Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Wszystkie sekrety - lista Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ratchet & Clank Rift Apart znajduje się lista wszystkich sekretów i znajdziek nadających się do odblokowania. Dowiecie się jakie znajdźki można zdobywać, gdzie rozglądać się za sekretami oraz jak zbadać wszystkie główne planety w 100%.

Główne sekrety - złote śrubki, szpiegoboty, fragmenty pancerza

Odnajdywanie głównych znajdziek gry opisaliśmy lokacjami, w których są one odnajdywane. Nie musicie starać się od razu zaliczyć daną lokację w 100%. Możecie (a w niektórych przypadkach musicie) powrócić na daną planetę w dalszej fazie kampanii po to żeby dokończyć jej eksplorację i zdobywanie jej sekretów.

 1. Nefarious City - do zdobycia są 3 złote śrubki, 1 szpiegobot i 1 fragment pancerza
 2. Sargasso - do zdobycia są 3 złote śrubki, 1 szpiegobot i 4 fragmenty pancerza
 3. Chmura Szczątków Scarstu - do zdobycia są 3 złote śrubki, 2 szpiegoboty i 5 fragmentów pancerza
 4. Savali - do zdobycia są 3 złote śrubki, 1 szpiegobot i 6 fragmentów pancerza
 5. Blizar Prime - do zdobycia są 3 złote śrubki, 1 szpiegobot i 2 fragmenty pancerza
 6. Torren IV - do zdobycia są 2 złote śrubki, 1 szpiegobot i 1 fragment pancerza
 7. Cordelion - do zdobycia są 3 złote śrubki, 1 szpiegobot i 1 fragment pancerza
 8. Ardolis - do zdobycia są 2 złote śrubki, 1 szpiegobot i 2 fragmenty pancerza
 9. Viceron - do zdobycia są 3 złote śrubki, 1 szpiegobot i 2 fragmenty pancerza

Inne sekrety

 1. Broń ostateczna ŻUBR (RYNO) - możecie ją odblokować po odnalezieniu 10 szpiegobotów
 2. Misie (CraiggerBear) - do odnalezienia jest 9 pluszaków

Szukanie znajdziek - informacje wstępne

1 - Ratchet & Clank Rift Apart: Wszystkie sekrety - lista - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry
 1. Na każdej z odwiedzanych planet natraficie na 3 główne odmiany znajdziek - są to złote śrubki, szpiegoboty i fragmenty pancerza. Na ekranie mapy dowiecie się ile sekretów jest w sumie do odnalezienia i ile zdołaliście już zlokalizować.
 2. Każda zdobyta złota śrubka oferuje jakąś unikalną nagrodę. Mogą to być np. nowe wersje kolorystyczne używanych broni, nowe opcje dla trybu fotograficznego, a nawet kody na nieśmiertelność i nieskończoną ilość amunicji. Możecie przeglądać i uaktywniać te nagrody w menu przedmiotów do zebrania. Do znalezienia jest w sumie 25 złotych śrubek.
 3. Szpiegoboty zawierają plany do stworzenia ostatecznej broni. Po odnalezieniu wszystkich szpiegobotów możecie spotkać się z Panią Zurkon i odblokować tę broń - opisaliśmy to na osobnej stronie ŻUBR - Broń ostateczna. Do znalezienia jest w sumie 10 szpiegobotów.
 4. Odnajdywane fragmenty pancerza gwarantują pasywne premie do statystyk, które działają nawet jeśli sterowana postać nie korzysta z odnalezionego przedmiotu. Są one w rezultacie dobrym sposobem na wzmacnianie Ratcheta i Rivet. Każdy zestaw elementu pancerza składa się z hełmu, korpusu i butów. Do znalezienia są w sumie 24 elementy pancerza.
 5. Do poradnika dołączyliśmy wysokiej jakości mapy planet. Są na nich zaznaczone wszystkie złote śrubki, szpiegoboty i fragmenty pancerza. Powinno to ułatwić Wam odnajdywanie tych sekretów.
2 - Ratchet & Clank Rift Apart: Wszystkie sekrety - lista - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry
 1. Jedną z dodatkowych kategorii sekretów są pluszowe misie (CraiggerBear). Możecie je odnajdywać w trakcie przechodzenia gry i powiązane są one z jednym z trofeów. Do znalezienia jest ich w sumie 9 i miejsca ich odnajdywania opisaliśmy na osobnej stronie Misie.
 2. Druga dodatkowa kategoria sekretów to lule (Lorbs), które odnajduje się wyłącznie na planecie Savali. Jest ich w sumie 12 i są powiązane z opcjonalnym questem. Dzięki zajmowaniu się poboczną misją możecie odblokować 3 fragmenty pancerza na Savali. Lokalizacje lul opisaliśmy na stronie Zdobycie wiedzy lombaków w naszej solucji.
 3. Do sekretów nie są wliczane kryształy rarytanium, ale mimo wszystko warto je na bieżąco kolekcjonować po to żeby móc ulepszać dzięki nim bronie u Pani Zurkon.
 4. Główne sekrety w grze są domyślnie ukryte i dopiero po dostatecznym zbliżeniu się do nich pojawiają się na mapie ich ikony. Możecie to odmienić wchodząc w posiadanie gadżetu o nazwie Mapotron, który jest w stanie oznaczać znajdźki nawet z nieodwiedzonych obszarów. Sposób pozyskania tego gadżetu omówiliśmy na stronie Lokalizator znajdziek (Mapotron) - jak zdobyć? w rozdziale FAQ.