Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Środki transportu Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Ratchet & Clank Rift Apart wyjaśnia jakie środki transportu dostępne są w grze. Dowiecie się również jak na inne sposoby można przyśpieszać podróżowanie po powierzchniach planet.

W grze Ratchet & Clank Rift Apart przez zdecydowaną większość czasu musicie podróżować o własnych siłach i przemieszczać bez korzystania ze środków transportu - Ratchet & Clank Rift Apart: Środki transportu - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W grze Ratchet & Clank Rift Apart przez zdecydowaną większość czasu musicie podróżować o własnych siłach i przemieszczać bez korzystania ze środków transportu.

Są dwa główne wyjątki od tej reguły. Pierwszym są chyżuki - są to stworzenia podobne z wyglądu do ślimaków, aczkolwiek w przeciwieństwie do ślimaków są w stanie bardzo szybko się przemieszczać.

Chyżuki po raz pierwszy spotkacie na planecie Sargasso, ale pojawiają się też w wybranych miejscach w dalszej części gry. W zależności od sytuacji możecie od razu wskoczyć na chyżuka i rozpocząć przejażdżkę lub konieczne może się okazać odnalezienie gniazda chyżuków - uderzenie w gniazdo wypędzi ze środka co najmniej jedno stworzenie.

Podczas przemieszczania się na chyżukach możecie podróżować po wodzie, niszczyć skrzynki i potrącać małych przeciwników, ale większe zderzenia mogą doprowadzić do spadnięcia z chyżuka i warto tego unikać jeśli w danym miejscu nie wolno pływać. Dostępny jest również dopalacz, który najlepiej działa w połączeniu z najeżdżaniem na rampy.

Drugi unikalny środek transportu to Trudi - latający zaprzyjaźniony potwór - Ratchet & Clank Rift Apart: Środki transportu - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Drugi unikalny środek transportu to Trudi - latający zaprzyjaźniony potwór. Okoliczności odblokowania Trudi oraz jej umiejętności szczegółowo opisaliśmy na osobnych stronach Powrót na Sargasso - Trudi i Trudi - jak pluć ogniem?. W skrócie - musicie powrócić na Sargasso w dalszej fazie kampanii oraz zająć się pobocznym questem karmienia Trudi zurpnikami odnajdywanymi w różnych miejscach na planecie.

  1. Po zebraniu 30 z 60 zurpników dla Trudi odblokowana zostanie opcja latania na jej grzbiecie. Może to Wam znacząco ułatwić zaliczenie Sargasso w 100%. Niestety możecie lądować tylko w wyznaczonych miejscach i nie możecie zabierać ze sobą Trudi na inne planety.
  2. Po zebraniu 45 z 60 zurpników odblokowana zostanie opcja plucia kulami ognia. Może to być pomocne do atakowania przeciwników oraz do zebrania trudno dostępnych pozostałych 15 zurpników.
Bohaterowie do podróżowania po wszystkich głównych planetach z kampanii wykorzystują statek kosmiczny i po raz pierwszy uzyskacie do niego dostęp po rozprawieniu się z dużym bossem na planecie Sargasso - Ratchet & Clank Rift Apart: Środki transportu - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Bohaterowie do podróżowania po wszystkich głównych planetach z kampanii wykorzystują statek kosmiczny i po raz pierwszy uzyskacie do niego dostęp po rozprawieniu się z dużym bossem na planecie Sargasso.

Możecie wybierać planety spośród listy aktualnie dostępnych i odkrytych. Każda podróż jest darmowa i możecie bezproblemowo powracać także do wcześniej odwiedzanych planet np. po to żeby zająć się pobocznymi questami albo znalezieniem przegapionych sekretów.

Pewnym zastępstwem dla klasycznych środków transportu mogą być lotobuty, które odblokujecie niedługo po przybyciu po raz pierwszy na planetę Savali - Ratchet & Clank Rift Apart: Środki transportu - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pewnym zastępstwem dla klasycznych środków transportu mogą być lotobuty, które odblokujecie niedługo po przybyciu po raz pierwszy na planetę Savali.

Lotobuty pozwalają podróżować znacznie szybciej od zwykłego biegu. Co więcej, możecie się odpychać (L2 i R2) i najeżdżać na platformy ze strzałkami żeby jeszcze bardziej przyśpieszyć. Używanie lotobutów skraca często czas podróży do celu i po odblokowaniu staje się dostępne na wszystkich innych planetach, w tym również w Nefarious City i na Sargasso.

W niektórych miejscach lotobuty mogą pomóc w zaliczeniu zagadki czy zdobyciu sekretu. Wszystkie tego typu okazje zestawiliśmy w opisie przejścia gry oraz w rozdziale o znajdźkach.

W grze Ratchet & Clank Rift Apart dostępny jest też mechanizm fast travel - po szczegóły na temat jego działania przejdźcie na stronę Szybka podróż - czy jest?.