Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Zurkiego w Gastropubie - solucja Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajduje się pierwsza część opisu przejścia eksploracji Chmury Szczątków Scarstu. Dowiecie się jak dotrzeć do Gastropubu, jakie atrakcje czekają na Rivet w Gastropubie oraz jak odblokować opcję staczania walk na arenie.

Chmura Szczątków Scarstu to pole asteroidów i po wylądowaniu na metalowej platformie w oddali zauważycie Gastropub, czyli lokację, do której docelowo musicie dotrzeć - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Zurkiego w Gastropubie - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Chmura Szczątków Scarstu to pole asteroidów i po wylądowaniu na metalowej platformie w oddali zauważycie Gastropub, czyli lokację, do której docelowo musicie dotrzeć.

Nie radzimy śpieszyć się z zaliczeniem głównego celu misji. Rozejrzyjcie się w pobliżu miejsca startu za magnetyczną ścieżką, dzięki której można zejść pod główne platformy. W miejscu z obrazka możecie przeskoczyć na sąsiednią ścieżkę (musi pojawić się na niej heksagon - wciśnijcie wtedy Kółko) i zdobyć sekret - złotą śrubkę.

Powróćcie na główne platformy i zbadajcie wschodni obszar żeby odkryć pokazaną na obrazku kieszeń wymiarową - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Zurkiego w Gastropubie - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Powróćcie na główne platformy i zbadajcie wschodni obszar żeby odkryć pokazaną na obrazku kieszeń wymiarową. Prowadzi ona do lokacji z torem przeszkód - Waszym zadaniem jest przebieganie lub przeskakiwanie pomiędzy platformami, wybierając te, które są w danym momencie ustawione poziomo. Zawsze poświęcajcie trochę czasu na zaobserwowanie tego w jaki sposób poruszają się platformy żeby zmniejszyć ryzyko upadku.

Dzięki uporaniu się z torem przeszkód dotrzecie do fragmentu pancerza (Hełm Załogi Q).

Kierujcie się w stronę Gastropubu - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Zurkiego w Gastropubie - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Kierujcie się w stronę Gastropubu. Po drodze natraficie na sklep Pani Zurkon. Handlarka dodała do swojej oferty świetną broń Pioruner. Kosztuje ona 8000 śrubek i koniecznie ją zakupcie jeśli pozwalają Wam na to fundusze. W przeciwnym razie wróćcie się po broń po tym jak zdobędziecie śrubki dzięki walkom na arenie.

Pioruner jest w stanie porażać przeciwników prądem i nie tylko odbierać im punkty zdrowia, ale też czynić ich chwilowo bezbronnymi. Dodatkową zaletą tej broni jest to, że po porażeniu prądem danego przeciwnika wyładowania mogą przenieść się także na stojących blisko innych wrogów. Jest to więc doskonała broń także do osłabiania grup przeciwników.

Wybierzcie portal prowadzący do Gastropubu - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Zurkiego w Gastropubie - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Wybierzcie portal prowadzący do Gastropubu. Rivet nie może korzystać w tej lokacji z broni, ale nie jest to problem, bo wewnątrz lokalu nie spotkacie przeciwników.

Po dotarciu do głównej sali Gastropubu możecie opcjonalnie odnaleźć misia, zatańczyć oraz zmienić piosenkę w maszynie grającej (wykonanie tego 3 razy odblokowuje trofeum). Podejście do baru wyświetli scenkę przerywnikową ze spotkania Zurkiego i Pierre'a. Odblokowane zostaną walki na arenie i pierwszy ich zestaw opisaliśmy na kolejnej stronie solucji.