Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Assassin's Creed: Syndicate - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka w zwarciu | Assassin's Creed Syndicate poradnik Assassin's Creed: Syndicate

Walka w zwarciu

Wyszkolony asasyn sprawia, że wrogowie znikają. - Walka w zwarciu | Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Wyszkolony asasyn sprawia, że wrogowie znikają.

Gdy przeciwnicy wykryją Twoją obecność w końcu zabiją na alarm i zaatakują. Pozostaje Ci wtedy salwowanie się ucieczką lub jawna walka. Do dyspozycji obu asasynów oddano ten sam repertuar ciosów: zwykłe uderzenie, przełamanie gardy oraz kontratak. Poddano możesz także płynnie wykorzystywać dostępne narzędzie, np. rzucając nożem pomiędzy serią ciosów.

Zwykły cios

Podstawowe uderzenie. Jeżeli wykonasz kilka następujących po sobie ciosów zostaną one automatycznie połączone w większą serię. Pamiętaj, że atakowanie przeciwnika, który skrywa się za gardą nie przyniesie efektu, a narazi Cię na szybki i trudny do zablokowania atak z jego strony. Umiejętność Pierwszy cios znacząco zwiększy obrażenia, jakie zadasz przeciwnikowi tuż przed jego atakiem. Jeżeli kilku wrogów zostanie ogłuszonych (stan bliski śmierci) za pomocą zwykłego ciosu wykonasz także podwójne, potrójne i poczwórne zabójstwo.

Przełamanie gardy

To uderzenie służy do pozbawienia przeciwnika obrony. Wrogowie mający skrzyżowane ręce będą nieczuli na zwykłe uderzenia, dlatego zwracaj uwagę, kogo atakujesz. Przełamanie gardy pozwoli na szybkie wyprowadzenie ciosów w odsłoniętego przeciwnika.

Kontratak

Jeden z najprzydatniejszych manewrów. Każdy wróg sygnalizuje swój atak nie tylko zamachem, ale również żółtym paskiem, który pojawia się nad postacią. Jest to informacja o nadchodzącym uderzeniu, które możesz zablokować i skontrować. Jeżeli nie zdążysz zostaniesz trafiony, natomiast w przypadku udanego kontrataku Jacob lub Evie sprawnie unikną obrażeń i wyprowadzą atak w stronę przeciwnika. Im większy jest Twój poziom postaci, tym większe będą zadane obrażenia, a jeżeli wróg ma niski stan zdrowia może zostać od razu wyeliminowany z walki.

Odpowiedni moment na wykonanie kontry. - Walka w zwarciu | Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Odpowiedni moment na wykonanie kontry.

Dobre wyczucie momentu jest kluczowe, szczególnie w przypadku walki z dużą liczbą przeciwników. Uważaj na szaleńcze używanie zwykłego ciosu, walcz mądrze i staraj się przewidywać uderzenia. Wrogowie działają schematycznie, więc zawsze po kilku wyprowadzonych przez Ciebie uderzeniach nastąpi ich atak. Przerwij wtedy serię i zablokuj go, a następnie kontynuuj walkę za pomocą zwykłych ciosów.

Wykorzystanie narzędzi

Jedna bomba galwaniczna- czterech ogłuszonych przeciwników. - Walka w zwarciu | Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Jedna bomba galwaniczna- czterech ogłuszonych przeciwników.

W trakcie sekwencji uderzeń możesz płynnie używać wszystkich narzędzi, dowolnie strzelając do wrogów czy rzucając nożami. Bomby galwaniczne przydadzą się do ogłuszania przeciwników, natomiast bomby dymne pozwolą na szybką ucieczkę, gdy zrobi się za gorąco. Strzałki obezwładniające działają lepiej z ukrycia, gdyż trafiona nimi postać atakuje wszystkich na około, w tym także Ciebie - strzelając z ukrycia masz pewność, że przeciwnicy będą walczyć tylko między sobą. Pamiętaj również o kontrstrzale, gdy zauważysz "ładującą się" ikonę podczas walki. Oznacza to, że któryś z przeciwników mierzy do Ciebie z rewolweru. Szybko do niego podbiegnij i wykonaj atak wręcz lub, jeżeli to zbyt trudne bądź czasochłonne, wciśnij odpowiedni przycisk, aby uniknąć pocisku i oddać strzał w jego stronę.

Lekarstwa

Pasek zdrowia podczas walki nie regeneruje się automatycznie, dopiero na wyższym poziomie będziesz mógł wykupić umiejętność Wytrzymałość w walce, która pozwoli na regenerowanie części zdrowia dzięki wykonywanym na przeciwnikach egzekucjach. W przeciwnym wypadku zawsze możesz ratować się lekarstwem, które kupisz u handlarzy bądź znajdziesz przy ciałach poległych przeciwników.

Podwójne, potrójne, poczwórne zabójstwo

Serię zabójstw wykonujesz w momencie, gdy wrogowie są bliscy śmierci (a więc końcówka ich paska zdrowia), co symbolizowane jest między innymi poprzez animację - postać jest pochylona, z opuszczonymi rękami. Jeżeli blisko siebie znajdzie się dwoje lub więcej wrogów w taki stanie wtedy każdy normalny atak wykonany na którymś z nich spowoduje automatyczne wykonanie egzekucji.

Im więcej przeciwników doprowadzisz do stanu bliskiego śmierci, tym większe szanse powodzenia poczwórnej kombinacji. - Walka w zwarciu | Assassins Creed Syndicate - Assassins Creed: Syndicate - poradnik do gry
Im więcej przeciwników doprowadzisz do stanu bliskiego śmierci, tym większe szanse powodzenia poczwórnej kombinacji.

W walce zwykle ciężko jest doprowadzić do ogłuszenia wymaganej liczby przeciwników, szczególnie w przypadku większej kombinacji. Z pomocą przychodzą umiejętności Zabójca oraz Pierwszy cios, które ułatwiają wprowadzanie wrogów w stan umożliwiający egzekucję. Najlepiej jest próbować ją wykonać, gdy ogłuszysz minimum 4 wrogów, a nawet 5, gdyby przypadkiem miało się okazać, że jeden z nich będzie stał nieco dalej i nie zostanie "zaliczony". Pamiętaj, żeby nie atakować ani nie kontrować ataków przeciwnika, który jest bliski śmierci. Doprowadź do takiego stanu jednego, a następnie szybko zaatakuj drugiego, przeskakując pomiędzy wrogami. Dopiero, gdy ogłuszysz w ten sposób wymaganą liczbę zaatakuj, uruchamiając egzekucję.

Walka na powozach

W trakcie pościgów możesz przeskakiwać na dach innych powozów. Jeżeli nie jesteś anonimowy inny wrogowie zrobią to samo i na dachu dojdzie do pojedynku. Wszystkie zasady walki są tutaj identyczne, nie musisz martwić się o kierowanie czy wypadnięcie z powozu. Nie masz za bardzo gdzie uciec, uważaj na ataki i wykorzystuj kontratak, aby szybko pozbyć się takiego przeciwnika.