Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie naszego poradnika znajdziecie informacje na temat wszystkich grywalnych bohaterów w grze Ratchet & Clank Rift Apart. Dowiecie kim są wszystkie grywalne postacie oraz w jakich okolicznościach można przejmować nad nimi kontrolę.

Grywalni bohaterowie - informacje wstępne

W grze Ratchet & Clank Rift Apart dostępnych jest 5 grywalnych bohaterów - 2 główne postacie (Ratchet i Rivet) oraz 3 dodatkowe, które biorą aktywny udział w prezentowanych wydarzeniach zdecydowanie rzadziej.

Ważną informacją jest to, że nie możecie swobodnie przełączać się pomiędzy bohaterami. Gra w każdym etapie i w każdej scenie dokonuje za Was wyboru kto w danym momencie ma być grywalną postacią.

Ratchet & Clank Rift Apart nie oferuje trybów multiplayer ani kooperacji. Jest to produkcja dla jednego gracza i rozgrywaniem walk, eksploracją czy rozwiązywaniem zagadek zajmuje się w danym momencie tylko jeden z bohaterów.

W grze są dostępne mechaniki rozwoju postaci i jej wyposażenia, przy czym istotną informacją jest to, że rozwój 2 głównych bohaterów (Ratcheta i Rivet) jest wspólny. Po tym jak przełączeni zostaniecie na inną grywalną postać nie musicie zdobywać dla niej XP od zera ani od początku zbierać dla niej broni. Wszystko to jest automatycznie przenoszone z poprzedniego grywalnego bohatera.

Ratchet

Głównym bohaterem dostępnym od początku gry jest Ratchet - Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Głównym bohaterem dostępnym od początku gry jest Ratchet. To postać doskonale znana fanom serii i w momencie rozpoczynania nowej przygody ma miejsce huczna parada na cześć Ratcheta i Clanka. Ratchet z Rift Apart może korzystać ze znanych umiejętności i broni, jak i zupełnie nowych zdolności i ataków.

Ratchet jest grywalną postacią na wybranych planetach odwiedzanych w ramach przechodzenia kampanii. W niektórych etapach gra może też na przemian przydzielać kontrolę nad nim i Rivet.

W zależności od rozdziału Ratchetowi może towarzyszyć Clank lub Kit - Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W zależności od rozdziału Ratchetowi może towarzyszyć Clank lub Kit. Są też momenty, w których eksploruje się lokacje bez drugiej postaci przyczepionej do pleców.

Rivet

Rivet jest postacią, która ujawniona została dopiero w toku produkcji gry - Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Rivet jest postacią, która ujawniona została dopiero w toku produkcji gry. To druga główna grywalna postać Rift Apart. Jest ona reprezentantką futrzanej rasy lombaksów, czyli tej samej, do której należy również Ratchet. Rivet pochodzi z innego wymiaru i jest w nim członkinią lokalnego ruchu oporu.

Rivet jest grywalną postacią na wybranych planetach odwiedzanych w ramach przechodzenia kampanii. W niektórych etapach gra może też na przemian przydzielać kontrolę nad nią i Ratchetem.

W zależności od rozdziału Rivet może towarzyszyć Clank lub Kit - Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W zależności od rozdziału Rivet może towarzyszyć Clank lub Kit. Są też momenty, w których eksploruje się lokacje bez drugiej postaci przyczepionej do pleców.

Rivet i Ratchet - czy mogą spotkać się w grze?

Tak - Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Tak. W trakcie przechodzenia gry możecie być świadkami rozmów oraz bezpośrednich spotkań Ratcheta i Rivet. Dochodzi jednak do tego wyłącznie w trakcie wybranych cut-scenek. Po wznowieniu właściwej rozgrywki gra pozwoli Wam zawsze pokierować tylko jednym z bohaterów.

Clank

Clank to mały robot, który pojawiał się we wszystkich poprzednich produkcjach z tej serii - Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Clank to mały robot, który pojawiał się we wszystkich poprzednich produkcjach z tej serii. Przez większość czasu rozgrywki jest on kompanem, który nie angażuje się w walki.

Z myślą o postaci Clanka przygotowano osobne mini-etapy - Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Z myślą o postaci Clanka przygotowano osobne mini-etapy. Są to zagadki logiczne rozwiązywane w przestrzeni pomiędzy wymiarami, w których Waszym zadaniem będzie odpowiednie pokierowanie biegnących postaci do kolejnych wyjść.

Kit - KT-7461

Kit to zupełnie nowa postać, która podobnie jak Clank jest małym robotem - Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Kit to zupełnie nowa postać, która podobnie jak Clank jest małym robotem. Początkowo przedstawi się ona jako KT-7461, przy czym ostatecznie otrzyma nowy pseudonim. Kit w przeszłości była robotem bojowym na usługach Imperatora Nefariousa i w rezultacie jest zdolna do rozgrywania walk, choć nie są nigdy interaktywnymi scenami.

Analogicznie do Clanka Kit przez większość czasu podróżuje na plecach bohatera i komentuje wydarzenia - Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Analogicznie do Clanka Kit przez większość czasu podróżuje na plecach bohatera i komentuje wydarzenia. Ona również może przystępować do zagadek logicznych dotyczących naprowadzania projekcji na meta-terminale w przestrzeni między wymiarami.

Usterka (Glitch)

Usterka jest miniaturowym robocikiem w kształcie pająka i poznacie ją na dość wczesnym stadium gry - Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Usterka jest miniaturowym robocikiem w kształcie pająka i poznacie ją na dość wczesnym stadium gry. Postać ta przez zdecydowaną większość czasu w ogóle nie pojawia się w grze. Z usług Usterki będzie chcieli skorzystać za każdym razem gdy natraficie na interaktywną zainfekowaną konsolę.

Usterka jest uzbrojona i w miniaturowej rzeczywistości możecie kontrolować ją na potrzeby eliminowania wrogich wirusów i niszczenia ich gniazd - Ratchet & Clank Rift Apart: Grywalne postacie - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Usterka jest uzbrojona i w miniaturowej rzeczywistości możecie kontrolować ją na potrzeby eliminowania wrogich wirusów i niszczenia ich gniazd. Są tu krótkie kilkuminutowe sceny, choć jedna z nich zakończy się unikalnym starciem z bossem.