Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Pływanie - czy jest w grze? Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Ratchet & Clank Rift Apart zamieściliśmy informacje czy można pływać w grze. Dodatkowo znajdziecie wyjaśnienia jak pokonywać duże akweny wodne oraz czy można nurkować.

1 - Ratchet & Clank Rift Apart: Pływanie - czy jest w grze? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry
Bohaterowie gry teoretycznie potrafią pływać, ale w większości sytuacji jest to bardzo niebezpieczne lub wręcz niemożliwe - Ratchet & Clank Rift Apart: Pływanie - czy jest w grze? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Bohaterowie gry teoretycznie potrafią pływać, ale w większości sytuacji jest to bardzo niebezpieczne lub wręcz niemożliwe. W pełni bezpiecznie możecie poruszać się jedynie po płytkich zbiornikach (np. sięgających do kostek), po których bohater po prostu przebiegnie bez rozpoczynania pływania.

W przypadku głębszych zbiorników wskoczenie do wody może być równoznaczne z tym, że bohater zacznie automatycznie tonąć (tak jest m.in. na planecie Sargasso) lub że szybko zostanie pożarty przez pływające w wodzie mięsożerne ryby. Co ciekawe utonięcie lub pożarcie postaci nie wiąże się z koniecznością restartu w ostatim punkcie kontrolnym. Poiwnniście zostaniecie po prostu przywróceni na brzeg.

W niektórych lokacjach z głęboką wodą pojawiają się okazje żeby odnajdywać np - Ratchet & Clank Rift Apart: Pływanie - czy jest w grze? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W niektórych lokacjach z głęboką wodą pojawiają się okazje żeby odnajdywać np. małe wysepki, interaktywne zaczepy do złapania się i rozbujania albo pontony, od których można się odbijać. Może to być pomocne w przejściu przez daną lokację.

Gra w kilku miejscach pozwoli swobodnie pływać - miejsce z powyższego obrazka dotyczy planety Ardolis odwiedzanej w dalszej fazie kampanii - Ratchet & Clank Rift Apart: Pływanie - czy jest w grze? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Gra w kilku miejscach pozwoli swobodnie pływać - miejsce z powyższego obrazka dotyczy planety Ardolis odwiedzanej w dalszej fazie kampanii.

Dużym ułatwieniem jest to, że na planetach z dużą ilością wody (np - Ratchet & Clank Rift Apart: Pływanie - czy jest w grze? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Dużym ułatwieniem jest to, że na planetach z dużą ilością wody (np. Sargasso) jest szansa odnajdywania chyżuków - istoty te mogą z dużą szybkością przemieszczać się po wodzie. Wykorzystywanie chyżuków jest najlepszym sposobem na podróżowanie pomiędzy lokacjami przedzielonymi rozległymi akwenami wodnymi.

Podczas używania chyżuków pamiętajcie o tym, że po zeskoczeniu z przyjaznej istoty niekoniecznie od razu znajdziecie kolejnego chyżuka. Starajcie się przed zakończeniem przejażdżki upewnić się czy będziecie mogli łatwo powrócić do głównych lokacji lub odnaleźć gniazdo chyżuków.

W grze nie ma opcji nurkowania w dowolnie wybranym miejscu - Ratchet & Clank Rift Apart: Pływanie - czy jest w grze? - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W grze nie ma opcji nurkowania w dowolnie wybranym miejscu. Należy jednak zaznaczyć, że na jednej z planet z dalszej części gry pojawia się na krótką chwilę opcja podróżowania po dnie morskim. Obowiązują wtedy bardzo zbliżone zasady do korzystania z magnetycznych ścieżek - bohater jest "przyklejony" do dna i może jedynie w ograniczonym zakresie przeskakiwać pomiędzy sąsiędnimi ścieżkami.

W trakcie eksploracji głębin pojawia się konieczność eliminowania potworów i można m.in. odnajdywać sekrety. Nie ma natomiast ograniczeń jak długo bohater może przebywać pod wodą. Możecie swobodnie powracać do podwodnego obszaru.