Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Atuty w Assassin's Creed Syndicate poradnik Assassin's Creed: Syndicate

Oprócz umiejętności, które rozwijasz w grze dla każdego bohatera z osobna, możesz także zdobyć specjalne "perki", otrzymane po spełnieniu pewnych warunków. Są one od razu przypisane do obu postaci. Aby je odblokować musisz wykonać daną czynność określoną ilość razy, niezależnie czy sterujesz Jacobem, czy Evie.

Przeciwnicy blisko śmierci - zaatakowanie jednego z nich rozpocznie serię zabójstw. - Atuty w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Przeciwnicy blisko śmierci - zaatakowanie jednego z nich rozpocznie serię zabójstw.

Podwójne zabójstwo, Potrójne zabójstwa, Poczwórne zabójstwo - te zdolności odblokowywane są po wykonaniu serii zabójstw na dwóch, trzech i odpowiednio czterech przeciwnikach. Serię zabójstw wykonujesz w momencie, gdy wrogowie są bliscy śmierci (a więc końcówka ich paska zdrowia), co symbolizowane jest między innymi poprzez animację - postać jest pochylona, z opuszczonymi rękami. Jeżeli blisko siebie znajdzie się dwoje lub więcej wrogów w taki stanie wtedy każdy normalny atak wykonany na którymś z nich spowoduje automatyczne wykonanie egzekucji.

Im więcej przeciwników doprowadzisz do stanu bliskiego śmierci, tym większe szanse powodzenia poczwórnej kombinacji. - Atuty w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Im więcej przeciwników doprowadzisz do stanu bliskiego śmierci, tym większe szanse powodzenia poczwórnej kombinacji.

W walce zwykle ciężko jest doprowadzić do ogłuszenia wymaganej liczby przeciwników, szczególnie w przypadku większej kombinacji. Z pomocą przychodzą umiejętności Zabójca oraz Pierwszy cios, które ułatwiają wprowadzanie wrogów w stan umożliwiający egzekucję. Najlepiej jest próbować ją wykonać, gdy ogłuszysz minimum 4 wrogów, a nawet 5, gdyby przypadkiem miało się okazać, że jeden z nich będzie stał nieco dalej i nie zostanie "zaliczony". Same egzekucje łatwo będzie Ci wykonywać w Klubach Pięściarskich, gdy będziesz posiadał poziom doświadczenia większy od sugerowanego. Pamiętaj, żeby nie atakować ani nie kontrować ataków przeciwnika, który jest bliski śmierci. Doprowadź do takiego stanu jednego, a następnie szybko zaatakuj drugiego, przeskakując pomiędzy wrogami. Dopiero, gdy ogłuszysz w ten sposób wymaganą liczbę zaatakuj, uruchamiając egzekucję.

Biegłość w walce - najlepszym sposobem na zdobycie tej zdolności jest walka z kilkoma przeciwnikami na raz. Doprowadź ich na skraj śmierci lub po prostu zwyczajnie pokiereszuj. Gdy kilku z nich będzie już osłabionych rozpocznij atakowanie z pełną mocą, szybko ich dobijając.

Ogłuszający cios - niektórzy przeciwnicy mogą trzymać gardę. Wystarczy odpowiedni przycisk, odpowiadający za ogłuszenie, aby ją przełamać - zrób tak 75 razy, atut podczas wykonywania zadań i eksploracji powoli zdobywa się sam.

Żadnych błędów - wykonaj odpowiednio wysokie combo. Aby uniknąć jego przerwania polegaj na kontratakach i kontrstrzałach. Wykupienie umiejętności Niepowstrzymany ułatwia konstruowanie serii ciosów.

Strzał w głowę - rozpocznij swobodne celowanie i oddaj strzał w głowę przeciwnika. Aby ułatwić sobie zadanie atakuj wrogów z ukrycia, najlepiej korzystając z przewagi wysokości.

Wisząc na krawędzi możesz zrzucić na dół pobliskiego przeciwnika. - Atuty w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Wisząc na krawędzi możesz zrzucić na dół pobliskiego przeciwnika.

Zabójstwo z krawędzi - zwisając z krawędzi podejdź pod przeciwnika, co umożliwi likwidację z ukrycia. Dużą ilość strzelców rozmieszczonych na dachach znajdziesz głównie w zadaniach, ale także podczas przejmowania kwater gangów.

Ucieczka przed kostuchą - w trakcie walki po osiągnięciu stanu krytycznego (migający ekran) pokonaj wrogów lub ucieknij (po prostu przeżyj).

Seria zabójstw z kontry - najlepiej będzie wykonać to zadanie będąc już postacią na wysokim poziomie, podczas walki ze słabszymi przeciwnikami. Dzięki temu Twoje kontrataki będą dużo bardziej zabójcze, zwykle powodując śmierć. W trakcie walki obniż poziom życia przeciwników, tak, aby nie byli oni na skraju śmierci, ale żeby kontratak spowodował ich śmierć. Teraz będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż dwaj przeciwnicy wykonają atak jednocześnie (im większa grupa wrogów Cię otoczy, tym lepiej) i dopiero wtedy wykonać kontratak (żółty pasek zaświeci się nad głowami obu przeciwników). Jeżeli ich poziom życia był niski kontra spowoduje ich zabicie. Odpowiednią ilość przeciwników znajdziesz w Klubach Pięściarskich. Obijaj lekko wrogów, a następnie posługuj się tylko kontratakiem.

Zwinność - wykup umiejętności umożliwiające Ci dokonywanie egzekucji za pomocą narzędzi, następnie w trakcie walki korzystaj z kontrowania i egzekucji, aby szybko pozbywać się przeciwników i nabijać licznik.

Kontrstrzał - w ciągu 10 sekund musisz wykonać kontrstrzał dwukrotnie. Aby było to możliwe sterowany asasyn musi walczyć, nie liczą się tutaj strzały unikane podczas ucieczki. Najwięcej problemu może sprawić zmuszenie przeciwników do strzelania. Zrobisz to dając się zauważyć jak największej ilości oponentów (przebiegnij wokół całego zastrzeżonego terenu, ściągając sobie na głowę każdego wroga), najlepiej o niższym poziomie doświadczenia. Świetnym miejscem może być Pałac Buckingham w dzielnicy Westminster, gdzie pełno jest królewskich gwardzistów. Pobiegaj trochę po terenie i gdy co najmniej 10 przeciwników zacznie Cię ściągać rozpocznij walkę, skupiając się tylko i wyłącznie na kontrowaniu oraz kontrstrzałach. Dzięki temu co pewien czas powinieneś zmieścić się w wymaganym limicie czasowym. Im więcej przeciwników "zwabisz" tym częściej będą oni strzelać, dając okazję do kontrstrzału.

Trzymać się - podczas zadań taranuj wrogie pojazdy. Możesz także zaczepiać przeciwników na ulicach i czekać, aż zaczną Cię gonić w pojazdach, a następnie je taranować. Odpowiednie umiejętności (Woźnica, Wyścig na wyniszczenie) zwiększą efektywność taranowania.

Pirat drogowy - wykup ulepszenie gangu Rozgłos, aby Nędznicy nie atakowali Cię na ulicach Londynu. Dzięki temu nie będą oni rozbijać swoich grup do czasu, gdy sam ich zaatakujesz. Wykorzystaj to i wjeżdżaj w nich powozem, z maksymalną prędkością (używaj przyśpieszenia). Jeżeli licznik nie zostanie zaliczony nawróć i szybko wjedź ponownie w daną grupę. Im jest ona liczniejsza, tym większa szansa na natychmiastowe zabicie dwóch przeciwników.

Londyński drift - zadanie będzie zaliczane w momencie, gdy co najmniej 5 razy wejdziesz w zakręt na "hamulcu" (licznik wtedy podskoczy o 1). Połącz to wyzwanie z wykonywaniem wyścigów, aby przy okazji trochę zarobić, lub też znajdź odpowiednio szeroką ulicę i jedź "po kwadracie", wchodząc w zakręty przy pomocy hamulca.

Prawo to ja - porwij wymaganą liczbę 50 wozów policyjnych. Trudnością jest to, że zwykle w takim wozie jeździ dwójka oficerów, z których podczas próby porwania jeden wyrzuci Cię na ziemię. Aby temu zaradzić przeskakuj podczas ucieczki na dachy powozów policyjnych, gdzie z jednym przeciwnikiem będziesz zwykle walczył na dachu, a później drugiego będziesz mógł wypchnąć z wozu. Możesz spróbować zwrócić na siebie uwagę dużej liczby policjantów, następnie uciekać kawałek i podczas ucieczki próbować przejąć wóz, bez zabijania gliniarzy. Dalej powtarzaj to samo.

Woźnica ze strzelbą - eskortuj sojusznicze ładunki lub porywaj wrogie, aby mieć sposobność do wystrzelania goniących Cię przeciwników. Wyposaż się w lepszy rewolwer, aby nie marnować kul i staraj się strzelać zawsze w głowę.

Śmierć z ręki Skokiera - zwerbuj grupę Skokierów, a następnie każ jej zaatakować przeciwników. Jeżeli chcesz utrzymać sojuszników przy życiu jak najdłużej dokonaj odpowiednich ulepszeń gangów.

Siewca zniszczenia - szybko i bezproblemowo zdobędziesz ten atut jadąc powozem po chodnikach i niszcząc mijane lampy.

Podwójne zabójstwo z powietrza - zeskakuj z dachów lub linki na rozmawiających przeciwników bądź strażników, dużo okazji będziesz miał w zadaniach fabularnych oraz misjach podboju.

Zabójstwo zza osłony - będąc w trybie skradania przyklej się do osłony i zlikwiduj zza niej przeciwnika. Użyj gwizdania, aby zwabić wroga w swoją stronę.

Daj się zauważyć, a następnie szybko zabij zwiadowcę. - Atuty w Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Daj się zauważyć, a następnie szybko zabij zwiadowcę.

Zabić posłańca - zwiadowcę musisz zabić po tym, jak Cię zauważy, nim wezwie wsparcie. Znajdziesz ich w kwaterach gangu. Wyeliminuj zwiadowcę, a następnie oddal się z kwatery, aby ją zresetować. Następnie powtórz kilkukrotnie lub też zajmij się inną kwaterą. Pamiętaj, że najpierw musisz dać się zauważyć zwiadowcy, a dopiero później go zabić. Najłatwiej będzie zakraść się w jego pobliże, pokazać się i od razu, gdy zwiadowca zacznie biec, zlikwidować go.

Zabójstwo - wyeliminuj 120 przeciwników.

Elektryfikacja - rzucaj bomby galwaniczne pomiędzy grupy przeciwników. Korzystając z celowania możesz sprawdzić, na jakim obszarze rzucona bomba będzie oddziaływać na pobliskich wrogów.

Zniknięcie w kłębach dymu - podczas walki rzuć bombę dymną, a następnie ucieknij i odzyskaj anonimowość.

Na ostrzu noża - rzucanymi nożami celuj w głowę przeciwnika. Siłę noży możesz ulepszyć, aby pozwalała na zabijanie także silniejszych (większy poziom) oponentów.

Asasyn akrobata - rozwieś linę pomiędzy budynkami, pod którymi znajdują się przeciwnicy, a następnie wykonaj na nich likwidację z powietrza, gdy Twoja postać zawiśnie nad ich głowami.

Zniknięcie - odzyskaj anonimowość po walce.

Wojownik doskonały - zabij 4 wrogów bez otrzymania ciosu. Skup się na kontrataku, egzekucji oraz wykorzystaniu narzędzi. Zadanie wykonuje się praktycznie samo w miarę postępów w rozgrywce, łatwo jest spełnić wymagania walcząc z przeciwnikami posiadającymi mniejszy poziom doświadczenia.