łatwiej im uciec).

Spodziewajcie się tego, że kolejni wrogowie "spadną" przez otwierające się duże szczeliny, ale na szczęście nie będzie wśród nich żadnego bossa.

Po wygranej bitwie odblokuje się północne przejście - Ratchet & Clank Rift Apart: Uratowanie Pierrea Le Fer - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po wygranej bitwie odblokuje się północne przejście. Zanim dotrzecie do centralnego obszaru z więzionym Pierrem rozważcie użycie windy lub przeskoczenie przez barierkę żeby dotrzeć na dolną plażę. Czynność ta pozwoli Wam przede wszystkim na odnalezienie pokazanej na obrazku kieszeni wymiarowej, w której do zdobycia jest fragment pancerza. W celu pozyskania znajdźki musicie zaliczyć tor przeszkód zakładający używanie wyrzutnika.

Na górne balkoniki możecie powrócić korzystając z windy.

Skorzystajcie z rampy żeby wykonać skok w stronę okrągłej centralnej platformy - Ratchet & Clank Rift Apart: Uratowanie Pierrea Le Fer - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Skorzystajcie z rampy żeby wykonać skok w stronę okrągłej centralnej platformy. Rozpoczną się tu dość intensywne walki z piratami. Podczas zaliczania tej bitwy rozglądajcie się za okazjami do trafiania w czerwone beczki żeby łatwiej osłabiać i eliminować wrogów. Możecie też przyciągać się do szczelin i niszczyć zwykłe skrzynki żeby uzupełniać zapasy amunicji i odnawiać zdrowie.

Po pokonaniu wszystkich wrogów dotrzyjcie do korby na samym środku areny - Ratchet & Clank Rift Apart: Uratowanie Pierrea Le Fer - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po pokonaniu wszystkich wrogów dotrzyjcie do korby na samym środku "areny". Użycie jej doprowadzi do przepytania Pierre'a.

Możecie teraz zainteresować się opcjonalnym celem misji (poszukiwanie skarbu) opisanym na kolejnej stronie solucji lub od razu wyruszyć do miejsca rozegrania pirackich prób (będzie to nowy główny cel misji).

W okolicy rozstawiła się Pani Zurkon. Nie znajdziecie w jej ofercie nowych broni, ale możecie zakupić stare bronie, na które wcześniej nie mogliście sobie pozwolić, lub wydać rarytanium na ulepszenia.