Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Odwiedziny w Klubie Nefarious - solucja Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajduje się druga część opisu przejścia eksploracji Nefarious City. Dowiecie się gdzie znajduje się Klub Nefarious, jak dotrzeć do budynku klubu, a także jak doścignąć postać zwaną Widmem.

Odnalezienie Widma w Klubie Nefarious (Find the Phantom at Club Nefarious)

O konieczności odwiedzenia Klubu Nefarious dowiecie się od Pani Zurkon, z którą Ratchet spotyka się na targowisku - Ratchet & Clank Rift Apart: Odwiedziny w Klubie Nefarious - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

O konieczności odwiedzenia Klubu Nefarious dowiecie się od Pani Zurkon, z którą Ratchet spotyka się na targowisku. Na poszukiwania klubu możecie wyruszyć przed lub po opcjonalnej wizycie w fabryce. Musicie rozpocząć od dotarcia do wschodniego wyjścia z targowiska. Bohater napotka w tym miejscu aktywną barierę energetyczną. Do czasu pozyskania zdolności Widmowy pęd (nastąpi to już za niedługo) nie jest możliwe przekraczanie tych barier.

Proponujemy najpierw opcjonalnie zająć się zbadaniem północnej ścieżki - Ratchet & Clank Rift Apart: Odwiedziny w Klubie Nefarious - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Proponujemy najpierw opcjonalnie zająć się zbadaniem północnej ścieżki. Pozwoli to Wam odnaleźć pierwszą Kieszeń wymiarową. Są to miejsca, w którym możecie otwierać szczeliny i przenosić się do innych wymiarów. Do otwarcia kieszeni służy przycisk L1.

Każda lokacja za kieszenią wymiarową ma niewielkie rozmiary i należy traktować ją jako swego rodzaju tor przeszkód. W tym konkretnym przypadku eksploracja kieszeni jest bardzo prosta i zakłada odbijanie się od dużych balonów. Ostrożnie wykonujcie dalsze skoki, w razie potrzeby pomagając sobie podwójnym skokiem. Po drodze spotkacie przeciwników, ale możecie ich łatwo pozbyć się ostrzałem z dużej odległości

1 - Ratchet & Clank Rift Apart: Odwiedziny w Klubie Nefarious - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry
Na samym końcu ścieżki znajdziecie unikalny sekret - fragment pancerza (Hełm przebrania robota) - Ratchet & Clank Rift Apart: Odwiedziny w Klubie Nefarious - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Na samym końcu ścieżki znajdziecie unikalny sekret - fragment pancerza (Hełm przebrania robota). Każdy odnaleziony element pancerza automatycznie dodaje permanentną premię do statystyk - nie musicie nosić pancerza żeby otrzymać bonus. W tym konkretnym przypadku premią będzie osłabienie ataków wyprowadzanych przez wrogów podległych Nefariousowi. Różnica nie jest duża (-5%), ale odnajdując w dalszej części gry inne elementy pancerza z tego samego zestawu możecie ją powiększyć.

Powróćcie do wyjścia z kieszeni wymiarowej żeby wznowić eksplorację Nefarious City. W szybszym dotarciu do wyjścia pomocne są zawsze szczeliny.

Powróćcie do bariery energetycznej i tym razem udajcie się na południe - Ratchet & Clank Rift Apart: Odwiedziny w Klubie Nefarious - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Powróćcie do bariery energetycznej i tym razem udajcie się na południe. Dość szybko dotrzecie do wejścia do Klubu Nefarious. Możecie od razu z niego skorzystać (Ratchet nie zostanie zatrzymany przez bramkarzy) lub najpierw rozejrzeć się wokół klubu.

W środku zacznijcie przeciskać się przez tłum. Załączy się cut-scenka z zauważenia i ucieczki Widma.

Pościg za Widmem (Follow the Phantom)

Musicie rozpocząć od rozprawienia się z grupą robotów, które pojawiły się wewnątrz klubu - Ratchet & Clank Rift Apart: Odwiedziny w Klubie Nefarious - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Musicie rozpocząć od rozprawienia się z grupą robotów, które pojawiły się wewnątrz klubu. Goście klubu nie będą na szczęście w tym przeszkadzali.

Po oczyszczeniu okolicy skorzystajcie z nowego wyjścia z klubu. Nie musicie obawiać się tego, że Widmo Wam ucieknie. W trakcie podążania za uciekającą postacią możecie zajmować się opcjonalną eksploracją okolicy. W celu ominięcia małej przepaści musicie złapać się zaczepu i dodatkowo rozbujać się - przytrzymajcie L1 zamiast pojedynczego wciśnięcia przycisku.

Odbijcie się od lewitującej platformy i bądźcie gotowy do tego żeby w kolejnej lokacji rozprawić się z grupą przeciwników - Ratchet & Clank Rift Apart: Odwiedziny w Klubie Nefarious - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Odbijcie się od lewitującej platformy i bądźcie gotowy do tego żeby w kolejnej lokacji rozprawić się z grupą przeciwników. Wrogów możecie atakować z dużej odległości strzelając z wyższej półki, choć nie jest to obowiązkowe.

Po walkach zeskoczcie na dół i zajmijcie się opcjonalnie zbadaniem obszaru po prawej stronie. W miejscu z obrazka bohater może przyciągnąć się do pierwszej szczeliny. Po dotarciu do kontenera zauważycie drugą szczelinę, która z kolei doprowadzi Was do miejsca ukrycia złotej śrubki.

Powróćcie do miejsca, w którym stoczyliście ostatnią bitwę - Ratchet & Clank Rift Apart: Odwiedziny w Klubie Nefarious - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Powróćcie do miejsca, w którym stoczyliście ostatnią bitwę. W celu kontynuowania przeprawy musicie dotrzeć do nowych pionowych ścian do odbijania się. Przedostańcie się dzięki nim na wyższy poziom.

Na górze znajdziecie interaktywny mechanizm korby. Wejście w interakcję z nim doprowadzi do załączenia się platformy po prawej stronie, od której możecie wybić się w górę. Nad tą platformą są nowe ściany z możliwością odbijania się.

Po zakończeniu wspinaczki znajdziecie się po drugiej stronie napotkanej wcześniej bariery energetycznej - Ratchet & Clank Rift Apart: Odwiedziny w Klubie Nefarious - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po zakończeniu wspinaczki znajdziecie się po drugiej stronie napotkanej wcześniej bariery energetycznej. Pozbierajcie loot, zeskoczcie na główną ścieżkę i wyruszcie na wschód. W nowym większym obszarze pojawią się wrogie maszyny. Warto skorzystać z tego, że w okolicy jest wyjątkowo dużo wybuchowych skrzynek.

Po wygranej bitwie przejdźcie kawałek na wschód żeby spotkać się z Widmem. Dzięki temu spotkaniu odblokowana zostanie zdolność Widmowy pęd. Jej dwa główne zastosowania opisaliśmy na kolejnej stronie solucji.