Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Mam problem z zagadką - co zrobić? Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika podpowiadamy co najlepiej zrobić po wystąpieniu problemu z rozwiązaniem zagadki logicznej w grze Ratchet & Clank Rift Apart. Kłopoty z ustaleniem rozwiązania zagadki Clanka lub Usterki mogą teoretycznie utrudniać postępy w grze, również w głównym wątku fabularnym wymaganym do odblokowania zakończenia przygody.

W Ratchet & Clank Rift Apart pojawiają się 2 główne rodzaje zagadek logicznych, na których możecie się na dłużej zaciąć - Ratchet & Clank Rift Apart: Mam problem z zagadką - co zrobić? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W Ratchet & Clank Rift Apart pojawiają się 2 główne rodzaje zagadek logicznych, na których możecie się na dłużej zaciąć.

Pierwszy rodzaj zagadek to sceny w przestrzeni między wymiarami, w której grywalnymi postaciami są Clank oraz Kit. Za każdym razem musicie rozwiązać 3 łamigłówki pod rząd. Waszym zadaniem jest pokierowanie biegnącymi projekcjami do miejsca zwanego meta-terminalem. Odbywa się to poprzez pozyskiwanie kul / sfer o różnym działaniu, np. wzmacniającym albo katapultującym postacie. Musicie umieszczać kule we właściwych interaktywnych slotach po to żeby docelowo wymagaja liczba projekcji dotarła do meta-terminalu i odblokowała wyjście.

Drugi rodzaj zagadek to sceny, w których steruje się miniaturową maszyną - Usterką (Glitch) - Ratchet & Clank Rift Apart: Mam problem z zagadką - co zrobić? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Drugi rodzaj zagadek to sceny, w których steruje się miniaturową maszyną - Usterką (Glitch). W przypadku tych zagadek Waszym dążeniem jest zawsze niszczenie gniazd wrogich wirusów komputerowych. Mogą się pojawiać dodatkowe utrudnienia np. w postaci konieczności unikania wrogich ataków czy wyłączania pól ochronnych osłaniających niektóre gniazda. Ułatwieniem jest natomiast to, że sterowana postać potrafi chodzić po wybranych ścianach i sufitach, dzięki czemu pojawia się możliwość omijania przeszkód i docierania w nowe miejsca.

Istotną informacją jest to, że zaliczanie zagadek w Ratchet & Clank Rift Apart jest opcjonalne - Ratchet & Clank Rift Apart: Mam problem z zagadką - co zrobić? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Istotną informacją jest to, że zaliczanie zagadek w Ratchet & Clank Rift Apart jest opcjonalne. Możecie je pomijać wybierając odpowiednią opcję z menu pauzy. Na taki krok radzimy decydować się jedynie w ostateczności, tzn. jeśli zupełnie nie potraficie sobie poradzić z zagadką i nie chcecie korzystać ze wsparcia ze strony solucji.

Wszystkie zagadki omówiliśmy w naszym opisie przejścia gry Ratchet & Clank Rift Apart. Każdy rodzaj zagadek pojawia się kilka razy na przestrzeni całej gry:

  1. Pierwszą zagadkę spośród tych dotyczących Clanka i Kit opisaliśmy na stronie Zbadanie anomalii i dotarcie do kryjówki Rivet - to jeden z kroków do wykonania na planecie Sargasso.
  2. Pierwszą zagadkę spośród tych dotyczących Usterki opisaliśmy na stronie Zbadanie posągu Nefariousa - to jeden z kroków do wykonania w Nefarious City.