Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Szybka podróż - czy jest? Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajdziecie odpowiedź na pytanie czy dostępna jest mechanika szybkiej podróży (Fast Travel). Dodatkowo zamieściliśmy informacje jak można przyśpieszać eksplorację powierzchni odwiedzanych planet i innych głównych lokacji.

W trakcie zaliczania kampanii w grze Ratchet & Clank Rift Apart bohaterowie odwiedzają przeróżne lokacje i nie brakuje wśród nich rozległych powierzchni planet - Ratchet & Clank Rift Apart: Szybka podróż - czy jest? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W trakcie zaliczania kampanii w grze Ratchet & Clank Rift Apart bohaterowie odwiedzają przeróżne lokacje i nie brakuje wśród nich rozległych powierzchni planet. Do zbadania mogą być np. pustkowia, bagna czy tereny leśne. Sprawia to, że dotarcie do wybranego celu podróży może zająć trochę czasu.

W grze przez większość czasu nie możecie niestety korzystać z mechaniki szybkiej podróży (Fast Travel) - Ratchet & Clank Rift Apart: Szybka podróż - czy jest? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W grze przez większość czasu nie możecie niestety korzystać z mechaniki szybkiej podróży (Fast Travel). Jedynie na wybranych planetach możecie odnajdywać portale podobne do tego z powyższego obrazka. Po ustawieniu się na portalu dowiecie się gdzie może on przenieść bohatera. Gra nie pozwala niestety wybrać miejsca docelowego. Portale działają w obie strony, tak więc możecie również powrócić do miejsca, w którym w danej lokacji po raz pierwszy użyliście szybkiej podróży.

1 - Ratchet & Clank Rift Apart: Szybka podróż - czy jest? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry
Pomimo braku łatwego dostępu do szybkiej podróży możecie na szczęście korzystać z kilku przydatnych technik, które są w stanie przyśpieszyć przemierzanie badanych obszarów - Ratchet & Clank Rift Apart: Szybka podróż - czy jest? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pomimo braku łatwego dostępu do szybkiej podróży możecie na szczęście korzystać z kilku przydatnych technik, które są w stanie przyśpieszyć przemierzanie badanych obszarów.

Począwszy od wizyty na planecie Sargasso możecie odnajdywać i dosiadać kreatury zwane chyżukami. Pomimo wyglądu nawiązującego do ślimaka są one w stanie znacząco przyśpieszyć podróż. Możecie nawet załączać "dopalacz" i odbijać się od ramp. Po utraceniu chyżuka możecie odnaleźć kolejne tego typu stworzenie lub gniazdo chyżuków i je z niego wypłoszyć.

2 - Ratchet & Clank Rift Apart: Szybka podróż - czy jest? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry
Po tym jak powrócicie na planetę Sargasso w dalszej części gry i zaliczycie poboczny quest niedaleko lądowiska statku kosmicznego pojawi się opcja dosiadania Trudi - wielkiego latającego stworzenia - Ratchet & Clank Rift Apart: Szybka podróż - czy jest? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po tym jak powrócicie na planetę Sargasso w dalszej części gry i zaliczycie poboczny quest niedaleko lądowiska statku kosmicznego pojawi się opcja dosiadania Trudi - wielkiego latającego stworzenia. Możecie latać na grzbiecie Trudi nad całą powierzchnią Sargasso. Niestety nie możecie lądować wszędzie tam, gdzie zapragniecie. Na mapie planety są wyznaczone miejsca do lądowania - po zbliżeniu się do każdego z nich trzeba wcisnąć Kółko żeby wylądować.

Trudi nie jest dostępna na innych planetach. Pojawia się ona wyłącznie na Sargasso.

Bardzo ważne znalezisko czeka Was na planecie Savali - to lotobuty, które automatycznie otrzymacie w wyniku awansów w głównej fabule - Ratchet & Clank Rift Apart: Szybka podróż - czy jest? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Bardzo ważne znalezisko czeka Was na planecie Savali - to lotobuty, które automatycznie otrzymacie w wyniku awansów w głównej fabule. Działają one na zasadzie wrotek / rolek z napędem odrzutowym. Bohater jest w stanie szybko przemieszczać się i możecie się jeszcze rozpędzać dzięki wciskaniu L2 lub R2.

Podczas używania lotobutów możecie odnajdywać płyty naciskowe, które pozwalają jeszcze bardziej się rozpędzić - Ratchet & Clank Rift Apart: Szybka podróż - czy jest? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Podczas używania lotobutów możecie odnajdywać płyty naciskowe, które pozwalają jeszcze bardziej się rozpędzić. Wiele tego typu platform zlokalizowanych jest przy rampach, dzięki czemu bohater możecie po wybiciu się bardzo daleko polecieć i np. wylądować na niedostępnej w inny sposób półce.

Odblokowane lotobuty pozostają już w wyposażeniu na stałe, tak więc będzie z nich mogła korzystać także Rivet. Ułatwią one Wam znacząco przemierzanie powierzchni planet w dalszej części kampanii.