Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Skradanie się w Assassin's Creed Syndicate poradnik Assassin's Creed: Syndicate

Podczas większości zadań będziesz operował na zastrzeżonym terenie, na którym wykrycie automatycznie spowoduje konieczność walki, a czasami desynchronizację. Ze względu na charakter rozgrywki w wielu przypadkach walki można uniknąć poprzez ciche przemieszczanie się i eliminowanie bądź omijanie wrogów.

Skradający się asasyn nie robi wrażenia na pobliskim tłumie. - Skradanie się w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Skradający się asasyn nie robi wrażenia na pobliskim tłumie.

Aby rozpocząć skradanie musisz przejść w tryb temu odpowiadający (odpowiedni przycisk). Sterowana postać przykucnie lekko, zakładając także na głowę kaptur. Od teraz Twoje kroki będą cichsze niż normalnie, przeciwnikom będzie Cię także trudniej wypatrzyć. Będziesz także informowany, przez pasek w prawym dolnym rogu, o powodowanym przez hałasie - wskaźnik ten może posłużyć jako radar ułatwiający omijanie wrogów.

Przewaga wysokości pozwala na lepsze rozeznanie się w sytuacji. - Skradanie się w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Przewaga wysokości pozwala na lepsze rozeznanie się w sytuacji.

Skradanie wykonuje się w określonym celu, zwykle po to, aby dotrzeć do wskazanego punktu lub postaci. W większości zadań operujesz na zewnątrz, dlatego też poruszaj się wtedy po dachach i gzymsach. Zwykle przeważająca ilość przeciwników znajduje się na poziomie ziemi lub w budynkach, dlatego wykorzystanie przewagi wysokości może być najprostszym rozwiązaniem. Daje Ci to także większe pole manewru w przypadku wykrycia i możliwość szybkiej ucieczki.

Istotną rolę w trybie skradania odgrywa poruszanie się pomiędzy przeszkodami - Skradanie się w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry

Istotną rolę w trybie skradania odgrywa poruszanie się pomiędzy przeszkodami. Stojąc za jakąś skrzynią, bądź przy rogu budynku, Jacob lub Evie automatycznie "przyklejają" się do przeszkody (screen). Wtedy jesteś nie do wypatrzenia, chyba, że przeciwnik zauważył Cię wcześniej, albo z innej strony. Za przeszkodą możesz znaleźć się nawet bardzo blisko wroga i dopóki nie narobisz hałasu pozostaniesz w ukryciu. Wykorzystuj fakt, że postacie automatycznie przyklejają się do osłon, aby płynnie przemieszczać się pomiędzy kolejnymi punktami. Szczególnie istotne jest to podczas poruszania się we wnętrzach budynków.

Podejrzliwy wróg zwykle sprawdzi, czy nie ma Cię za osłoną, dając Ci tym samym okazję do liwkidacji. - Skradanie się w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Podejrzliwy wróg zwykle sprawdzi, czy nie ma Cię za osłoną, dając Ci tym samym okazję do liwkidacji.

Pozostanie w ukryciu umożliwia wykonanie cichej likwidacji. Jeżeli cel Cię nie zauważył wystarczy zajść go od tyłu, a następnie zlikwidować. Gdy w pobliżu nie ma innych przeciwników nie grozi Ci wtedy wykrycie. Jeżeli jednak ktoś zobaczy, jak likwidujesz innego przeciwnika (nawet z ukrycia) od razu podniesie alarm.

Wykonywanie cichych zabójstw jest dostępne z góry (likwidacja z powietrza - z budynku lub wisząc na lince), z kryjówek, po zajściu przeciwnika od tyłu, od dołu (np. wisząc na gzymsie możesz zrzucić wroga na dół), czy zza osłony. To ostatnie możliwe jest, gdy będąc schowany zwabisz wroga w swoją stronę (np. gwiżdżąc). Gdy ten podejdzie bliżej wykonaj normalny atak, a sterowany asasyn dokona szybkiej likwidacji, od razu przenosząc ciało za osłonę.

Schowanie się w stercie liści i poczekanie, aż cel się zbliży to jeden z łatwiejszych sposobów na wykonanie skrytobójstwa. - Skradanie się w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Schowanie się w stercie liści i poczekanie, aż cel się zbliży to jeden z łatwiejszych sposobów na wykonanie skrytobójstwa.

Skradanie daje przewagę w wielu miejscach, najważniejszą zaletą jest możliwość natychmiastowej eliminacji wrogów (niezależnie od ich poziomu) i uniknięcie absorbującej walki. Pamiętaj, że nawet jeżeli wróg Cię zauważy (żółty pasek nad jego głową) masz jeszcze chwilę na schowanie się bądź wykonanie likwidacji (jeżeli podbiegniesz odpowiednio szybko i zaatakujesz).

Uwaga: Rozwijając bohatera możesz wykupić umiejętności zwiększające skuteczność skradania się. Dla Evie jest także specjalna zdolność, która czyni ją prawie niewidzialną.

Kryjówki

Przeciwnicy sprawdzają kryjówki znajdujące się na oszarze, w którym ostatnio byłeś widziany. - Skradanie się w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Przeciwnicy sprawdzają kryjówki znajdujące się na oszarze, w którym ostatnio byłeś widziany.

Kryjówki pozwalają na wykonywanie cichych zabójstw, chowanie do nich ciał bądź przeczekanie na odpowiedni moment do ujawnienia się. Będąc w kryjówce pozostajesz niezauważony. Jeżeli jednak wcześniej wszcząłeś alarm poszukujący Cię przeciwnik może sprawdzić kryjówkę, wypłoszając Cię z niej. Tak samo będzie, gdy uciekając przed wrogami wskoczysz np. do stogu siana na ich oczach. Pamiętaj więc, że w pełni bezpieczny jesteś tylko wtedy, gdy nikt Cię nie zauważył. Kryjówki to także świetne miejsce na przeczekanie alarmu.

Zabójstwo, a ogłuszenie

Dwóch stojących obok siebie przeciwników możesz zlikwidować jednocześnie. - Skradanie się w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Dwóch stojących obok siebie przeciwników możesz zlikwidować jednocześnie.

Eliminacja przeciwników odbywa się głównie na dwa sposoby. Pierwszym z nich, stosowanym znacznie częściej (choćby ze względu na łatwość użycia) jest zabójstwo. Zabicie przeciwnika jest szybkie, wystarczy znaleźć się odpowiednio blisko i likwidacja stanie się dostępna (zeskoczenie z dachu, z linki, zza osłony itp.). Można także zabić dwóch przeciwników jednocześnie, jeżeli Ci stoją obok siebie.

Aby ogłuszyć przeciwnika zakradnij się do niego od tyłu. - Skradanie się w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Aby ogłuszyć przeciwnika zakradnij się do niego od tyłu.

Innym sposobem na wykonanie zadania jest ogłuszenie przeciwnika. Metoda ta przydaje się w przypadku, gdy gra wymusza pozostawienie celu przy życiu (np. wyzwanie opcjonalne). Ogłuszenie jest trudniejsze do wykonania, gdyż musisz zakraść się za wroga i przytrzymać odpowiedni przycisk. Trwa ono także nieznacznie dłużej niż zabójstwo, wystawiając Cię prez ten czas na wykrycie. Plusem jest to, że przeciwnik żyje, co przydaje się np. podczas porwań w "Misjach podboju" - możesz ogłuszyć cel, zabić innych przeciwników, a następnie przenieść ciało do wskazanego wozu. Pamiętaj też, że naraz możesz ogłuszyć tylko jednego przeciwnika, ta opcja niedostępna jest też np. z powietrza - nie ma na to rady, trzeba zakraść się za plecy wroga.