Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Rozwój postaci i ulepszanie broni Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajdziecie informacje na temat rozwoju głównych postaci (Ratchet i Rivet) oraz ulepszania posiadanych broni. Wszystko to ma na celu zwiększanie skuteczności ataków bohaterów oraz ich szans przeżycia nawet w najtrudniejszych walkach.

Na osobnej stronie przewodnika po grze znajdziecie listę wszystkich broni nadających się do zakupienia lub odblokowania.

Awansowanie na kolejne poziomy doświadczenia

Główni bohaterowie gry - Ratchet oraz Rivet - mogą awansować na kolejne poziomy doświadczenia - Ratchet & Clank Rift Apart: Rozwój postaci i ulepszanie broni - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Główni bohaterowie gry - Ratchet oraz Rivet - mogą awansować na kolejne poziomy doświadczenia. Jedną z najważniejszych informacji jest to, że rozwój obu bohaterów jest wspólny. Będą oni zawsze mieli tyle samo XP, a także dysponowali takimi samymi fragmentami pancerza oraz broniami i ich ulepszeniami. W skrócie - nic nie "stracicie" po przełączeniu się z Ratcheta na Rivet i na odwrót.

Punkty doświadczenia możecie pozyskiwać przede wszystkim dzięki eliminowaniu przeciwników i więcej informacji na ten temat zamieściliśmy na stronie XP - jak zdobywać?. Nie powinniście unikać walk nawet jeśli gra pozwala przejść dalej bez eliminowania wrogów. Dodatkowo warto zawsze interesować się wszystkimi nowo odblokowywanymi walkami / wyzwaniami areny w Gastropubie.

Każdy awans na kolejny poziom wydłuża pasek zdrowia bohaterów o 10 punktów. Jest to bardzo duża premia szczególnie w początkowej fazie rozgrywki, gdyż rozpoczynając nową grę będziecie mieli właśnie 10 punktów (oznacza to, że pierwszy awans podwaja długość paska zdrowia). Jeśli nie unikaliście zbyt często walk, to w momencie kończenia gry bohaterowie powinni być na około 9 poziomie doświadczenia. Dłuższy pasek energii docenicie przede wszystkim podczas walk z bossami. Nawet jeśli Ratchet i Rivet otrzymają obrażenia od silnego ataku bossa, to będą mogli nadal skutecznie walczyć nie martwiąc się o to, że zaraz zginą.

Fragmenty pancerza i premie do statystyk

Możecie dążyć do otrzymywania bonusów do statystyk dzięki kolekcjonowaniu elementów pancerza - Ratchet & Clank Rift Apart: Rozwój postaci i ulepszanie broni - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Możecie dążyć do otrzymywania bonusów do statystyk dzięki kolekcjonowaniu elementów pancerza. W grze każdy zestaw pancerza składa się z trzech elementów - nakrycia głowy, korpusu i butów. Wszystkie przedmioty z tego samego zestawu oferują premię tego samego typu, przy czym dzięki zebraniu 2 lub 3 elementów bonus ten stanie się większy.

Nie musicie nosić elementów pancerza żeby powiązane z nimi premie były aktywne. Liczy się jedynie sam fakt odnalezienia danego fragmentu pancerza i od tego momentu pasywny bonus działa już przez cały czas. Elementy pancerza są znajdźkami w grze i opisaliśmy je razem z innymi sekretami w osobnym rozdziale Sekrety i znajdźki.

Oto lista możliwych premii do statystyk:

  1. zadawanie większych obrażeń w walce wręcz,
  2. otrzymywanie mniejszych obrażeń od podwładnych Nefariousa,
  3. gromadzenie większych ilości rarytanium,
  4. gromadzenie więcej XP,
  5. otrzymywanie mniejszych obrażeń od piratów,
  6. gromadzenie większych ilości śrubek,
  7. otrzymywanie mniejszych obrażeń od opryszków,
  8. otrzymywanie mniejszych obrażeń od wrogich kreatur.

Rozwijanie broni

Niemal wszystkie posiadane bronie (wyjątki to ŻUBR 8 oraz broń biała) możecie rozwijać - Ratchet & Clank Rift Apart: Rozwój postaci i ulepszanie broni - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Niemal wszystkie posiadane bronie (wyjątki to ŻUBR 8 oraz broń biała) możecie rozwijać. Dokonuje się tego poprzez regularne ich używanie. Za każdym razem gdy poprawnie zaatakujecie przeciwnika z wykorzystaniem danej broni otrzymacie dla niej XP.

Bronie mogą awansować na kolejne poziomy i odbywa się to całkowicie niezależnie od rozwijania głównych bohaterów. Awans broni odblokowuje nowe ulepszenia na jej drzewku rozwoju (więcej o tym w kolejnym podpunkcie). Rozwinięta broń może też zyskać nową nazwę oraz jakąś nową cechę powiązaną np. z tym w jaki sposób wystrzeliwuje pociski.

Podczas przechodzenia gry po raz pierwszy każdą broń możecie rozwinąć maksymalnie na 5 poziom. W trybie wyzwań (NG+) limit ten jest zwiększany do 10 poziomu, przy czym najpierw musicie zakupić broń Omega i dopiero wtedy możecie rozpocząć jej rozwijanie z poziomu 5 docelowo na poziom 10. Po tym jak rozwinęliście daną broń na maksymalny dozwolony poziom rozważcie częstsze korzystanie z innych broni z inwentarza żeby one też mogły gromadzić XP i być awansowane. Dopiero po tym jak całkowicie rozwiniecie wszystkie ulubione bronie warto rozważyć ograniczenie się do korzystania wyłącznie z nich.

Kupowanie ulepszeń do broni

Drugim sposobem udoskonalania posiadanych broni jest kupowanie ulepszeń u Pani Zurkon, czyli lokalnej handlarki, którą możecie spotkać na każdej z odwiedzanych w kampanii planet - Ratchet & Clank Rift Apart: Rozwój postaci i ulepszanie broni - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Drugim sposobem udoskonalania posiadanych broni jest kupowanie ulepszeń u Pani Zurkon, czyli lokalnej handlarki, którą możecie spotkać na każdej z odwiedzanych w kampanii planet. Do dokonywania zakupów zużywa się rarytanium, czyli niebieskie kryształy, które możecie zdobywać przede wszystkim dzięki starannej eksploracji okolicy.

Każda broń ma oddzielne drzewko rozwoju, które trzeba rozwijać od zera. Powoduje to, że powinniście w pierwszej kolejności ulepszać najlepsze bronie, tzn. takie, które mają największe siłę rażenia i takie, z których najczęściej korzystacie w trakcie walk. Nie będziecie w stanie szybko maksymalnie rozwinąć wszystkich broni, bo nie wystarczy Wam rarytanium.

Podczas ulepszania broni zwracajcie szczególną uwagę na złote komórki na drzewku rozwoju, które oferują duże premie do statystyk broni lub dodają ich nowe cechy. Nie kupuje się ich za rarytanium. W celu ich odblokowania musicie zakupić wszystkie otaczające je "zwykłe" komórki. Dobrze jest o tym pamiętać od samego początku i dążyć do kupowania ulepszeń sąsiadujących ze złotymi komórkami. Dopiero po odblokowaniu tych bonusów dokończcie rozwijanie broni dzięki temu dokupieniu pozostałych zwykłych ulepszeń.

W trybie NG+ drzewka ulepszania broni mogą się dalej rozrosnąć. Stanie się tak jednak dopiero po tym jak zakupicie wersję Omega danej broni.