Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Elitarna ochrona, Cordelion - jak pokonać? Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajdziecie opis pojedynku z bossami - Elitarną ochroną (Elite Security Detail). Jest to konfrontacja z planety Cordelion i z opisu dowiecie się jak atakować bossów oraz jak skutecznie unikać ich ostrzału.

Do konfrontacji z bossami dochodzi w końcowej fazie pobytu na planecie Cordelion - Ratchet & Clank Rift Apart: Elitarna ochrona, Cordelion - jak pokonać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Do konfrontacji z bossami dochodzi w końcowej fazie pobytu na planecie Cordelion. Musicie w ramach awansowania w głównej fabule doprowadzić do sytuacji, w której oswobodzony zostanie potwór Wolt. Nie ma on wrogich zamiarów w stosunku do Ratcheta. Możecie zacząć pomagać Woltowi w eliminowaniu zwykłych przeciwników lub obserwować sytuację z daleka i nie angażować się w walki (Wolt nie zginie).

Elitarna ochrona (Elite Security Detail) dołączy do bitwy po pewnym czasie - wrogowie wkroczą na arenę przez zamknięte wcześniej drzwi - Ratchet & Clank Rift Apart: Elitarna ochrona, Cordelion - jak pokonać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Elitarna ochrona (Elite Security Detail) dołączy do bitwy po pewnym czasie - wrogowie wkroczą na arenę przez zamknięte wcześniej drzwi. W tym przypadku zdecydowanie powinniście już zacząć pomagać Woltowi w atakowaniu wrogich maszyn. Członkowie ochrony to maszyny będące odmianą niszczycieli.

Do atakowania bossów możecie używać w tej bitwie różnych broni. Sprawdzić mogą się np. Zderzacz negatronów czy Pioruner (jest w stanie tymczasowo paraliżować maszyny). Możecie też rozważyć użycie Rękawicy Zagłady żeby przyzwać dodatkowych sojuszników (małe robociki).

Podczas walk najbardziej uważajcie na silne ataki laserowe bossów - Ratchet & Clank Rift Apart: Elitarna ochrona, Cordelion - jak pokonać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Podczas walk najbardziej uważajcie na silne ataki laserowe bossów. Dla przypomnienia możecie przeskakiwać nad fioletowymi wiązkami laserów, bądź też pomagać sobie widmowym pędem.

Bossowie mogą też przeprowadzać ostrzały rakietowe i w tego typu sytuacjach decydujcie się na bieganie na boki, choć możecie też oczywiście wspomagać się lotobutami i widmowym pędem - Ratchet & Clank Rift Apart: Elitarna ochrona, Cordelion - jak pokonać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Bossowie mogą też przeprowadzać ostrzały rakietowe i w tego typu sytuacjach decydujcie się na bieganie na boki, choć możecie też oczywiście wspomagać się lotobutami i widmowym pędem.

Wykorzystujcie to, że możecie przyciągać się do okolicznych szczelin, a także powracać na oddaloną półkę, na której używaliście wcześniej korby - Ratchet & Clank Rift Apart: Elitarna ochrona, Cordelion - jak pokonać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Wykorzystujcie to, że możecie przyciągać się do okolicznych szczelin, a także powracać na oddaloną półkę, na której używaliście wcześniej korby. Może to pomagać Wam w unikaniu sytuacji otoczenia przez bossów, a także ułatwiać wyprowadzanie ataków dystansowych.

Nie liczcie na to, że wrogie maszyny pozostaną w pobliżu miejsca uwolnienia Wolta, gdyż mogą się do Was zbliżyć i są też w stanie wykonywać dalekie skoki - uciekajcie od miejsc, w których planują wylądować. Podczas walk unikajcie wpadania do zbiornika - nie dajcie się zepchnąć i polegajcie regularnie na podwójnych skokach.

Bossów najlepiej jest w miarę możliwości atakować po kolei, dzięki czemu w miarę niszczenia kolejnych maszyn skuteczność ich łączonych ataków będzie się obniżała - Ratchet & Clank Rift Apart: Elitarna ochrona, Cordelion - jak pokonać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Bossów najlepiej jest w miarę możliwości atakować po kolei, dzięki czemu w miarę niszczenia kolejnych maszyn skuteczność ich łączonych ataków będzie się obniżała. Pozbycie się bossów pozwoli Ratchetowi wyruszyć śladem Wolta i kontynuować główną misję.