Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Premie do statystyk postaci - jak zdobyć? Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajdziecie informacje jak odblokować permanentne premie do statystyk postaci. Mogą one ułatwiać rozgrywkę, czy to poprzez zwiększenie wytrzymałości Ratcheta i Rivet, czy np. dzięki zwiększaniu obrażeń zadawanych przeciwnikom.

W Ratchet & Clank Rift Apart oprócz ulepszania broni możecie także szukać sposobów na zwiększanie na stałe statystyk grywalnych bohaterów - Ratchet & Clank Rift Apart: Premie do statystyk postaci - jak zdobyć? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W Ratchet & Clank Rift Apart oprócz ulepszania broni możecie także szukać sposobów na zwiększanie na stałe statystyk grywalnych bohaterów. Warto zaznaczyć, że Ratchet i Rivet rozwijani są wspólnie. Nawet jeśli zostanie przełączeni na drugą postać, to nadal będziecie mieli wszystkie odblokowane wcześniej umiejętności i bonusy do statystyk.

Uzyskanie premii do statystyk odbywa się poprzez odnajdywanie fragmentów pancerzy. Większość tego typu obiektów zdobędziecie odwiedzając kieszenie wymiarowe, czyli niewielkie lokacje z innych wymiarów, w których mogą być do zaliczenia jakieś zagadki środowiskowe. Elementy pancerzy mogą też być np. nagrodami za zaliczanie questów czy wygrywanie walk na arenie w Chmurze Szczątków Scarstu.

Odnajdywane przedmioty są zawsze częściami zestawów - Ratchet & Clank Rift Apart: Premie do statystyk postaci - jak zdobyć? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Odnajdywane przedmioty są zawsze częściami zestawów. Zestaw zawsze składa się z 3 elementów pancerza - hełmu, korpusu i butów.

Każdy odnaleziony fragment pancerza gwarantuje premię, aczkolwiek bonus do statystyk zwiększa się dzięki odnajdywaniu kolejnych przedmiotów z tego samego zestawu. Jeśli chcecie otrzymać maksymalną premię danego typu, to musicie skompletować wszystkie 3 elementy pancerza, które sa z nią powiązane.

Aktualne premie z tytułu zgromadzonych kolekcji wyświetlane są w menu pancerzy - Ratchet & Clank Rift Apart: Premie do statystyk postaci - jak zdobyć? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Aktualne premie z tytułu zgromadzonych kolekcji wyświetlane są w menu pancerzy. Bardzo ważną informacją jest to, że premie do statystyk są stałe - nie musicie zakładać powiązanych z nimi pancerzy. Bonus otrzymacie zawsze w momencie odnalezienia nowego elementu pancerza i pozostanie on już aktywny na zawsze.

Możecie do woli wybierać pancerze w zależności od upodobań kierując się wyłącznie wyglądem tych przedmiotów i nie będzie to miało żadnego wpływu na statystyki Ratcheta ani Rivet.

Oto przykładowe premie do statystyk, które możecie odblokować:

  1. Zadawanie większych obrażeń w walce wręcz.
  2. Osłabianie ataków konkretnych typów przeciwników (np. sług Nefariousa, potworów czy piratów).
  3. Odnajdywanie więcej rarytanium i śrubek.
  4. Zdobywanie więcej XP.