Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart jest pierwsza część opisu przejścia Viceron i znajdującego się na tej planecie więzienie Zordoom. Poniższa solucja podpowiada m.in. jak przejść przez początkowe obszary więzienia oraz gdzie odnaleźć więzionych innych bohaterów - Clanka, Ratcheta i Kit.

Odnalezienie innych (Find the others)

Przeprawę rozpoczynacie w południowej części mapy i w celu odnalezienia dwóch pozostałych bohaterów musicie wyruszyć na północ - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Przeprawę rozpoczynacie w południowej części mapy i w celu odnalezienia dwóch pozostałych bohaterów musicie wyruszyć na północ.

Po drodze unikajcie wpadania do wody (na Viceron nie jest dostępna opcja pływania) i rozglądajcie się za zaczepami do docierania na bardziej oddalone półki. Z pierwszego skorzystacie już niedługo po rozpoczęciu eksploracji Viceron.

W centrum utylizacji (Disposal Centre) rozstawiła się Pani Zurkon ze swoim sklepem - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W centrum utylizacji (Disposal Centre) rozstawiła się Pani Zurkon ze swoim sklepem. Nie ma ona w ofercie zupełnie nowych broni, ale być może zdołacie zakupić jakąś poprzednią broń lub ulepszyć posiadane bronie dzięki rarytanium.

W okolicy po raz pierwszy natraficie na przejście z barierą ochronną. Musicie przypomnieć sobie ruch wykonywany jeszcze w Nefarious City - skorzystanie z widmowego pędu (Kółko) pozwoli Wam bezproblemowo ominąć barierę.

Spodziewajcie się tego, że zaczniecie wpadać na pierwsze maszyny Nefariousa - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Spodziewajcie się tego, że zaczniecie wpadać na pierwsze maszyny Nefariousa. Podczas walk zawsze eliminujcie jako pierwszych tych wrogów, którzy potrafią skutecznie atakować na dystans. Jeśli macie w inwentarzu Łowcę głów (karabin snajperski), to możecie też celować w głowy zainstalowane na niektórych maszynach.

Warto opcjonalnie zbadać wschodnią część tego obszaru, dzięki czemu natraficie na niezabezpieczoną w żaden dodatkowy sposób złotą śrubkę.

Dotrzyjcie do dużej konsoli po to żeby wejść z nią w interakcję - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Dotrzyjcie do dużej konsoli po to żeby wejść z nią w interakcję. Następnie zainteresujcie się zaczepem z powyższego obrazka. Po skorzystaniu z zaczepu musicie dodatkowo w locie złapać się szczeliny i do niej przyciągnąć.

1 - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry
Pokonajcie kolejne maszyny Nefariousa i zbliżcie się do wejścia do centrum przetwarzania (Processing Centre) - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pokonajcie kolejne maszyny Nefariousa i zbliżcie się do wejścia do centrum przetwarzania (Processing Centre).

Zanim zbadacie wnętrze budynku udajcie się na wschód. W miejscu z obrazka 1 możecie rozpocząć opcjonalny bieg po ścianach połączony z odbijaniem się od okrągłych platform. Zaliczenie w całości tej sekcji pozwoli Wam dotrzeć do bocznego wejścia do szybów wentylacyjnych z obrazka 2 i możecie je rozbić rzucając w nie bronią białą. Dzięki eksploracji szybów wentylacyjnych znajdziecie szpiegobota (znajdźkę).

Do wnętrza centrum przetwarzania możecie dostać się odnajdując zejście w tunelach wentylacyjnych lub powracając do głównego wejścia do budynku - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Do wnętrza centrum przetwarzania możecie dostać się odnajdując zejście w tunelach wentylacyjnych lub powracając do głównego wejścia do budynku.

Odkryjecie, że w jednej z cel więziony jest Clank. Musicie rozprawić się z kilkoma nowymi maszynami Nefariousa, a następnie odszukać pokazaną na obrazku korbę. Uwolnicie w ten sposób Clanka i dowiecie się gdzie należy szukać Ratcheta i Kit.

Uwolnienie Ratcheta i Kit (Free Ratchet and Kit)

Bądźcie gotowi do stoczenia nowej bitwy z maszynami Nefariousa, do której również dojdzie w centrum przetwarzania - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Bądźcie gotowi do stoczenia nowej bitwy z maszynami Nefariousa, do której również dojdzie w centrum przetwarzania. Po zakończonych walkach skorzystajcie z północnego wyjścia z budynku.

W oddali zauważycie celę, w której przetrzymywani są Ratchet i Kit. Rozprawcie się z kolejnymi przeciwnikami i podczas starć ze snajpobotami starajcie się pozostawać w ruchu żeby unikać ich ataków laserowych. Cela niestety zacznie się oddalać i będziecie musieli zacząć za nią podążać.

Zanim wyruszycie dalej zbadajcie okoliczny obszar - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Zanim wyruszycie dalej zbadajcie okoliczny obszar. W jego północno-wschodnim narożniku za dźwigiem, do którego przyczepiony jest kontener, ukryta została pokazana na obrazku złota śrubka.

Jako że nie możecie wyruszyć w prostej linii na północ musicie wybrać ścieżkę, która prowadzi na zachód. Przejście po moście pozwoli Wam dotrzeć do nowego budynku więzienia.

Po wejściu do centrum transferu więźniów (Prisoner Transfer Centre) spodziewajcie się napotkania kolejnych maszyn podległych Nefariousowi - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po wejściu do centrum transferu więźniów (Prisoner Transfer Centre) spodziewajcie się napotkania kolejnych maszyn podległych Nefariousowi. Na szczęście to duża lokacja i w razie potrzeby możecie wycofywać się do poprzedniego obszaru. Trzymajcie też wrogów z kolcami na dystans i pomagajcie sobie atakami obszarowymi.

Musicie docelowo dotrzeć do północnego wyjścia z budynku, choć możecie się też przyciągnąć do tutejszych szczelin i dotrzeć do rarytanium z zachodniej części centrum transferowego.

Po wyjściu na otwartą przestrzeń rozpoczną się nowe walki - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po wyjściu na otwartą przestrzeń rozpoczną się nowe walki. Rozprawcie się ze wszystkimi przeciwnikami i dotrzyjcie do korby. Skorzystanie z niej rozsunie most energetyczny, ale pojawi się też mini-boss - kierownik transferu (Transfer Manager).

Mini-boss jest kolejną odmianą niszczyciela. Co ciekawe walka ta może być łatwa jeśli skorzystacie np. ze snajperki lub wyrzutni rakiet do atakowania niszczyciela z bardzo dużej odległości żeby znajdować się poza zasięgiem jego fioletowych laserowych ataków.

Po wygranej bitwie przejdźcie po moście - Ratchet & Clank Rift Apart: Odnalezienie Ratcheta i Kit - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po wygranej bitwie przejdźcie po moście. Klatka z dwoma pozostałymi bohaterami niestety ponownie zacznie "uciekać", ale będziecie mogli złapać się zaczepu (przytrzymanie L1) po to żeby wraz z nią wyruszyć do kolejnej części więzienia.