Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ratchet & Clank Rift Apart: Parada - solucja, opis przejścia Ratchet & Clank Rift Apart poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika znajdziecie opis przejścia prologu gry Ratchet & Clank Rift Apart. Dowiecie się jak wykonać wszystkie wymagane czynności w ramach brania udziału w paradzie na planecie Corson V, a także jak dotrzeć do miejsca pojawienia się doktora Nefariousa i jego zbirów.

Dotarcie na przód parady (Travel to the front of the parade)

W prologu steruje się postacią Ratcheta, któremu towarzyszy Clank - Ratchet & Clank Rift Apart: Parada - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W prologu steruje się postacią Ratcheta, któremu towarzyszy Clank. Dotrzyjcie do miejsca, w którym można zabrać klucz francuski - to podstawowa broń biała Ratcheta do wyprowadzania ataków w walce wręcz.

Po ustawieniu się na małej platformie zostaniecie przetransportowani w nowe miejsce. Począwszy od tej lokacji możecie używać broni białej do niszczenia skrzynek - mogą one skrywać śrubki (lokalną walutę), ale w dalszej części gry zdobędziecie też w ten sposób zdrowie i amunicję. Dodatkowo po drodze możecie użyć klucza francuskiego na działkach w celu wystrzelenia konfeti.

Kontynuujcie liniowy przemarsz - Ratchet & Clank Rift Apart: Parada - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Kontynuujcie liniowy przemarsz. Do doskakiwania do wyżej położonych półek wymagany jest podwójny skok - będąc w locie musicie ponownie wcisnąć X.

Po dotarciu do płyty naciskowej musicie wykonać po raz pierwszy uderzenie wręcz z podskoku (Melee Slam) - musicie podskoczyć (nie ruszając się z miejsca) i w locie wcisnąć Kwadrat żeby użyć broni białej. W dalszej fazie gry tego typu ataki mogą pomagać m.in. w szybszym rozbijaniu grup skrzynek albo atakowaniu słabszych przeciwników.

Ustawcie się na kolejnej okrągłej platformie - Ratchet & Clank Rift Apart: Parada - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Ustawcie się na kolejnej okrągłej platformie. Po zaliczeniu przejażdżki musicie rzucić bronią białą w dużą tarczę - należy w tym celu przytrzymać przycisk celowania (L2) i po zwróceniu się w stronę tarczy wcisnąć Kwadrat. Akcja ta może przydawać sie w dalszych etapach do atakowania przeciwników na odległość, a także do rozbijania interaktywnych przedmiotów bez konieczności podchodzenia do nich.

Pokonanie opryszków (Defeat the Goons-4-Less)

W kolejnej lokacji znajdziecie pierwszą broń palną - Wielostrzał - Ratchet & Clank Rift Apart: Parada - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W kolejnej lokacji znajdziecie pierwszą broń palną - Wielostrzał. Broń ta najbardziej przypomina pistolet maszynowy. Warto od razu poniszczyć okoliczne skrzynki żeby uzupełnić amunicję. Uważajcie na czerwone skrzynie, które eksplodują. W przyszłości niszczcie je na odległość i najlepiej dopiero gdy ustawią się obok nich przeciwnicy.

Gra pozwoli Wam od razu przetestować nową broń - możecie ostrzelać statki blargów. Pojawią się też zbiry. Atakujcie opryszków na odległość lub zbliżajcie się do nich i korzystajcie z broni białej. Po walkach skorzystajcie z nowej ruchomej platformy.

Po krótkiej cut-scence rozpoczniecie pierwszy przejazd na szynie - Ratchet & Clank Rift Apart: Parada - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po krótkiej cut-scence rozpoczniecie pierwszy przejazd na szynie. W trakcie grindowania starajcie się omijać zbliżające się przeszkody wykonując nad nimi podwójne skoki. Zderzanie się z nimi nie będzie w prologu karane, ale w dalszej części kampanii można w ten sposób doprowadzić do utraty bohatera.

W kolejnej części parady będziecie mogli przetestować działanie magnebutów znanych z poprzednich gier z serii Ratchet & Clank - Ratchet & Clank Rift Apart: Parada - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W kolejnej części parady będziecie mogli przetestować działanie magnebutów znanych z poprzednich gier z serii Ratchet & Clank. Pozwalają one przyczepiać się do błyszczących metalowych powierzchni i podróżować po nich np. do góry nogami bez ryzyka spadnięcia w przepaść.

W trakcie zaliczania tej sekcji musicie równolegle rozprawiać się z kolejnymi przeciwnikami.

Magnetyczna ścieżka doprowadzi Was do pierwszego sznura (Tether) - Ratchet & Clank Rift Apart: Parada - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Magnetyczna ścieżka doprowadzi Was do pierwszego sznura (Tether). Są to obiekty o podobnym działaniu do punktów zaczepów. Możecie wciskać lub przytrzymywać L1 żeby się ich łapać. W tym konkretnym przypadku załączy się od razu cut-scenka, aczkolwiek niektóre zaczepy z dalszej części gry pozwalają zacząć się na nich bujać po to żeby dalej polecieć.

W kolejnej lokacji możecie przedstawać umiejętność odbijania się i w tym przypadku będą to ogromne balony - Ratchet & Clank Rift Apart: Parada - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

W kolejnej lokacji możecie przedstawać umiejętność odbijania się i w tym przypadku będą to ogromne balony. Pamiętajcie o tym, że w locie może dodatkowo wciskać X żeby wykonać podwójne skoki i polecieć dalej. Może to zmniejszać ryzyko spadnięcia w przepaść.

Po wylądowaniu na małej plaży bądźcie gotowi do stoczenia kolejnych walk i pamiętajcie o możliwości celowania w czerwone obiekty żeby w odpowiednich momentach je detonować - Ratchet & Clank Rift Apart: Parada - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Po wylądowaniu na małej plaży bądźcie gotowi do stoczenia kolejnych walk i pamiętajcie o możliwości celowania w czerwone obiekty żeby w odpowiednich momentach je detonować.

Dotrzecie do miejsca, w którym po raz pierwszy trzeba poszybować (Glide) na niższą platformę. Po odbiciu się przytrzymajcie X żeby aktywować tę zdolność. Ma ona w grze dwa warianty - polegania na śmigle Clanka lub używania dopalaczy w butach. W obu przypadkach efekty działania są jednak identyczne.

Mini-boss - Desantowiec opryszków (Goon Dropship)

Na większej platformie przystąpicie do nowych walk - Ratchet & Clank Rift Apart: Parada - solucja, opis przejścia - Ratchet & Clank Rift Apart - poradnik do gry

Na większej platformie przystąpicie do nowych walk. Pozostawajcie w ciągłym ruchu i ponownie wykorzystujcie okazje gdy przeciwnicy ustawią się obok czerwonych wybuchowych skrzynek.

W bitwie tej weźmie udział mini-boss - Desantowiec opryszków (Goon Dropship). Walka ta nie jest bardzo trudna. Prowadźcie ciągły ostrzał z Wielostrzału i rozbijajcie skrzynki jeśli zabraknie Wam amunicji. Dużo poruszajcie się żeby nie był łatwym celem. Szybko atakujcie też pojawiające się posiłki, najlepiej zanim na dobre przystąpią do walk. Po wygranej bitwie dokończcie przemarsz do miejsca wyświetlenia filmu przerywnikowego z pojawienia się Dr. Nefariousa.