Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Leczenie - jak odzyskiwać zdrowie? Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart wyjaśnia jak odzyskiwać utracone punkty zdrowia. Dowiecie się na jakich zasadach przebiega leczenie w grze, co może wydarzyć się po utracie bohatera, a także jak permanentnie wydłużać pasek energii życiowej.

Leczenie postaci

Pasek zdrowia bohatera wyświelany jest w lewym górnym rogu ekranu, ale tylko na czas staczania walk - Ratchet & Clank Rift Apart: Leczenie - jak odzyskiwać zdrowie? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pasek zdrowia bohatera wyświelany jest w lewym górnym rogu ekranu, ale tylko na czas staczania walk. Niestety energia życiowa nie odnawia się w grze w sposób samoczynny i musicie na to odpowiednio reagować. Grając mocno osłabioną postacią starajcie się przede wszystkim wykonywać więcej uników oraz nie ryzykować bezpośrednich starć. W szybkim uciekaniu wrogom może też pomagać przyciąganie się do okolicznych szczelin.

W celu wyleczenia postaci musicie odnajdywać skrzynki ze zdrowiem - przykładową pokazuje obrazek - Ratchet & Clank Rift Apart: Leczenie - jak odzyskiwać zdrowie? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W celu wyleczenia postaci musicie odnajdywać skrzynki ze zdrowiem - przykładową pokazuje obrazek. Nie niszczcie tych skrzynek jeśli straciliście dopiero kilka punktów zdrowia, bo "zmarnujecie" ich pełne zdolności lecznicze. Warto natomiast zapamiętać ich położenie po to żeby szybko do nich powracać.

Jeżeli straciliście wszystkie punkty zdrowia, to doprowadzicie do przegranej - Ratchet & Clank Rift Apart: Leczenie - jak odzyskiwać zdrowie? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Jeżeli straciliście wszystkie punkty zdrowia, to doprowadzicie do przegranej. Gra wymusi restart od ostatniego punktu kontrolnego. Na szczęście są one tworzone w regularnych odstępach czasu, tak więc nie stracicie zbyt wielu postępów. Ponadto śmierć postaci nie prowadzi za sobą żadnych kar do statystyk czy ilości przenoszonych śrubek.

Warto dodać, że możecie swobodnie zmieniać w opcjach gry poziom trudności. Jest to dobry pomysł jeśli np. zupełnie nie radzicie sobie z pokonaniem jakiegoś bossa.

Wydłużenie paska zdrowia

W trakcie przechodzenia kampanii będziecie mogli permanentnie wydłużać pasek zdrowia, dzięki czemu główny bohater będzie mógł przetrzymać więcej ataków (lub silniejsze ataki) zanim polegnie na polu bitwy - Ratchet & Clank Rift Apart: Leczenie - jak odzyskiwać zdrowie? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W trakcie przechodzenia kampanii będziecie mogli permanentnie wydłużać pasek zdrowia, dzięki czemu główny bohater będzie mógł przetrzymać więcej ataków (lub silniejsze ataki) zanim polegnie na polu bitwy.

Zwiększanie długości paska energii życiowej odbywa się dzięki awansowaniu bohaterami na kolejne poziomy doświadczenia. Oznacza to, że powinniście gromadzić jak najwięcej XP dzięki zaliczaniu questów i wykonywaniu dodatkowych aktywności. Każdy awans dodaje 10 punktów do paska zdrowia, a więc różnica jest dość znacząca.