Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajduje się trzecia część opisu przejścia eksploracji Nefarious City. Dowiecie się jak działają umiejętności Widmowego pędu i biegania po ścianach oraz jak z nich korzystać, jak poprawnie badać nowe lokacje w mieście w towarzystwie Widma oraz jak ochraniać Widmo podczas bitwy na dachu.

Widmowy pęd - opcjonalna eksploracja miasta

W momencie doścignięcia Widma otrzymacie od zaprzyjaźnionego NPC-a ulepszenie rękawicy, dzięki któremu Ratchet (oraz Rivet z późniejszych etapów gry) otrzyma na stałe dostęp do zdolności Widmowy pęd - Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W momencie doścignięcia Widma otrzymacie od zaprzyjaźnionego NPC-a ulepszenie rękawicy, dzięki któremu Ratchet (oraz Rivet z późniejszych etapów gry) otrzyma na stałe dostęp do zdolności Widmowy pęd. Ma ona kilka zastosowań i odblokuje Wam również dostęp do nowych obszarów w Nefarious City, które nie mogliście wcześniej zbadać. O ile nie chcecie skupić się na postępach w głównej fabule warto powrócić do odwiedzanych wcześniej obszarów miasta.

Jedynym z unikalnych zastosowań Widmowego pędu jest możliwość przenikania przez pionowe bariery energetyczne. Po zbliżeniu się do bariery wciśnijcie Kółko żeby przez nią "przelecieć". Pozwoli to Wam powrócić do głównej części targowiska.

Przenikanie przez bariery przyda się również na samym targowisku - Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Przenikanie przez bariery przyda się również na samym targowisku. W miejscu z powyższego obrazka możecie użyć tej akcji żeby uzyskać dostęp do składziku z dużą ilością rarytanium i zwykłych zapasów.

1 - Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry
Drugie unikalne zasotoswanie ulepszenia rękawicy to możliwość biegania po ścianach, a konkretnie po pionowych płytach ze strzałkami - Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Drugie unikalne zasotoswanie ulepszenia rękawicy to możliwość biegania po ścianach, a konkretnie po pionowych płytach ze strzałkami. Akcji tej możecie użyć w dwóch miejscach:

  1. Powróćcie w okolice miejsca gdzie rozpoczynaliście eksplorację Nefarious City, czyli na wyższą półkę (jeździ tam winda). W lokacji z obrazka 1 możecie wykonać skok i następnie przebiec po ścianie. Pozwoli to Ratchetowi dotrzeć do złotej śrubki (znajdźki) i innych skarbów.
  2. Powróćcie do drugiej hali fabryki (opcjonalnej lokacji sąsiadującej z targowiskiem). W miejscu z obrazka 2 możecie przebiec po prawej ścianie i dotrzeć do dużego składu rarytanium.

Podróż z Widmem (Follow the Phantom)

Niezależnie od tego czy zajęliście się opcjonalną eksploracją czy też nie musicie wznowić zmagania w miejscu, w którym Ratchet doścignął wcześniej Widmo - Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Niezależnie od tego czy zajęliście się opcjonalną eksploracją czy też nie musicie wznowić zmagania w miejscu, w którym Ratchet doścignął wcześniej Widmo. Użyjcie Widmowego pędu żeby przeniknąć przez tutejszą barierę energetyczną. Pozwoli to Wam rozpocząć podróż w towarzystwie zaprzyjaźnionego NPC-a.

Kierujcie się za Widmem na południe - Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Kierujcie się za Widmem na południe. Wkrótce po raz pierwszy zmuszeni zostaniecie do wykonania Widmowego pędu w powietrzu (Phantom Air Dash) - ma to na celu omijanie większych przepaści. Jest to na szczęście łatwy manewr. Rozpocznijcie od wykonania pojedynczego lub podwójnego skoku i następnie wciśnijcie Kółko w locie. Z akcji tej warto oczywiście korzystać z własnej inicjatywy także w dalszej części gry po to żeby zmniejszać ryzyko spadnięcia w przepaść.

Dalsza część przeprawy zakłada przebiegnięcie po kilku ścianach - Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Dalsza część przeprawy zakłada przebiegnięcie po kilku ścianach. Jeśli nie używaliście jeszcze tej opcji, to warto przypomnieć, że po doskoczeniu do ściany ze strzałkami musicie przytrzymać przycisk X.

Nieco dalej ponownie pomóżcie sobie widmowym pędem w locie żeby nie spaść w przepaść. Nie musicie się śpieszyć i możecie po drodze badać okolicę, ale nie znajdziecie żadnych unikalnych sekretów. Docelowo dotrzecie na dachy (Highrise Rooftops).

Spotkanie się z Widmem na dachu (Meet Phantom on the Rooftop)

Są dwie różne ścieżki prowadzące na dach i jedna z nich zakłada dodatkowe przebiegnięcie po ścianie - Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Są dwie różne ścieżki prowadzące na dach i jedna z nich zakłada dodatkowe przebiegnięcie po ścianie. Wybór ścieżki nie odgrywa żadnej roli, gdyż docelowo dotrzecie w to samo miejsce.

Kontynuujcie podróż i rozprawiajcie się po drodze z wrogimi maszynami. Pilnujcie się w miejscach podobnych do tego z dołączonego obrazka - trzeba w nich po przebiegnięciu po ścianie odbić się od niej i przytrzymać w locie L1 żeby złapać się pobliskiego zaczepu.

Wkrótce dotrzecie do miejsca, w którym ponownie rozstawiła się Pani Zurkon - Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Wkrótce dotrzecie do miejsca, w którym ponownie rozstawiła się Pani Zurkon. Po raz pierwszy udostępniona zostanie mechanika ulepszania broni i będziecie ją mogli przetestować bez żadnych zobowiązań na przedmiocie powiązanym z samouczkiem. Oto główne założenia:

  1. Do odblokowywania ulepszeń wykorzystywane są kryształy rarytanium, które możecie odnajdywać podczas przechodzenia gry.
  2. Większość ulepszeń do odblokowania to zwykłe ulepszenia, które w niewielkim stopniu mogą poprawić statystyki broni.
  3. Na drzewku rozwoju są też złote komórki, które oferują bardziej wartościowe ulepszenia. Żeby je odblokować musicie zakupić wszystkie otaczające je zwykłe (tzn. białe) komórki.
  4. Dostępność ulepszeń do zakupu jest uzależniona od aktualnego poziomu broni. Musicie levelować bronie poprzez częste używanie ich jeśli chcecie kupować nowe ulepszenia.

Więcej informacji i porad znajdziecie na stronie Rozwój postaci i ulepszanie broni w naszym przewodniku po grze.

Pani Zurkon powinna wystawić też po raz pierwszy na sprzedaż Zderzacz negatronów za 5000 śrubek - Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Pani Zurkon powinna wystawić też po raz pierwszy na sprzedaż Zderzacz negatronów za 5000 śrubek. Jeśli tylko możecie sobie pozwolić na zakup, to jak najszybciej odblokujcie tę broń. Strzela ona potężnymi pociskami energetycznymi, które mogą skutecznie osłabiać grupy przeciwników, jak i pojedynczych silnych wrogów. To jedna z najlepszych broni do rozgrywania dużych starć oraz pojedynków z bossami.

Po załatwieniu wszystkich spraw skorzystajcie z windy podróżującej na dach.

Ochranianie Widma (Protect the Phantom)

Tytuł nowego celu misji może być dość mylący, bo nie musicie martwić się o Widmo i o to, że sojusznik zostanie pokonany - Ratchet & Clank Rift Apart: Podążanie za Widmem - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Tytuł nowego celu misji może być dość mylący, bo nie musicie martwić się o Widmo i o to, że sojusznik zostanie pokonany. Waszym zadaniem jest po prostu rozprawienie się ze wszystkimi przeciwnikami obecnymi na dachu i jest to niestety dość liczna grupa.

Dobrym pomysłem jest korzystanie w tej bitwie ze Zderzacza negatronów (jeśli go zakupiliście) do łatwego atakowania i niszczenia większych maszyn. Trzymajcie się z dala od fioletowego zbiornika i w razie potrzeby pomagajcie sobie przyciąganiem się do górnych szczelin. Możecie dzięki nim szybko oddalać się od wrogów oraz docierać do skrzynek z zapasami. Po wygranej bitwie otrzymacie miniaturowego mecha Glitch, zaś Widmo zostanie porwany przez maszyny.