Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Wyłączenie reaktora - solucja Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajduje się druga część opisu przejścia Viceron i więzienia Zordoom. Z naszej solucji dowiecie się m.in. jak dotrzeć do celi z Ratchetem i Kit, a także jak doprowadzić do wyłączenia reaktora i uwolnienia przetrzymywanych więźniów.

Podążanie za celą Ratcheta (Follow Ratchet's cell)

Po tym jak złapiecie się zaczepu na celi Ratcheta i Kit dotrzecie do nowej, centralnej części mapy - Ratchet & Clank Rift Apart: Wyłączenie reaktora - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po tym jak złapiecie się zaczepu na celi Ratcheta i Kit dotrzecie do nowej, centralnej części mapy. Będziecie musieli na nowo rozpocząć zmagania dotyczące uratowania 2 pozostałych bohaterów.

Możecie rozejrzeć się po okolicy za skrzynkami i rarytanium lub od razu dotrzeć do dużej bramy. W celu otwarcia jej musicie trafić z znajdujący się obok niej duży przycisk.

Po wkroczeniu do sali z reaktorem spodziewajcie się napotkania nowych wrogów i tradycyjnie najwięcej uwagi poświęcajcie na sprawne eliminowanie wrogich snajpobotów po to żeby uniemożliwiać im udane ataki laserowe - Ratchet & Clank Rift Apart: Wyłączenie reaktora - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po wkroczeniu do sali z reaktorem spodziewajcie się napotkania nowych wrogów i tradycyjnie najwięcej uwagi poświęcajcie na sprawne eliminowanie wrogich snajpobotów po to żeby uniemożliwiać im udane ataki laserowe.

Po walkach skorzystajcie z mostu energetycznego żeby udać się na zachód i wkroczyć do bloku więziennego, w którym przetrzymywani są VIP-owie. Z rozmowy z więzionymi bohaterami dowiecie się o konieczności sabotowania reaktora.

Sabotowanie reaktora (Shut down the reactor)

Zacznijcie od rozprawienia się ze wszystkimi maszynami Nefariousa przebywającymi w zachodnim bloku więzienia - Ratchet & Clank Rift Apart: Wyłączenie reaktora - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Zacznijcie od rozprawienia się ze wszystkimi maszynami Nefariousa przebywającymi w zachodnim bloku więzienia.

Po wygraniu wszystkich walk opcjonalnie możecie wdrapać się na górny poziom południowej części pomieszczenia. Obok cel z więźniami możecie odnaleźć pokazany na obrazku fragment pancerza, który nie jest w żaden dodatkowy sposób zabezpieczony przed zabraniem go.

Wyruszcie dalej na zachód - Ratchet & Clank Rift Apart: Wyłączenie reaktora - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Wyruszcie dalej na zachód. W pobliżu znajdziecie nowy sklep Pani Zurkon, przy czym ponownie nie liczcie na żadne nowe bronie w jej ofercie.

W okolicy znajdziecie również ostatnią kieszeń wymiarową, która zakłada pokonanie toru przeszkód z pomocą ze strony chyżuków. Zaliczenie całej trasy pozwoli Wam wejść w posiadanie kolejnego fragmentu pancerza.

Po opuszczeniu kieszeni wymiarowej przejdźcie na zachodnią platformę i następnie skręćcie na północ - Ratchet & Clank Rift Apart: Wyłączenie reaktora - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po opuszczeniu kieszeni wymiarowej przejdźcie na zachodnią platformę i następnie skręćcie na północ. W trakcie przeprawy musicie skorzystać z mechanik chwytania się zaczepów, przyciągania do szczelin i biegania po ścianach. W przypadku używania liny pamiętajcie o tym żeby się zawsze dobrze rozbujać przed wykonaniem skoku.

Znajdziecie się na półce obok pomieszczenia z konsolą sterowania reaktorem - Ratchet & Clank Rift Apart: Wyłączenie reaktora - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Znajdziecie się na półce obok pomieszczenia z konsolą sterowania reaktorem. W miejscu z obrazka użyjcie broni białej żeby zniszczyć kratkę z wentylatorem.

Po wkroczeniu do biura naczelnika (Warden's Office) wejdźcie w interakcję z tutejszą konsolą sterowania.

Powrót do sekcji VIP-ów (Return to the V.I.P. Section)

Sabotowanie reaktora doprowadzi do zainicjowania nowej większej bitwy z oddziałami Nefariousa - Ratchet & Clank Rift Apart: Wyłączenie reaktora - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Sabotowanie reaktora doprowadzi do zainicjowania nowej większej bitwy z oddziałami Nefariousa. Wykorzystujcie całą dostępną przestrzeń do unikania ich ataków. W przypadku większych grup rozważcie użycie np. wyrzutni rakiet. Tak jak zawsze możecie też sobie pomagać przyzywaniem na pole bitwy własnych sojuszników.

Spodziewajcie się przybywania kolejnych wrogów przez szczeliny. Najlepiej trzymać się od nich z daleka żeby nie zostać nagle otoczonym przez wrogów.

Po zakończonych walkach wyruszcie w stronę oznaczonego przez grę przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart: Wyłączenie reaktora - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po zakończonych walkach wyruszcie w stronę oznaczonego przez grę przejścia. W głównym pomieszczeniu bloku więziennego toczą się kolejne walki i wykorzystujcie to, że nie wszyscy napotykani tu wrogowie zainteresują się od razu atakowaniem Rivet.

Warto zbadać okoliczne cele, które są teraz otwarte i możecie tego dokonać jeszcze przed rozpoczęciem walk lub dopiero po ich zakończeniu - Ratchet & Clank Rift Apart: Wyłączenie reaktora - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Warto zbadać okoliczne cele, które są teraz otwarte i możecie tego dokonać jeszcze przed rozpoczęciem walk lub dopiero po ich zakończeniu. Oprócz skrzynek i rarytanium odnajdziecie dzięki temu również złotą śrubkę (jest ona w celi, w której więzieni byli Mortowie).

Do kolejnych walk dojdzie w dużej okrągłej sali z wyłączonym reaktorem - Ratchet & Clank Rift Apart: Wyłączenie reaktora - solucja - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Do kolejnych walk dojdzie w dużej okrągłej sali z wyłączonym reaktorem. Podczas staczania walk w tej lokacji unikajcie przypadkowego spadnięcia w przepaść. Możecie też polegać na szczelinach żeby bezpieczniej przyciągać się do sąsiednich półek.

Pomimo otrzymania nowego celu misji powiązanego z Ratchetem nie musicie się przesadnie śpieszyć. Na bieżąco eliminujcie kolejnych wrogów z tej sali i podążajcie ścieżką, która zakłada przyciąganie się do kolejnych szczelin.