Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Tarcze - czy można używać? Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Ratchet & Clank Rift Apart odpowiadamy na pytanie czy w grze można korzystać z prawdziwych tarcz po to żeby zwiększyć możliwości defensywne bohaterów. Oprócz tego dowiecie się jak polegać na tarczach energetycznych.

W trakcie prowadzenia rozgrywki w grze Ratchet & Clank Rift Apart możecie kolekcjnować elementy pancerza, przy czym nie dodają one żadnych nowych pasków energii ani nie wydłużają paska zdrowia - Ratchet & Clank Rift Apart: Tarcze - czy można używać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W trakcie prowadzenia rozgrywki w grze Ratchet & Clank Rift Apart możecie kolekcjnować elementy pancerza, przy czym nie dodają one żadnych nowych pasków energii ani nie wydłużają paska zdrowia. Pozwalają one jedynie na odblokowywanie różnorakich pasywnych premii do statystyk, które od momentu pozyskania każdego fragmentu pancerza pozostają już z Wami do końca gry (tzn. nawet po zdjęciu danego elementu stroju).

W grze nie znajdziecie natomiast fizycznych tarcz, tzn. takich, które Ratchet i Rivet mogliby trzymać w prawej dłoni i się za nimi zasłaniać.

Pewnym pocieszeniem jest to, że możecie pozyskać broń pozwalającą na generowanie tarcz energetycznych - Ratchet & Clank Rift Apart: Tarcze - czy można używać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pewnym pocieszeniem jest to, że możecie pozyskać broń pozwalającą na generowanie tarcz energetycznych. Chodzi tu konkretnie o Opróżniacz próżniowy (Void Repulser), który po raz pierwszy staje się dostępny do zakupienia u Pani Zurkon w końcowej części pierwszej wizyty na planecie Savali - kosztuje on 17500 śrubek.

Opróżniacz próżniowy ma dwa główne tryby działania - Ratchet & Clank Rift Apart: Tarcze - czy można używać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Opróżniacz próżniowy ma dwa główne tryby działania. Wciśnięcie przycisku R2 do połowy generuje tarczę, która jest w stanie zatrzymywać wrogie ataki dystansowe. Musicie mieć jednak świadomość tego, że każdy zablokowany pocisk wyczerpuje energię (amunicję) Opróżniacza próżniowego. Obserwujcie zawsze mały pasek energii broni, dzięki czemu nie zaskoczy Was nagłe wyłączenie się opróżniacza i wystawienie bohatera na ataki przeciwników.

Opróżniacz próżniowy warto oczywiście dalej rozwijać dzięki wydawaniu rarytanium na ulepszenia broni - Ratchet & Clank Rift Apart: Tarcze - czy można używać? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Opróżniacz próżniowy warto oczywiście dalej rozwijać dzięki wydawaniu rarytanium na ulepszenia broni. Będziecie mogli dzięki temu m.in. zwiększyć zapas dostępnej energii.

Równie ważne jest awansowanie Opróżniacza próżniowego na 5 poziom dzięki częstemu korzystaniu z tej broni. Opróżniacz przeobrazi się dzięki temu w lepszą broń - Reaktor próżniowy (Void Reactor). Spowoduje to, że tarcza będzie mogła dodatkowo "przechowywać" zatrzymywane pociski i jest to symbolizowane przez fioletowe punkty pojawiające się na tarczy (przykład zaznaczony na obrazku). Zgromadzone w ten sposób pociski możecie odsyłać w stronę wrogów poprzez wciśnięcie przycisku R2 do końca.